Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: D810 i MBD12

  1. #1

    Angry D810 i MBD12

    Witam,

    Byłem szczęśliwym posiadaczem D810 do dnia dzisiejszego. Rano kurier przywiózł przesyłkę z gripem MBD12. Po podłączeniu, zapaliła się na chwile zielona dioda i aparat zdechł. Mimo wielu prób odpięcie i wpięcia aparat przestał reagować. Zmiana baterii nie za wiele pomogła. Aparat jest martwy.
    Pytanie do Was, aparat był kupiony w Cyfrowe.pl na firmę, czy trzeba wysyłać do nich czy można bezpośrednio do Nikona?

    Nie miałem do tej pory czynienia z serwisem Nikona więc nie wiem jakie są praktyki.

  2. #2

    Domyślnie

    a grip oryginalny?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Bezpośrednio do Nikona - będzie trochę szybciej niż przez sklep. Zastanawia tylko to że aparat padł pod oryginalnym gripem...

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie, to dziwna sytuacja.

    Pytanie czy grip może tak uszkodzić aparat by zdechł całkowicie?!

  6. #6

    Domyślnie

    Z nieoryginalnymi były częste przypadki. Wymiana akumulatorów podczas pracy aparatu powodowała gwałtowne skoki napięcia w układzie zasilania (jakim cudem, tego nikt nie wie), i palenie się zabezpieczeń w aparacie. Wymiana prosta, ale to się wiąże z rozkłożeniem puszki i lutowaniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obelix Zobacz posta
    Z nieoryginalnymi były częste przypadki. Wymiana akumulatorów podczas pracy aparatu powodowała gwałtowne skoki napięcia w układzie zasilania (jakim cudem, tego nikt nie wie), i palenie się zabezpieczeń w aparacie. Wymiana prosta, ale to się wiąże z rozkłożeniem puszki i lutowaniem.
    Aby na pewno piszesz o D800? To D700 miało specyfikę zmiany napięcia po włożeniu atomowej EL4a/8x Eneloop do gripa uzyskując w ten sposób 8fps i szybszy AF. W D800 i nowszych już nie dali takich możliwości.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  8. #8

    Domyślnie

    O D700, ale w tym przypadku objaw jest identyczny. Zastanawia tylko fakt oryginalnego gripa. Z uznaniem gwarancji nie powinno być żadnych problemów, ale dobrze byłoby poznać powód dlaczego do takiej sytuacji w ogóle doszło.

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. Był fundusz to kupiłem oryginalny i nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może się zdarzyć. Nasuwa mi się jeszcze pytanie, czy nie warto wysłać jeszcze gripa by jego sprawdzili ? Jak myślicie ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxweb Zobacz posta
    Dokładnie. Był fundusz to kupiłem oryginalny i nawet przez myśl mi nie przeszło że coś takiego może się zdarzyć. Nasuwa mi się jeszcze pytanie, czy nie warto wysłać jeszcze gripa by jego sprawdzili ? Jak myślicie ?
    Jak najbardziej wyślij body z gripem, możesz dołączyć oryginalny aku tylko podpisz sobie mazakiem żeby nie zaginął tam
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •