Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    GonzoG daj argumenty , że 5200 jest lepszy niż kamerka za 3500 do kręcenia vloga a nie gadaj o pralce..
    Ponieważ zajmuję się filmem blisko 20 lat to może w kilku zdaniach rozwikłam spór.
    Jakość obrazu z lustrzanki dorównuje profesjonalnym kamerom za 30-50 tyś. Głównie ze względu na wielkość matrycy. Motywacją do wykorzystania lustrzanki jest jakość obrazu za stosunkowo niewielkie pieniądze, oraz tania wymienna optyka.
    Lustrzanka ma sporo ograniczeń, z tego powodu mało kto ją używa do filmowania.
    Brak stabilizacji, brak AF, możliwość przegrzania i przerwania nagrywania. Ograniczenie cyfrowe czasu nagrywania, słaby przetwornik dźwięku, brak wyjść XLR.

    Kto i do czego używa lustrzanek w filmie?
    Lustrzanki przeznaczone są dla bardzo ambitnych i kreatywnych twórców, w sytuacjach gdzie nie ma potrzeby robić długich ujęć. Oznacza to, że świetnie się sprawdzą przy produkcji teledysków, produkcji ślubnych, prezentacji firm, reklamie itp.
    Nie ma możliwości użyć lustrzanki podczas wykładów, meczy, programów na żywo i innych produkcji gdzie niezbędny jest sprawny i szybki AF, oraz długie ujęcia.

    Na koniec kilka słów do autora tego tematu.
    Lustrzankę można wykorzystać do nagrywania videobloga. Śmiem twierdzić że można to zrobić arcy-ciekawie i twórczo wykorzystując atuty tego narzędzia. Niestety jeśli nie masz doświadczenia z obsługą lustrzanki to czeka Cię droga cierniowa. Nie wiem czy chcesz ją przejść. Będąc wieloletnim filmowcem do filmowania lustrzanką przygotowywałem się rok. Teraz filmuję 2 lata i nadal odkrywam nowe możliwości.
    Jeśli zależy Ci na automatyce, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupno kamery.
    Powodzenia

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    juz napisałem wcześniej :

    ....
    Obejrzyj klipy na YT krecone ...d5100, ciekaw jestem Twojej opinii...
    Ostatnio edytowane przez fotouśmieszek ; 22-06-2015 o 22:50
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    Tu małe porównanie tej kamerki z canonem https://www.youtube.com/watch?v=726pGyLDcuI.
    Na tym filmie wyraźnie widać przewagę Canona. Jakość obrazu, ostrość i ilość detali jest dużo większa na filmie z lustrzanki.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 22-06-2015 o 23:10
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #44

    Domyślnie

    Koło 7:00 jvc wygląda znacznie lepiej
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •