Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie masowa zmiana rozmiaru zdjec

    Witam

    Potrzebuje masowo zmienic rozmiar zdjec, wiem jak uzyc sekwencje wsadowa i akcji z tym zwiazanych Problem mój polega na tym ze nie bardzo wiem jak ugrysc to ze czesc zdjec jest poziomych a czesc jest pionowych... zrobic bym to zrobil osobno dla pionowych i osobno dla poziomych ale chcialbym takze ponumerowac zdjecia gdyz mi je nie "ponazywalo" po kolei z racji tego ze zdjecia sa na dwoch kartach z czego na jednej mi przeskoczylo do innego folderu (dsc_9999).... da sie wymusic jakas akcje w ps'ie aby zmienialo rozmiar na dluzszym boku nie zaleznie czy to poziomy czy pionowy kadr?

    pozdrawiam
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Da się - w Automate użyj komendy fit image - i tu podaj długość większego boku w obu wymiarach. Jak wpiszesz powiedzmy 1200 px - to program przerobi Ci kadry i pionowe i poziome tak, żeby dłuższy bok nie miał więcej niż 1200 właśnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Te wszystkie operacje - łącznie z wsadowa zmianą nazw plików zrobisz za jednym razem w przeglądarce IrfanView
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Pobierz irfanView

    Wciskasz B i wyskakuje okno sekwencji wsadowej
    Zaznaczasz Use advanced options
    Klikasz aktywny przycisk Advanced
    W tym oknie wybierasz resize i set long side to
    Wpisujesz wartość i masz zmianę rozmiaru po dłuższym boku bez względu czy zdjęcie jest poziome czy pionowe.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ta przegladarka ma polski język
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    A co z różnica czy po polsku, angielsku czy hebrajsku i tak działa identycznie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Oczywiście. Ale na pewno po naszemu jest zrozumialej.
    Plik - Przetwarzanie wsadowe - i dalej robi co chce. Zaznacza wsadową konwersję ze zmianą nazw. Ustala w jaki sposób maja być nadane nowe nazwy (wiele opcji). W opcjach zaawansowanych ustala nowe rozmiary na pare sposobów (w tym tak jak chce - wymiar dłuższego z boków). Wskazuje katalogi (także docelowy - jak sobie chce taki założyć, by nie stracic oryginałów). Mozna ustawić wyostrzenie przy zmiejszaniu. Można ...... wiele rzeczy, np konwersję na BW itd itd
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    ok dzieki wielkie wskazówki bardzo cenne
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •