Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki za porady. Chyba zrobie jak mówicie, jutro skontaktuje się ze sklepem i pokaże te sample. Nie chciałem poprostu wyjść na idiotę.
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  2. #12

    Domyślnie

    jaromir, napisz jak ta sprawa się zakończy, sam przymierzam się do tego Marumi, Hamę diabli wzięli w czasie odtatniej wycieczki po Karkonoszach - po prostu sie rozleciała

  3. #13

    Domyślnie

    Ciekawe, bo ja z moim Heliopanem robilem testy i 'niestety', ale spadku ostrosci na D70 to ja nie widze

    Pozdrawiam,

    K.Polak
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  4. #14

    Domyślnie

    Przesłałem te cropy do sklepu ale Pan powiedział że nic na nich nie widzi a w dodatku to są nieostre. Poszły całe klatki ale stwierdzono że to napewno mój błąd bo oni tego kupe sprzedają i nikt nie narzeka (nawet ci co robią zawodowo). Niestety słońca teraz na śląsku jak na lekarstwo więc nie mam za bardzo pola do testów. Juz sam nie wiem. Może to są jakieś "bliki" na tych zdjęciach. A może powinienem przekazać swój aparat na cele charytatywne.
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  5. #15

    Domyślnie

    To, ze akurat nawet orginalny crop jest rozmyty to inna sprawa. Niemniej ja widze jeszcze wieksze rozmycie na tym z filtrem.

    A moze AF Ci zle dziala? I przy dwoch ujeciach wstrzelil sie roznie? Zrob probe na recznym.

    Pozdrawiam,

    K.Polak

    PS A musisz mneic Slonce? Przeciez tu chodzi o wplyw tego filtra na ostrosc, a nie o polaryzacje

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krpolak
    PS A musisz mneic Slonce? Przeciez tu chodzi o wplyw tego filtra na ostrosc, a nie o polaryzacje
    celna uwaga czyzby na Slasku okien nie bylo, albo oczek wodnych do fotografowania? w Sosnowcu to zdaje sie slynna Czarna Przemsza za rogiem - to moze ja sfocic?

    PS. a wlasnie... Sosnowiec? to jakim Slasku? jakim Slasku? Zaglebiu!! chopie, no co Ty?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    celna uwaga czyzby na Slasku okien nie bylo, albo oczek wodnych do fotografowania? w Sosnowcu to zdaje sie slynna Czarna Przemsza za rogiem - to moze ja sfocic?

    PS. a wlasnie... Sosnowiec? to jakim Slasku? jakim Slasku? Zaglebiu!! chopie, no co Ty?
    Ja sie wychowałem w Katowicach to pewnie stąd ten śląsk A jeżeli chodzi o testy to wolał bym je zrobić w warunkach w których będe filtra używał.
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaromir
    A jeżeli chodzi o testy to wolał bym je zrobić w warunkach w których będe filtra używał.
    okna i sadzawki to jak najbardziej te warunki, kiedy warto polara uzywac
    jesli u was tez padalo tak jak na dolnym slasku, to dobrym miejscem na wykorzystanie polara sa mokre rosliny. zdecydowanie najlepsze zastosowanie dla polara. duzo lepsze niz przyciemnianie nieba


    tak czy siak, do Twoich zdjec testowych nie musisz miec czegos, na czym widac efekt polaryzacji. problem z tym filtrem nie jest natury nie dzialania okladziny polaryzacyjnej, tylko jakiegos defektu psujacego kontrast. do tego mozesz sfotografowac byle jaka w miare kontrastowa scene z i bez filtra. upieraj sie w Raysfoto, zeby przyjeli na reklamacje i wymienili. w D70 nie ma prawa szwankowac pomiar, bo on sobie nawet z liniowym polarem radzi. wiec jesli zdjecia tak wygladaja, to filtr jest na 99% fizycznie uszkodzony

  9. #19

    Domyślnie

    No to potestowałem i mniej więcej wiem o co chodzi. Jestem pewny na 99% że ten polar dorzuca coś od siebie. Jest to taka właśnie jak na zamieszczonych cropa'ch "szara mgła". Tutaj umieściłem zdjęcie i jak widać da się coś tym zrobić. Tyle że to zdjęcie po obróbce. Nie umiem tego opisać fachowo ale na zdjęciach spada jakby kontrast (pomimo że kolory są intesywniejsze). Efekt ten jest tym bardziej widoczny im scena którą fotografujemy jest mniej podatna na polaryzację. Czyli im większy efekt polaryzacji uzyskujemy w wizjerze tym mniej "dodatkowego niepożądanego" efektu. Tym nie mniej jak na moje oko występuje on zawsze. Przypominam że jestem zupełnym laikiem i to jest mój pierwszy filtr polaryzacyjny. Być może takie działanie jest normalne lecz wszyscy sprzedawcy stanowczo zaprzeczali iż filtr polaryzacyjny jest w stanie pogorszyć obraz. Narazie (dopóki się nie przekonam na własnej skórze) pozostaje przy stwierdzeniu iż filtr polaryzacyjny Marumi WPC CPL nie jest filtrem wysokiej klasy.
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  10. #20

    Domyślnie

    Witam. Zdenerwowałem się trochę tym postem Jaromir. Bo za 4 tyg. jadę do Polski na jakieś zakupy i w planach miałem właśnie tego Marumi. I podobnie będzie to dla mnie pierwsze spotkanie z tym cudem i już się boję, że będę przeszukiwał forum...


Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •