Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    W Gdyni jest serwis Sigmy. FX na ślubach znacznie lepiej radzi sobie z szumem i szeroko rozumianą plastykamą obrazka ponoć

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W Gdyni jest serwis Sigmy. FX na ślubach znacznie lepiej radzi sobie z szumem i szeroko rozumianą plastykamą obrazka ponoć
    Rozumiem Mam też plany, aby jakoś pracować w roli fotografa, ale sądzę, że to jeszcze długa droga do bycia w pełni profesjonalnym, stąd też póki co zastanawiam się czy warto już brać pełną klatkę czy DX. Ponadto razi trochę czas otwarcia migawki w d750 1/4000s, gdzie w d7200 jest 1/8000s czyli jest lepiej

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian9809N Zobacz posta
    Rozumiem Mam też plany, aby jakoś pracować w roli fotografa, ale sądzę, że to jeszcze długa droga do bycia w pełni profesjonalnym, stąd też póki co zastanawiam się czy warto już brać pełną klatkę czy DX. Ponadto razi trochę czas otwarcia migawki w d750 1/4000s, gdzie w d7200 jest 1/8000s czyli jest lepiej
    Ale w D750 jest ładne programowe zejście poniżej ISO 100, a nawet jakieś prześwietlenia łatwo można korygować bo matryca dosłownie jest z gumy.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian9809N Zobacz posta
    Rozumiem Mam też plany, aby jakoś pracować w roli fotografa, ale sądzę, że to jeszcze długa droga do bycia w pełni profesjonalnym, stąd też póki co zastanawiam się czy warto już brać pełną klatkę czy DX. Ponadto razi trochę czas otwarcia migawki w d750 1/4000s, gdzie w d7200 jest 1/8000s czyli jest lepiej
    Moim zdaniem ten argument jest nie na miejscu:P

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Moim zdaniem ten argument jest nie na miejscu:P
    Dlaczego? W internecie czytałem, że ponoć jest z tym trochę kiepsko. No nie wiem =D Proszę o wyjaśnienie

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian9809N Zobacz posta
    Rozumiem Mam też plany, aby jakoś pracować w roli fotografa, ale sądzę, że to jeszcze długa droga do bycia w pełni profesjonalnym, stąd też póki co zastanawiam się czy warto już brać pełną klatkę czy DX. Ponadto razi trochę czas otwarcia migawki w d750 1/4000s, gdzie w d7200 jest 1/8000s czyli jest lepiej
    Ja sie zastanawiam czemu przy Twojej szklarni nie brałeś D7200 jak był cashback. Odwlekł byś trochę w czasie wydatki do bycia "full pro".
    A tak niby rozsądniejsze było by przejście na FX, tylko szklarnia... $$$
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    Ja sie zastanawiam czemu przy Twojej szklarni nie brałeś D7200 jak był cashback. Odwlekł byś trochę w czasie wydatki do bycia "full pro".
    A tak niby rozsądniejsze było by przejście na FX, tylko szklarnia... $$$
    Nie nie, ja jeszcze nie mam obiektywów do DX ani do FX, ja w ogóle przymierzam się dopiero do zakupu tych obiektywów, jak już będę mieć dany aparat

  8. #38

    Domyślnie

    Musisz sie doprecyzowac troche. Ja bolaczke efektywnej czulosci dx'a odczuwam jak pstrykam na weselu, kosciele, imprezie, whatever. No to wiem gdzie mnie boli, wiec majac fundusze - d610 zeby bylo taniej + szkla + lampa. No ale ze nie wszystko hop siup, to wpierw lampa - a jest co ogarniac i narazie problem rozkminiania mam z bani Moze kup tanio jakas uzywke z kitem w dxie + stalka, mysle ze starczy do nabrania pewnej swiadomosci czego sie chce:P

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian9809N Zobacz posta
    Nie nie, ja jeszcze nie mam obiektywów do DX ani do FX, ja w ogóle przymierzam się dopiero do zakupu tych obiektywów, jak już będę mieć dany aparat
    A, sorry pomyliłem z autorem wątku.
    To ja bym się porządnie zastanowił nad FX żeby już kompletować docelową szklarnie.
    Ale to już musisz sobie sam fundusze policzyć
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Musisz sie doprecyzowac troche. Ja bolaczke efektywnej czulosci dx'a odczuwam jak pstrykam na weselu, kosciele, imprezie, whatever. No to wiem gdzie mnie boli, wiec majac fundusze - d610 zeby bylo taniej + szkla + lampa. No ale ze nie wszystko hop siup, to wpierw lampa - a jest co ogarniac i narazie problem rozkminiania mam z bani Moze kup tanio jakas uzywke z kitem w dxie + stalka, mysle ze starczy do nabrania pewnej swiadomosci czego sie chce:P
    To znaczy tak: Aparat ma wykonywać dobrej jakości foto (oczywiście zależy też od obiektywu), być wygodny i funkcjonalny. Teraz póki co nie myślę o fotografowaniu ślubów itd... ponieważ nie jestem jeszcze w pełni profesjonalnym fotografem, więc odpada. Może za parę lat będę (podkreślam może) Zależy też czy bym w ogóle chciał fotografować śluby i czy by mi to odpowiadało. Za te parę lat jakbym miał solidne dośw. to bym sobie fotografował, ale też nie wiem, czy by mi się to nie znudziło (ale sądzę, że raczej nie). Za tę parę lat wypadałoby wymienić body na nowe, więc koszt dodatkowy (oczywiście jakbym miał teraz D750). Pełna klatka dla profesjonalistów to podstawa do osiągnięcia bdb rezultatów. A przy jakim ISO widać szumy w d7200 a przy jakim w d750?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    A, sorry pomyliłem z autorem wątku.
    To ja bym się porządnie zastanowił nad FX żeby już kompletować docelową szklarnie.
    Ale to już musisz sobie sam fundusze policzyć
    Nie szkodzi
    Ze szklarnią nie będzie problemu. Wiem na pewno, że potrzebuję stałki i jakiegoś obiektywu do podróży

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •