Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak wkleić niebo z innego zdjęcia?

    Jak wkleić niebo z innego zdjęcia?
    Mógłby ktoś mi pomóc i napisać jak to zrobić?
    Mam zdjęcie z wypranym niebem i potrzebuje wkleić samo niebo z innego zdjęcia
    Na wszelki wypadek mam kilka fotek samego nieba z ładnymi chmurkami

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  2. #2

    Domyślnie

    hmm wydaje mnie się że musisz zrobić takie foty zdjecie zeby CI pasowaly i najzwyczajniej wkleic to w miejsce brzydkiego nieba z fotki, potem trochę trzeba dopasować pewnie kolorystykę chmur/ziemi żeby właśnie nie wyglądało jak wklejone z innego zdjęcia
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  3. #3

    Domyślnie

    mozesz zrobic np. tak (recepta do PS):
    -otwierasz zdiecie z wypalonym niebem.
    -otwierasz zdiecie z niebem-przeszczepem.
    - przy uzyciu narzedzia move przenosisz zdiecie nieba do drugiego. to zdiecie bedzie teraz tworzyc warstwe, ktora przykryje calkowicie zdiecie bez nieba.
    - zmniejszasz krycie tej gornej warstwy do 50% - po to, bys widzac oba zdiecia mogl ladnie dopasowac ktory fragment nieba gdzie powinien sie znajdowac. (przesuwasz po prostu warstwe move toolem). jak juz ustalisz miejsce, przywroc krycie 100%.
    - zmien tryb mieszania warstw na multiply - niebo wskoczy we wszystkie wypalone miejsca. niestety rowniez pomiesza sie z innymi elementami zdiecia. jesli to nie jest nic skomplikowanego to dodaj maske warstwy i zamaluj na czarno te pomieszane fragmenty (ziemia, budynki itp). ten sposob jest o tyle fajny, ze uzupelnia ci niebo tez w miejsach, ktorych selekcjonowanie troche by trwalo...
    - no to by bylo chyba to - no oczywiscie pozostaje dopasowanie kolorystyki, ale to chyba nie problem (chocby uzywajac color balance - w ktorym momecnie to zrobic najlepiej to juz dojdziesz bez problemu)
    przyklad (doslownie 2 dni temu kolezanka mi przeslala pamiatki z rumunii) - troche kolorki poprawione rowniez.
    1.
    2.

    -

  4. #4

    Domyślnie

    Pytam dlatego bo gdzieś kiedyś widziałem takiego tutka i fajnie to wyglądało
    Oczywiście robione to było w PS

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki bukowy dziad, jak tylko znajdę chwilkę czasu to się pobawię

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #6

    Domyślnie

    Tutek mi także by się przydał. Moze ktoś się zlituje i poda link...

  7. #7
    puchbeary
    Gość

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #9

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •