Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie D750 w fotografii ślubnej

    Jestem tu prawie nowy. Mam wposiadaniu Pentaxa K5II z wieloma niełzymi szkłami, ale przymierzam się do zmiany systemu na Nikosia. Niestety D810 to trochę za droga sprawa jak narazie i myślę o D750. Czy jest to dobry kierunek, jeśli chodzi o fotografię śłubną. Myslę o nie do końca jasnych pomieszczeniach jak kościoły, sale itd. Pentaxem na 3200ISO w miarę to wychodzi, ale jednak myslę, że może być lepiej z w/w Nikosiem. Czy ktoś z Was używa tego aparatu w fotografii śłubnej? Wiem, że sa lepsze, ale jak pisałem niestety, puste kieszenie i torba pełna snów.... Jakie są plusy i minusy tej puszki. Czytałem , że moga pojawić sie flary na niektórych zdjęciach, jak to wygląda w praktyce? Myślę o nowym aparacie, oczywiście. Doradźcie plis...

  2. #2

    Domyślnie

    Do 10k zł nie ma obecnie lepszej nowej puszki do ślubniaków. Chyba, że jakieś używane D3s, ale ja jednak wolałbym tak czy siak D750.

  3. #3

    Domyślnie

    810 wcale do ślubów nie jest takie wspaniałe. Nie wiem czy "zajemamista" ostrość zdjęć jest najważniejsza. Raczej możliwość szybkiego i wygodne uchwycenia najważniejszych monumentów, a tu D750 się sprawdza. Do tego backu D700 i jest bardzo wygodnie.
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  4. #4

    Domyślnie

    Flara to już przeszłość. Nowe puszki nie mają tej wady. D750 to w tej chwili wyjątkowo udany model Nikona i raczej wad nie ma. Chyba że będziesz miał wyjątkowego pecha...
    Główną zaletą jest wyjątkowo sprawny AF w trudnych warunkach. Zdjęcia robi się pewnie i reakcje są szybkie. Matryca ,,gumowa"
    To co mi się mniej podoba to na automacie zbyt dużo czerwieni. Robiąc w Rawach łatwo to skorygować.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za informacje/ Powoli zaczynam się przekonywać do 750tki. Poczytałem tez inne fora i testy i doszedłem do wniosku, że nie będzie to wyrzucanie pieniędzy. Ta nieszczęsna flara troszkę mnie odstręczała od tej puchy, ale jak pisze Maciek, ma to być przeszłość to chwała Nikonowi. Ale co do focenia na automacie, to jeszcze nie zdarzyło mi się coś takiego robić, a focę ładnych kilkadziesiąt lat

  6. #6

    Domyślnie

    Generalnie obrazek jest naprawdę super. Ale mam mieszane odczucia co do tej puchy. Wachalem się między d3s a d750 posusilem się na 24mpx. Teraz po krótkim czasie myślę czy jednak nie lepszym wyborem był by właśnie d3s. Jeśli chcesz d750 i potrzebujesz gripa to od razu Ci powiem szkoda czasu na zamienniki to pozeracze pradu.to przykre ale wybulisz na oryginał 1400 i to nie spędzi snu z powiek. Mając oryginalny grip możesz jedynie liczyć na to że aparat nie zje prądu w momencie wylaczenia, zapomnij jednak o prawidłowym wyświetlaniu stanu baterii w gripie (akumulatorów). Co mnie najbardziej wkurza w tej puszcze to nie WB i kolor skóry ale ten pomiar światła albo przepala albo niedoswietla. Tak że o trybie A raczej mogę pomarzyc. Jakoś w d90 czy w d300s nie miałem z tym żadnego problemu. Mam nadzieję że jakoś to ogarnęła.
    Ostatnio edytowane przez jacekku ; 26-06-2015 o 04:40

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Rany nie da się tego czytać.

  8. #8

    Domyślnie

    Manfred nikt Cie nie zmusza...

  9. #9

    Domyślnie

    Na początku tego roku przesiadłem się z K5IIs na D750. Przed zakupem trochę się bałem czy po body bez filtra AA będzie mi odpowiadała ostrość z D750, ale ilość detali z Nikona jest imponująca. Moje pierwsze wrażenia po przesiadce to:
    - body niewiele większe od K5II, bardzo lekkie, wręcz jak wydmuszka pusta w środku,
    - ISO4000 z Nikona jest tak samo przyjemne jak ISO2000 z K5II i w pełni akceptowalne. ISO10000 z Nikona jest jak dla mnie ok, sporadycznie używam, na odbitkach 15x23 cm wygląda to super,
    - dużo łatwiej obrabia mi się raw'y w Lightroomie, zdarzyła mi się wtopa i musiałem ciągnąć ekspozycję o 4EV-efekty końcowe były jak najbardziej do przyjęcia. Ułatwieniem w obróbce jest też dostęp do zagnieżdżonych profili dla body, w Pentaxie takowych się nie doszukałem,
    - CLS działa i to jeszcze jak! Strobbing nabiera sensu i po dokupieniu YN622TX mam radiowy TTL i HSS. Do Pentaxa takich sterowników nie ma, lampy tylko w manualu,
    - mam zestaw szkieł 35-50-85/1.8G i oceniam je bardzo wysoko, cena tych szkieł wywołuje banan na twarzy. Jeżeli mają jakąś wadę to tylko lekko nerwowy bokeh, cała reszta na plus. Jeżeli dodasz sobie cenę Limitedów 31-43-77/1.8 to okaże się, że system Nikona jest tańszy.
    - duży rynek wtórny na popularnym portalu: w ciągu doby pojawia się tyle szkieł do Nikona co dla Pentaxa jest w ogóle dostępnych. Producenci niezależni nie omijają tej marki, wszystkie nowości są wypuszczane do C i N praktycznie jednocześnie.
    Przesiadkę oceniam bardzo pozytywnie, nie ma niczego czego mi brakuje lub czego bym żałował. Kupiłem body bez kropki i flary się nie doszukałem. Mam dokupiony grip zamiennik Meike, który zjada mi max. 1% baterii w gripie na dobę i nie widzę sensu kupowania oryginału.
    Ostatnio edytowane przez Krzychoo_ ; 26-06-2015 o 07:32
    A7III, A7IV, GFX50s

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekku Zobacz posta
    Co mnie najbardziej wkurza w tej puszcze to nie WB i kolor skóry ale ten pomiar światła albo przepala albo niedoswietla. Tak że o trybie A raczej mogę pomarzyc. Jakoś w d90 czy w d300s nie miałem z tym żadnego problemu. .
    Coś w tym jest, bo ja też go nie ogarniam. Przy czym u mnie notorycznie nie doświetla przy pomiarze matrycowym. Związane jest to ewidentnie z tym, że chroni by nie było przepałów. Szkoda, że w praktyce MOIM ZDANIEM to rozwiązanie jest bez sensu i nieprzewidywalne.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •