Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2015
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Posty
    1

    Domyślnie Czy obiektywy trzeba dobierać do danego modelu apartu Nikona?

    Witam,
    Otóż jak wynika z pytania w temacie jestem ciekaw czy obiektyw (dając na to np. 50 mm f./1.8 AF-S) trzeba dobrać do odpowiedniego modelu apartu? Chodzi mi o to, czy jak wcześniej wspomniany obiektyw będzie " w pełni sprawny" z aparatem od Nikona D3200? Mianowicie jestem zainteresowany kupnem takiego obiektywu, jednak tego samego dnia, którego miałem jechać po nową "zabawkę" natchnąłem się w internecie na pewną uwagę o tym obiektywie i moim modelu aparatu (nie wiem dokładnie czy ta uwaga była trafna). Wyczytałem w niej, że akurat w tym modelu i w kilku innych autofokus w tym obiektywie nie będzie działać. Czy to prawda? Jeśli tak, to w takim razie jaki zamiennik polecacie do tego modelu? Czy jednak stworzyłem temat o "głupocie"'?
    Z góry dziękuję,
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ten co wybrałeś z AF-S właśnie będzie działać z twoim body. Niepotrzebnie się powstrzymaleś.
    Są dwie 50/1.8 z AF. Starsza (z D w oznaczeniu), juz nie produkowana wymaga wbudowanego w body silnika. D3200 tego silnika nie ma. Więc ta wersja 50tki będzie dla ciebie niewygodna bo by trzeba bylo ostrzyc recznie.
    50 z oznaczeniem AF-S ma swoj wlasny silnik wiec body go miec nie musi. Ta wersja jest dobra dla D5xxx i D3xxx.
    wyzsze modele body maja swoj silnik wiec obojetnie jaki obiektyw sie do nich przypnie to jest dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-07-2015 o 19:31
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •