Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Jacek, która z puszek wymienionych w tytule wątku jest puszką reporterską ?
    Idąc Twoim tokiem rozumowania, żadna z wymienionych. Przecież odpowiedź jest prosta - kup min. d3 + 200-400 (idealny odpowiednik "zabawkowego" d5100 + 70-300VR). Ale jak widzisz Autor takiej wersji nie zakłada z jakiegoś powodu; może to za drogie rozwiązanie ? Z jakiegoś powodu rozważa d750 który ma tylko 6.5fps i d800 który ma tylko 4-6fps-ów a do tego bardzo krótki 70-200. A przecież zależy ma na ogniskowej, więc można chyba założyć że będzie pracował na DX, albo zakłada mocne kadrowanie.
    Robiłem sporty motorowe na d2x i pewnie że 8fps w trybie szybkiego kadrowania było lepsze, ale te 5fps na pełnym DX też dawało radę. Ważne że miałem ogniskową - bardzo wielu zdjęć na 133mm (odpowiednik 200mm na FX) na DX bym nie zrobił, nawet gdybym miał 10fpsów.
    Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale wymieniłem dość sporo możliwości wyboru. A Ty, co doradziłeś poza abstrakcyjnym średnim formatem ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Może po prostu autor nie jest zainteresowany "ciągnięciem serią" i pierdylion fps mu zwisa i powiewa. Nie wiem czemu większość ze sportem kojarzy fps'y... Owszem, są sporty, gdzie to się przydaje i to bardzo, ale brak 7 czy 10 fps wcale nie oznacza, że tego sportu nie da się fotografować. Jeśli autor świadomie wybiera 4-6 fps to w czym problem?

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Na pierwszym wirażu za szybko wszystko się dzieje byś mógł świadomie robić pojedynczą klatkę. Mecz ma tylko 15 biegów.
    Autor tematu ma 70-300VR, więc może zostawić sobie to szkło. Będzie miał to samo co z 70-200 w DX.
    Na żużlu nie trzeba dłuższych tele. Jak się nie boi ktoś żuzlu to mozna byc bliżej bandy i robić nawet całkiem niedługim szkiełkiem pierwszy wiraż po starcie. Nic więcej zresztą ciekawego w żużlu nie ma, poza upadkami.
    Takie wspomnienie - pamiętam, że po raz pierwszy w życiu użyłem 1/8000 z Nikonem F801 i negatywem Konica z ISO 1600 Wtedy Polonia Bydgoszcz bardzo się liczyła, a teraz ...

    Chyba potem nigdy nie użyłem 1/8000.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Na żużlu, bez kadrowania, minimum to DX + 200mm + drabinka dwustopniowa. Już dwie zgubiłem...

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na pierwszym wirażu za szybko wszystko się dzieje byś mógł świadomie robić pojedynczą klatkę. Mecz ma tylko 15 biegów.
    Dalej nie rozumiem argumentowania skrajnościami- albo 10 fps albo 1fps... Tak jakby pomiędzy tym nic nie istniało. Nawet jeśli 4 czy 5 fps obniża szanse ale autor świadomie się na to godzi to ja na prawdę nie wiem czemu niektórzy mają problem żeby to zrozumieć. Kiedyś sprzęt nie oferował takich możliwości. Nie twierdzę, żeby się cofać, bo skoro sprzęt coś oferuje to fajnie jest z tego korzystać, ale twierdzę, że jeśli autor świadomie wybiera mniejszą liczbę fps i jest to nie powinno to być problemem. A niektórzy na takie wybory reagują jakby conajmniej oni mieli być na miejscu autora...

  6. #36

    Domyślnie

    Jacku, jak Ty sobie poradziłeś z tym f801 ? przecież on chyba był wolniejszy niż d800 nawet w FX, nie mówiąc już o DX z gripem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Dalej nie rozumiem argumentowania skrajnościami- albo 10 fps albo 1fps... Tak jakby pomiędzy tym nic nie istniało. Nawet jeśli 4 czy 5 fps obniża szanse .
    Ale tak po prostu jest. Jesli się chce być w czubie, a nie lizac loda przez szybe, patrząc na cudze fajne zdjęcia.
    Po co wymieniamy aparaty na mające o 50% Mpx więcej, albo lepsze o 2 EV w szumach? Bo dają większe szanse, większe możliwości. Fps w sporcie (pomijam szachy) dają ogromnie dużo.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jacku, jak Ty sobie poradziłeś z tym f801 ? przecież on chyba był wolniejszy niż d800 nawet w FX, nie mówiąc już o DX z gripem
    Robiło się pojedyncze zdjęcia. I to głównie ze względu na finanse, film miał 36 klatek i coś tam kosztował. I z meczu się miało 2 średnie zdjęcia - patrząc pod kątem tego co ma się dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-06-2015 o 00:09
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38

    Domyślnie

    Wiecej fps to wieksze prawdopodobienstwo uchwycenia tej idealnej klatki w danej akcji. Czy naprawde trzeba to tlumaczyc?

    Oczywiscie Ci co nie rozumieja zaraz podasza denny argument typu: no to wal z predkoscia 100fps.

    Ja na ostatnim meczu podziekowalem juz D7100 i wrocilem do mojego poczciwego D300 (i juz raczej tak zostane. D7100 tylko do wideo i ISO > 1600). 8fps, pojemny bufor i ta responsywnosc karabinu maszynowego. Czulem ze zyje
    Ponadto lepsza ostrosc (walkowane 100 razy: pewnie AF + 24mpix) oraz obrabianie + export 12mpix w mgnieniu oka.
    Wiem, zanudzam.

  9. #39

    Domyślnie

    Kup D 3 za 5500 i bedziesz pewny ze efekt koncowy bedzie bardzo ok
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •