Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Dobry bezlusterkowiec jako uzupełnienie do FF

    Cześć,
    w dużym uproszczeniu:
    Mam obecnie D810 + kilka szkieł. Czeka mnie dokupienie 2-3 stalek, 70-200 i właściwie mam wszystko co zawsze chciałem.
    Ergonomia, jakoś obrazka itd. super.
    Pojawił się jednak ostatnio problem gabarytów.... Nie zawsze chce mi się ganiać z całym, wielkim plegarem.
    Pomyślałem o zgrabnym ale dobrym bezlusterkowcu. Mam obecnie Olka E-PL3, ale jest to raczej sprzęt dla małżonki.
    chcę go sprzedaż i kupić coś fajnego.
    Na polu bitwy stoją:
    Olek omd5/omd10
    Fuji xt1/xt10
    Sony A7
    Sprzęt może być nowy albo używany.

    A7 z racji FF najfajniejszy, ale szkła drogie i mało. Gdybym zmieniał system to bardzo poważnie bym o tym pomyślał, ale Nikon zostaje.
    Olek - aparaty fajne, sporo ciekawych i sensownych cenowo szkieł, ale nie jestem przekonany do matrycy.
    Najbardziej podoba mi się Fuji. Z racji gabarytów (użytkownik nr.2 - małżonka) X-t10. Mają kilka fajnych szkieł. Myślałem o stand. zoomie + 18mm + 27mm.

    Co myślicie? Będę wdzięczny za opinie itd.
    Pozdr.
    Michał
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Moje zdanie: kupisz xt1 to sprzedasz system N. No chyba, że zarabia na Ciebie.

  3. #3

    Domyślnie

    Liga rzadzi, Liga radzi, Liga nigdy Was nie zdradzi! Tylko Fuji.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  4. #4

    Domyślnie

    a7 był rozważał pod kątem manuali, fuji ze względu na cały system
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Też polecam Fuji (X-T1, albo X-T10), bo akurat ten drugi mam (po X-20 i X-E1). Nikon coraz częściej leży w szafie - bo coraz mniej się chce ganiać z kilogramami, jeśli można bez Zapoluj może na warsztaty Fuji, organizują od czasu do czasu w różnych miastach. Jest możliwość dorwania się do sprzętu i popstrykania w warunkach bojowych (studio lub street).

  6. #6

    Domyślnie

    Jak bierzesz pod uwagę Olka i Fuji to czemu do zestawienia bierzesz A7 a nie A6000? A6000 przystępny cenowo i szkła też nie najgorsze.

  7. #7

    Domyślnie

    Bo a6000 wygląda mało profesjonalnie, ma dobry tryb filmowania, co jest obraźliwe dla fotografii i ma nieostre obiektywy, jest niepoważny, łączy się ze smartfonami, ma durne programiki i generalnie nie da się nim robić zdjęć

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Jak bierzesz pod uwagę Olka i Fuji to czemu do zestawienia bierzesz A7 a nie A6000? A6000 przystępny cenowo i szkła też nie najgorsze.
    A7 bo to FF, do którego zdążyłem się przyzwyczaić. Mając taką matrycę w takiej puszce to fajna sprawa. Niestety nie wejdę w ten system bez sprzedaży Nikona bo to droga sprawa... A6000 miałem w łapie i jakoś się nie polubilismy.
    Byłem właśnie w FJ i pomacałem sobie trochę
    A7 fajny, xt10 ciekawy ale dość mały. Osobiście najbardziej spodobał mi się xt1.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  9. #9

    Domyślnie

    Jak już się decydować na coś małego to niech będzie małe. A6000 jest naprawdę mały, zwłaszcza z kitem ale grip ma ok. Stałki też olbrzymie nie są i nie trzeba od razu Zeissa kupować.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Jak już się decydować na coś małego to niech będzie małe.
    U mnie właśnie nie do końca Jak się ma 190cm, 100kg i spore łapska to zbyt mały aparat przestaje być wygodny
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •