Close

Strona 21 z 31 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 301
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomasz2706 Zobacz posta
    Ale wydaje się, że jako uniwersalny obiektyw to jednak N16-80 będzie najlepszy - bardzo dobra jakość i zakres w kompaktowym rozmiarze.
    Akurat w kategorii zakres i kompaktowy rozmiar, moim zdaniem, najlepszy jest Nikkor 18-105, choć bez dyskusji przegrywa światłem i za pewne produkowanym obrazkiem, no i konstrukcją, ale też jest cztery razy tańszy. Oczywiście nie neguję tego, że dla Ciebie 16-80 może być najlepszy. Podkreślam... dla Ciebie. Dla mnie jego zalety ograniczają się do wygodnego zakresu i nanopowłok, co pewnie wpływa na ostrość pozytywnie...

  2. #202
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2016
    Miasto
    południowa Polska
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Akurat w kategorii zakres i kompaktowy rozmiar, moim zdaniem, najlepszy jest Nikkor 18-105, choć bez dyskusji przegrywa światłem i za pewne produkowanym obrazkiem, no i konstrukcją, ale też jest cztery razy tańszy. Oczywiście nie neguję tego, że dla Ciebie 16-80 może być najlepszy. Podkreślam... dla Ciebie. Dla mnie jego zalety ograniczają się do wygodnego zakresu i nanopowłok, co pewnie wpływa na ostrość pozytywnie...
    Dla mnie główną wadą 18-105 jest jego zakres z dołu, poza tym go lubię. Artów nawet nie rozważam, bo bym ich nie wykorzystywał. Duże gabaryty jak w N17-55 też są dla mnie dużą wadą.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomasz2706 Zobacz posta
    Dla mnie główną wadą 18-105 jest jego zakres z dołu, poza tym go lubię. Artów nawet nie rozważam, bo bym ich nie wykorzystywał. Duże gabaryty jak w N17-55 też są dla mnie dużą wadą.
    No właśnie, każdy ma swoje priorytety i upodobania. Dlatego pisanie, że coś jest najlepszym zoomem DX jest bez sensu. Coś, co dla Ciebie będzie najlepsze, dla mnie może być bez sensu. I mimo starań rycerza ja wcale nie piszę o cenie, bo jak coś jest warte pieniędzy, które mam wyłożyć, to je wydam (na przykład SB910 swego czasu). Ale jak coś w mojej ocenie ma choć jeden parametr który mi nie odpowiada (2.8-4) to będzie dla mnie bez sensu. Podkreślam - dla mnie.

  4. #204
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo bierzesz to do siebie. Nie wiem czemu.
    Przecież od zawsze wartościujemy rzeczy na forum. Nie powiesz mi że nie. Na przykład wszyscy mówimy że d500 jest najlepszym korpusem DX Nikona. To że dla kogoś jest za drogi nie oznacza że nagle przestaje być najlepszym. Podobnie nnajlepsza lampa Nikona to d5000 a standardowy zoom formatu dx to tytulowy obiektyw. Choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to Arty od Sigmy nie są ani zoomem ani standardowym ani nawet Nikona hihi.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ...to Arty od Sigmy nie są ani zoomem...
    Jak nie, jak tak. Są również zoomy, siedem chyba.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #206
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Strzelę sobie dziś kilka przypadkowych zdjęć na ulicy zeby nikt mnie nie widział to nie wyciagne aparatu na wierzch. A potem powiem że to zamierzona obróbka taka skopana i ciemna i krzywa. Dodam ramki. Duży napis. I poproszę kolegów o 8'stron pisania o niczym. I już będę słynnym "artystom z twa"...

  7. #207

    Domyślnie

    Czekamy przebierając nóżkami. Na te oraz na wcześniejsze obiecane streety w sensie ogólnym. Mnie już kupiłeś tym opisem, ale formalnie nie mam jeszcze czego wychwalać. Nad czym ubolewam.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Na przykład wszyscy mówimy że d500 jest najlepszym korpusem DX Nikona. To że dla kogoś jest za drogi nie oznacza że nagle przestaje być najlepszym.
    Nieprawda. Znajdzie się zaraz ktoś, kto powie że nie jest najlepszy, bo nie ma lampy wbudowanej, albo jest za duży, albo ma drogie karty w jednym slocie, albo ma ruchomy ekran, albo... i każda z tych osób powie Ci że najlepszym dla nich Nikonem DX jest inny Dxxxx i będą miały rację. Wcale to nie oznacza, że ich nie stać na D500. Wyciągasz sobie jakieś dziwne wnioski.

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Podobnie nnajlepsza lampa Nikona to d5000...
    Raczej SB5000 i tu uważaj, też jest pułapka... To zależy.
    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    a standardowy zoom formatu dx to tytulowy obiektyw. Choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to Arty od Sigmy nie są ani zoomem ani standardowym ani nawet Nikona hihi.
    No nie są Nikona, ale jak najbardziej bywają zoomami. Prosiłem Cię nawet, żebyś mi podał alternatywę dla Sigmy 50-100 Art w Nikonie.

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Strzelę sobie dziś kilka przypadkowych zdjęć na ulicy zeby nikt mnie nie widział to nie wyciagne aparatu na wierzch. A potem powiem że to zamierzona obróbka taka skopana i ciemna i krzywa. Dodam ramki. Duży napis. I poproszę kolegów o 8'stron pisania o niczym. I już będę słynnym "artystom z twa"...
    Nie obiecuj, że strzelisz, bo nie strzelisz, a reszta komentarza jest niewiadomo na jaki temat... Po co śmiecisz na forum swoimi żalami?

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ...Nie obiecuj, że strzelisz, bo nie strzelisz...
    Nie podcinaj koledze skrzydeł na starcie. Ja myślę, że strzeli.

  10. #210

    Domyślnie

    Może strzeli ale nie zamieści. Po pierwsze dlatego, że nie jest osobą która bez problemu zamieszcza zdjęcia. Po drugie- nie potrafi ich usuwać z forum...

Strona 21 z 31 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •