Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Widać, że nigdy nie użyłeś tej "funkcji". Nie nadaje się to do filmowania, bo: nie działa, działa tragicznie, doprowadza człowieka do szału...
    szał czy nie opcja jest
    A zbyszekD7000 wypowiedzią...

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Dokładnie, to nie kamera żeby sobie sama ostrość ustawiła, najpierw ustawiasz ostrość tam gdzie ona ma być a potem filmujesz, aparat sam ostrości nie ustawi, a raczej nie będzie jej ustawiał w sposób dynamiczny.
    ...zasugerował, że aparat nie potrafi sam ustawić ostrości.

    (ale fakt szukanie ostrości czasem jest baaaardzo irytujące)
    D7K SB900|N24-120 f4, N35 f1.8 i kilka słoików|...i masa drobiazgów|wszystko upchane w Tamrac Velocity 8x

  2. #22

    Domyślnie

    Sprzedaj ten badziew (do videobloga) i kup kamerę. Za 3500zł dostaniesz świetny model z dużą matrycą i szerokokątnym obiektywem. Przy d5200 albo innej lustrzance za kazdym razem niepotrzebnie sie urobisz zanim coś nagrasz. Juz masz kilka porad co i jak, będziesz za każdym razem mierzył odległość od obiektu, manualnie ustawiał, balans bieli zmieniał bo wiadomo, że żarowe zawsze do kitu. Daj se spokój - do videobloga kup kamerkę wideo. Do wideo bedzie o wiele poręczniejsza , łatwiejsza w obsłudze ze świetnym obrazem w FHD. I na YT spokojnie wystarczy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    będziesz za każdym razem mierzył odległość od obiektu, manualnie ustawiał,
    że niby po co ?? Aparat ma AF, wystarczy umiejętnie go użyć.
    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    balans bieli zmieniał bo wiadomo, że żarowe zawsze do kitu.
    Z kamerką/kamerą będzie dokładnie to samo, albo jeszcze gorzej.
    Jeszcze nie spotkałem taniej kamery, która lepiej radzi sobie z AWB od lustrzanki.

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    Daj se spokój - do videobloga kup kamerkę wideo. Do wideo bedzie o wiele poręczniejsza , łatwiejsza w obsłudze ze świetnym obrazem w FHD. I na YT spokojnie wystarczy.
    Te "świetny obraz FHD" w kamerkach za 2300zł ma się nijak do tego co oferuje D5200.
    Obsługa D5200 poza tym nie jest tak skomplikowana, jeśli mój kolega po 5 minutach "szkolenia" bez problemów nagrał całą imprezę w szkole swojego syna, nawet 20 minutowy limit mu nie przeszkadzał.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Autorze wątku, zawiedziony to powinieneś być ze swojej wiedzy a nie z możliwości aparatu...
    Ustaw się na ok 2,5m od kamery, ustaw zoom na 18mm a przesłonę na f/5,6 i zwiększ ISO do max 3200. Będziesz miał ostro od 1,35m do ok 16,37m. Wtedy nie będzie problemu z szukaniem ostrości. Policz to sobie na http://dofsimulator.net/pl/
    A smartfony i tablety nie mają takiego samego problemu z ostrością bo mają tak małą matrycę że dla nich f/2,8 to odpowiednik f/11 i wszystko musi jest ostre. Tylko w porównaniu do lustrzanki iso mocno kuleje.
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borgan Zobacz posta
    Autorze wątku, zawiedziony to powinieneś być ze swojej wiedzy a nie z możliwości aparatu...
    Ustaw się na ok 2,5m od kamery, ustaw zoom na 18mm a przesłonę na f/5,6 i zwiększ ISO do max 3200. Będziesz miał ostro od 1,35m do ok 16,37m. Wtedy nie będzie problemu z szukaniem ostrości. Policz to sobie na http://dofsimulator.net/pl/
    A smartfony i tablety nie mają takiego samego problemu z ostrością bo mają tak małą matrycę że dla nich f/2,8 to odpowiednik f/11 i wszystko musi jest ostre. Tylko w porównaniu do lustrzanki iso mocno kuleje.
    Swoją wiedzą nie mam co być zawiedziony skoro tydzień temu kupiłem aparat i po to zacząłem czytać między innymi to forum i oglądać filmy na yt aby się czegoś dowiedzieć.
    Dziękuję za rady - będę testować.

  6. #26

    Domyślnie Dalej uważam, że kamera jednak lepsza

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    1. że niby po co ?? Aparat ma AF, wystarczy umiejętnie go użyć.


    2. Z kamerką/kamerą będzie dokładnie to samo, albo jeszcze gorzej.
    Jeszcze nie spotkałem taniej kamery, która lepiej radzi sobie z AWB od lustrzanki.


    3. Te "świetny obraz FHD" w kamerkach za 2300zł ma się nijak do tego co oferuje D5200.


    4. Obsługa D5200 poza tym nie jest tak skomplikowana, jeśli mój kolega po 5 minutach "szkolenia" bez problemów nagrał całą imprezę w szkole swojego syna, nawet 20 minutowy limit mu nie przeszkadzał.

    1. Umiejętnie to możesz użyć MF nie AF - zobacz z jaką detekcją on działa. Wystarczy tak jak na filmie czarna koszulka w środku kadru i AF juz nie daje rady bo dać nie może. Płynnie też nie będzie choćbyś nie wiem jak ustawiał AF ten zawsze będzie szukał, zawsze będzie gubił i odzyskiwał albo nie ostrość . Silnik będzie słychać w tym czasie no chyba że zewnętrzny micro.

    2. Może za mało kamer spotykałeś ja mam i Sony i JVC każda za około 2500zł i zapewniam, że nie ma żadnego problemu z balansem bieli. Za każdym razem po chwili jest odpowiedni balans nie tak jak w lustrzance, że jak raz wykryje to do końca tak zostaje.
    Z aparatów miałem D5100, D7000, Canony 600D i 700D oraz kilka modeli Sony i wiem co mówię nie jest źle ale z kamery i tak lepiej

    3. Ja wiem , że twój D5200 jest ponad wszystko i nic lepszego nie ma ale to chyba tylko dla ciebie . Poza tym facet pisał o 3500zł a nie 2300 więc jest różnica i jak już coś to nie mijaj się z faktami.

    4. Oczywiście, że nie jest ale jak ktoś chce prowadzić videoblog, w którym nie tylko stoi i mówi ale czasem coś przybliży gdzieś przejdzie w inne miejsce to do tego poręczniejsza, szybsza i lepsza jest jednak kamera. To już nawet bezlusterkowiec sony z serii Alpha będzie lepszy od Nikona jeśli chodzi o AF w trybie LV.

    Poza tym w videoblogach nie chodzi o bawienie się głębią ostrości czy jakimiś innymi zaletami lustrzanki tylko o to, że sprzęt ma dobrze robić za mnie wszystko bo jestem sam i kręci się samo. No chyba, że masz operatora do tego ale to już inna bajka.

    Poza tym mając 3500zł to wolę do kręcenia filmów np. kamerę JVC GC-PX100 niż jakąkolwiek lustrzankę. I niech mi ktoś powie, że ta kamera nie bije lustrzanek na głowę w kwestii kręcenia filmów.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    1. Umiejętnie to możesz użyć MF nie AF - zobacz z jaką detekcją on działa. Wystarczy tak jak na filmie czarna koszulka w środku kadru i AF juz nie daje rady bo dać nie może. Płynnie też nie będzie choćbyś nie wiem jak ustawiał AF ten zawsze będzie szukał, zawsze będzie gubił i odzyskiwał albo nie ostrość . Silnik będzie słychać w tym czasie no chyba że zewnętrzny micro.
    Umiejętnie to trzeba używać wszystko. Ty ewidentnie dajesz przykład jak się totalnie nieumiejętnie używa AF.

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    2. Może za mało kamer spotykałeś ja mam i Sony i JVC każda za około 2500zł i zapewniam, że nie ma żadnego problemu z balansem bieli. Za każdym razem po chwili jest odpowiedni balans nie tak jak w lustrzance, że jak raz wykryje to do końca tak zostaje.
    Z aparatów miałem D5100, D7000, Canony 600D i 700D oraz kilka modeli Sony i wiem co mówię nie jest źle ale z kamery i tak lepiej
    Miałem do czynienia z wieloma kamera, w tym profesjonalnymi i AWB w nich jest gorszy niż w lustrach.
    1. bardzo często się sam zmienia, mimo braku zmian w kadrze
    2. znacznie częściej się myli niż w lustrzankach

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    3. Ja wiem , że twój D5200 jest ponad wszystko i nic lepszego nie ma ale to chyba tylko dla ciebie . Poza tym facet pisał o 3500zł a nie 2300 więc jest różnica i jak już coś to nie mijaj się z faktami.
    Jakością materiału wideo żadna kamerka nie da rady D5200. Nawet profesjonalne kamery mają z tym kłopot.

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    4. Oczywiście, że nie jest ale jak ktoś chce prowadzić videoblog, w którym nie tylko stoi i mówi ale czasem coś przybliży gdzieś przejdzie w inne miejsce to do tego poręczniejsza, szybsza i lepsza jest jednak kamera. To już nawet bezlusterkowiec sony z serii Alpha będzie lepszy od Nikona jeśli chodzi o AF w trybie LV.
    Szybsza jest pod względem AF, ale czy ogólnie lepsza - zależy od tego co chce się uzyskać. Jak się umie wykorzystać to co dają lustrzanki, to kamery tym przedziale cenowym co najwyżej są na równi.

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    Poza tym w videoblogach nie chodzi o bawienie się głębią ostrości czy jakimiś innymi zaletami lustrzanki tylko o to, że sprzęt ma dobrze robić za mnie wszystko bo jestem sam i kręci się samo. No chyba, że masz operatora do tego ale to już inna bajka.
    Nie trzeba operatora, wystarczy dobrze opanować sprzęt.
    Pisałem już wcześniej o tanim i bardzo dobrym rozwiązaniu, którego nie oferuje wiele kamer.

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    Poza tym mając 3500zł to wolę do kręcenia filmów np. kamerę JVC GC-PX100 niż jakąkolwiek lustrzankę. I niech mi ktoś powie, że ta kamera nie bije lustrzanek na głowę w kwestii kręcenia filmów.
    Pod względem kręcenia filmów - nie.
    pod względem kręcenia filmików - równie dobra może się okazać komórka.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Dobra GonzoG ty masz rację, jesteś tu ekspertem w dziedzinie lustrzanek i kamer z wieloletnim doświadczeniem w dodatku ze statusem Gaduły. Jak wyrocznia . Niestety stwierdzam, że nie mam w niczym racji i w dodatku kłamię - sorry. Jak o poradę to walcie do Gonza - ma najlepsze argumenty OVER

  9. #29

    Domyślnie

    Przy okazji, "wideo vlog" to masło maślane
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta

    Poza tym mając 3500zł to wolę do kręcenia filmów np. kamerę JVC GC-PX100 niż jakąkolwiek lustrzankę. I niech mi ktoś powie, że ta kamera nie bije lustrzanek na głowę w kwestii kręcenia filmów.
    Pod jakim względem jest taki lepszy i bije na głowe?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •