Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie [Sigma] Zasięg gwarancji i cena regulacji FF/BF

    Cześć,

    Zastanawiam się nad kupnem pewnego obiektywu Sigmy w krainie kwitnącej wiśni (tam na miejscu). Czy orientuje się ktoś może czy gwarancja jaką Sigma udziela (a przynajmniej robi to w Japonii) jest na cały świat ? Znając moje szczęście to pewnie przyjdzie mi wysłać szkło do regulacji FF/BF w Polsce. :/

    Jeśli taka gwarancja nie będzie obowiązywała w PL to możecie podać w miarę aktualne ceny regulacji FF/BF w Sigmie ?

    Pozdrawiam
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie prościej i dokładniej można się dowiedzieć jak jest odpowiedź wysyłając email do serwisu Sigmy do Gdyni?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Nie prościej i dokładniej można się dowiedzieć jak jest odpowiedź wysyłając email do serwisu Sigmy do Gdyni?
    Niewykluczone, ale pewnie sporo forumowiczów już kupowało obiektywy Sigmy w Japonii i też znają odpowiedź.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  4. #4

    Domyślnie

    Swoją drogą wysłałem wczoraj wieczorem jeszcze zapytanie do serwisu Sigmy, ale póki co odpowiedzi nie ma. Za to na stronie Sigmy znalazłem takie oto coś:
    http://www.sigma-foto.pl/178,a.html
    ... czyli Sigma ograniczyła gwarancje do regionu w którym nabyło się obiektyw :/

    Pozostaje jeszcze odp nt kosztów ewentualnej regulacji FF/BF :/
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  5. #5

    Domyślnie

    z tego co wiem, to u nich(w Gdyni) obowiazuje naprawa obiektywów które na karcie gwarancyjnej mają ich pięczątkę - czyli oficjalna Polska dystrybucja - takie były wymagania jak ja wysyłałem swój.

    Koszt poza gwarancja chyba - 180-200 zł

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron ma podobną jak nie bardziej restrykcyjną politykę serwisową w odniesieniu do miejsca dystrybucji produktu. Gdzieś czytałem ostrzeżenie że nie przyjmują do naprawy (nawet odpłatnej) obiektywów sprzedawanych przez Value Basket. Dlatego żeby uniknąć przykrych niespodzianek proponowałem zapytać bezpośrednio u źródła.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Tamron ma podobną jak nie bardziej restrykcyjną politykę serwisową w odniesieniu do miejsca dystrybucji produktu. Gdzieś czytałem ostrzeżenie że nie przyjmują do naprawy (nawet odpłatnej) obiektywów sprzedawanych przez Value Basked. Dlatego żeby uniknąć przykrych niespodzianek proponowałem zapytać bezpośrednio u źródła.
    Raczej mniej restrykcyjne... Przede wszystkim Tamron ma ogólnoświatową gwarancję (można ją uzyskać od lokalnego dystrybutora, właściwego dla miejsca zakupu), Sigma tylko i wyłącznie lokalne.
    A co do sprzętu z ValueBasket - a niby skąd oni będą wiedzieli gdzie kupione...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Być może przeczytane przeze mnie informacje o odmowie odpłatnej naprawy były przesadzone, ale teraz sprawdziłem na stronie Tamrona i jest tam specjalne ostrzeżenie więc coś musi być na rzeczy.
    http://www.tamron.eu/pl/serwis/import-w-szarej-strefie/
    Ja chciałem jednak w poprzednich postach zwrócić uwagę, że serwisy lokalne różnych firm wprowadzają swoje zasady, więc jeżeli chcemy uniknąć niespodzianek, to najlepiej zapytać o te zasady u źródła.

  9. #9

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedź z serwisu Sigmy, w której w zasadzie potwierdzono wspominaną regionalizację. Nie odniesiono się natomiast do zapytania o koszt regulacji BF/FF poza gwarancją, więc zakładam że wynosi on ok. 200pln (tak jak wcześniej koniuXR3 wspominał). Dzięki za zainteresowanie.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A co do sprzętu z ValueBasket - a niby skąd oni będą wiedzieli gdzie kupione...
    Pewnie stąd, że do obiektywów sprowadzanych z Hong Kongu nie dodają karty gwarancyjnej polskiego dystrybutora.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •