Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D750 - zawieszony podgląd, menu

    Ja niestety zgłaszam się z problemem.

    Hej,

    Może tutaj będzie bardziej widocznie.

    Dzisiaj - ze zdjęcia na zdjęcie - D750 przestał reagować na część guzików.

    1. Robi zdjęcia, działają oba kółka, wybierak pola ostrości również.
    2. Zrobione zdjęcie pokazuje się na LCD, ale wybierak nie działa i podgląd jest zblokowany w trybie "Highlights", tak jak miałem ostatnio ustawione
    3. Nie działają guziki: Menu, Przegląd zdjęć, Info i "i" z lewej strony.
    4. Guziki WB, Quality i ISO działają i odpalają LCD - więc ekran działa na pewno.
    5. Oba kółka trybów (MASP i S/Cl/Ch/Quiet - działają
    6. Live view działa poprawnie.
    7. Hard reset dwoma zielonymi guzikami nie działa (nie ma żadnej reakcji)

    Próbowałem:

    1. Odpalić guziki z różnymi kartami lub bez karty
    2. Wyjęcia baterii na kilka / kilkadziesiąt minut

    Wszystko bez efektu. Jakieś inne pomysły oprócz serwisu? Bo w środę robota na Woodstocku... a serwis rozkłada ręce i mówi, żeby zostawić i tyle.

    Pozdrawiam,
    Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    jakis czas temu ktos opisywal podobny problem tylko z lampa blyskowa i gornymi guzikami. nie pamietam czy padlo jakies rozwiazanie dla tego problemu. wydaje sie, ze awaria dotyczy jednej tasmy, ktora skupia akurat te guziki.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy do kamery nie sa przykrecone urzadzenia nie bedace produktami f-my Nikon? Np. grip Meike, albo wyzwalacz Pixel?
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Nic nie jest podpięte, nie licząc obiektywów Nikona A sam problem wystąpił nagle, zorientowałem się, że po którymś zdjęciu nie jestem w stanie przesunąć pola focusa w live view.

  5. #5

    Domyślnie

    Obiecałem info, kiedy tylko D750 wróci z serwisu. Okazało się, że walnięty był prawdopodobnie któryś z flexów, egzemplarz miał wadę. Teraz działa poprawnie, więc tylko się cieszyć, że wyszła tak szybko, a nie za półtora roku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •