Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie gazibo jako studio?

    dzien dobry,
    przeprowadzilem sie na wies i mam spory ogrodek, domek nieduzy wiec pomyslalem o gazibo, zeby w nim zdjecia robic, co myslicie, wskazowki, porady?

    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 13-08-2015 o 09:04
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #2

    Domyślnie

    Dość abstrakcyjny temat - zdjęcia można robić wszędzie więc w namiocie także. Tylko po co???

    Może napiszesz jaka miałaby być to fotografia? Przede wszystkim czy chodzi aby w namiocie zbudować mobilne studio z całym wyposażeniem czy o wprowadzenie tematu zdjęcia w tą przestrzeń?

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #3

    Domyślnie

    Ja rozumiem to tak: są chęci na zabawę w zdjęcia studyjne, ale nie ma miejsca na urządzenie studia, jest za to miejsce na postawienie takiego namiotu, który jest całkiem spory (3x6m?).

    "Studiem" jest wszystko, w czym możesz zrealizować swój pomysł, więc także ten namiot może być dla Ciebie studiem.
    Jednak zwróć uwagę na
    - wysokość (nie wiem, na ile jest wysoki, chyba nie zauważyłem), 2.5m to trochę mało jak na np. świecenie z góry
    - podłoże (musiałbyś sobie zapewnić w miarę płaskie, sztywne podłoże)
    - ściany (białe, lekko połyskliwe tworzywo da Ci efekt namiotu, ale bezcieniowego, najlepiej gdybyś znalazł taki namiot, ale na imprezy pogrzebowe - czarny)
    - komfort pracy (temperatura, czy nie będzie za zimno, za ciepło)
    - bezpieczeństwo (lampy studyjne są zasilane z napięcia które może zrobić kuku, a tam chyba miałbyś prowizoryczną instalację, z kablami leżącymi na gruncie)
    Jeśli to nie jest dla Ciebie problemem - studio możesz mieć wszędzie, także w tym namiocie (choć może lepiej byłoby np. pomyśleć o budowie "garażu" - tzn. oficjalnie garażu, dużego, tak ze 3m wysokości )

  4. #4

    Domyślnie gazibo jako studio?

    ja wiem, ja mam rozne pomysly... ten namiot to akurat 3x9 - wysokosci nie podano, tez mysle ze 2.5m to co zauwazylem to dokucza mi wiatr potrzebowalbym scene oslonic no i na wyspach czesto pada deszcz bylem ostatnio na jakiejs gali i zorganizowali party w namiotach, bylo wietrzno i deszczowo a w srodku calkiem przytulnie, wiec pomyslalem, moze to nie taki glupi pomysl, fotografia lokalna portretowa, w promieniu parunastu mil bylbym jedynym, obok sa calkiem ladne tereny pejzazowe, ale w niepogode moglbym klientow zapraszac - no wlasnie tam. Rozwazalem, @r_m argumenty przed wystawieniem posta stad takie moje niezdecydowanie.
    Kolory sa rozne:
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 13-08-2015 o 19:14
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Ja rozumiem to tak: są chęci na zabawę w zdjęcia studyjne, ale nie ma miejsca na urządzenie studia, jest za to miejsce na postawienie takiego namiotu, który jest całkiem spory (3x6m?).

    "Studiem" jest wszystko, w czym możesz zrealizować swój pomysł, więc także ten namiot może być dla Ciebie studiem.
    Jednak zwróć uwagę na
    - wysokość (nie wiem, na ile jest wysoki, chyba nie zauważyłem), 2.5m to trochę mało jak na np. świecenie z góry
    - podłoże (musiałbyś sobie zapewnić w miarę płaskie, sztywne podłoże)
    - ściany (białe, lekko połyskliwe tworzywo da Ci efekt namiotu, ale bezcieniowego, najlepiej gdybyś znalazł taki namiot, ale na imprezy pogrzebowe - czarny)
    - komfort pracy (temperatura, czy nie będzie za zimno, za ciepło)
    - bezpieczeństwo (lampy studyjne są zasilane z napięcia które może zrobić kuku, a tam chyba miałbyś prowizoryczną instalację, z kablami leżącymi na gruncie)
    Jeśli to nie jest dla Ciebie problemem - studio możesz mieć wszędzie, także w tym namiocie (choć może lepiej byłoby np. pomyśleć o budowie "garażu" - tzn. oficjalnie garażu, dużego, tak ze 3m wysokości )
    Jak widać dużo wątpliwości, oczywiście trochę lepiej jak na dworze. Ale tylko trochę. Jeśli nie ma innej opcji to można się zastanowić nad minimalizacją kłopotów. Chyba najwygodniej byłoby dostawić namiot do ściany budynku. Zabezpieczy to choć częściowo przed porwistym wiatrem, nie powinno być kłopotów z elektryką bo gniazdka też można łatwo wyprowadzić na zewnątrz (odpowiedniej klasy). Zrobiłbym pod sceną podest a zdecydowanie lepiej betonową wylewkę - czym większą tym lepiej. Największym wyzwaniem jest niewielka wysokość namiotu. W kwestii koloru - chyba wybrałbym szary. Powinien zdecydowanie ograniczyć światło wtórne, choć to też zależy od stylu pracy, przy starannym murzynowaniu z białym też można.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 14-08-2015 o 00:05

  6. #6

    Domyślnie

    dziekuje za sugestie i uwagi, na podloge rozwazam ew polozenie paneli z tworzywa sztucznego - chociaz tu moze sie pojawic problem z wyladowaniami elektrostatycznymi
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    dziekuje za sugestie i uwagi, na podloge rozwazam ew polozenie paneli z tworzywa sztucznego - chociaz tu moze sie pojawic problem z wyladowaniami elektrostatycznymi
    Panele nie są dobrym pomysłem - podłoga powinna być jak skała. Najlepiej jak jest idealnie pozioma. Ja zrobiłem z "samopoziomującego się" anhydrytu a na to przykleiłem najsolidniejszą szarą wykładzinę przemysłową jaką znalazłem. Ale jeśli to ma być na dworze to być może powinny to być wylewane podłogi z żywic poliuretanowych ewentualnie epoksydowych - niestety to drogie rozwiązania.

    Pozdro
    Wiesiek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •