Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Profil przetwarzania RawTherapee

    Witam, w jaki sposób mogę przenieść do programu RawTherapee profil kolorów i przetwarzania zdjęcia .NEF z nikonowskiego ViewNX2? Chcę tak zrobić bo RawTherapee automatycznie mi przetwarza zdjęcia sam i są one wyblakłe i zaszumione.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie możesz.
    Jak chcesz profili Nikona, to musisz używać softu Nikona.


    A te wyblakle i zaszumione zdjęcia nie są z winy RawTherepee, a twojej, bo nie zrobiłeś że zdjęciami nic, aby to zmienić.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    No dobrze, ale ktoś mi wcześniej pisał na tym forum, że mogę skopiować profile kolorów jakoś, tylko nie wiem jak.

    Wyblakłe i zaszumione zdjęcia to nie moja wina. Gdy otwieram plik .NEF w PS lub ViewNX2 to zdjęcie wygląda dokładnie jak z aparatu. Ale gry otwieram w RawTherapee to on automatycznie je przetwarza i zdjęcie jest, szare oraz wyblakłe. Oczywiście mogę to pozmieniać, tz ekspozycję, kontrast itp, ale wtedy zostają szumy. W innych programach nie ma takich problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TeretyczniePoważny Zobacz posta
    No dobrze, ale ktoś mi wcześniej pisał na tym forum, że mogę skopiować profile kolorów jakoś, tylko nie wiem jak.

    Wyblakłe i zaszumione zdjęcia to nie moja wina. Gdy otwieram plik .NEF w PS lub ViewNX2 to zdjęcie wygląda dokładnie jak z aparatu. Ale gry otwieram w RawTherapee to on automatycznie je przetwarza i zdjęcie jest, szare oraz wyblakłe. Oczywiście mogę to pozmieniać, tz ekspozycję, kontrast itp, ale wtedy zostają szumy. W innych programach nie ma takich problemów.
    Bzdura.
    1. PS nie czyta RAWów, trzeba ją najpierw wywołać.
    2. ACR którym wywołuje się RAWy nie czyta profili Nikona, więc nie może zdjęcie wygląda jak w aparacie.

    TYLKO SOFT NIKOA CZYTA PROFILE NIKONA.

    A co to szumów - włącz odszumianie, to znikną.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Używam do PS camera raw

  6. #6

    Domyślnie

    Jednym zdaniem, chcę wyłączyć automatyczną ingerencję programu w zdjęcie, żeby po prostu nie przerabiało go na starcie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TeretyczniePoważny Zobacz posta
    Jednym zdaniem, chcę wyłączyć automatyczną ingerencję programu w zdjęcie, żeby po prostu nie przerabiało go na starcie.
    Masz wyłączone. To co widzisz , to jest właśnie RAW bez ingerencji.
    To co masz w aparacie, to jest RAW po wywołaniu przez aparat i takie zdjęcie zobaczysz TYLKO I WYŁĄCZNIE w sofcie Nikona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak RAW bez ingerencji, o barwach decyduje profil w konwerterze. Nie da się użyć profili Nikona w innych konwerterach, bo ten ani ich nie udostępnia, ani sobie tego nie życzy. Wyjątkiem jest ACR/LR, gdzie Adobe stworzyło profile naśladujące rendering barw profili Nikona.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 14-06-2015 o 14:24

  9. #9

    Domyślnie

    Hmm, już rozumiem jak to działa, dziękuję za wytłumaczenie. A jest jakaś możliwość żebym w programie RawTherepee otrzymywał takie rawy jak w np w ViewNX2?

  10. #10

    Domyślnie

    Musisz sie nieźle suwakami namachać. Miałem kiedyś RawTherapy. Tragedia.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •