Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaka alternatywa dla SB-910

    Decyzja zapadła- kupuję kolejną lampę. Tym razem miało obyć się bez większych czy mniejszych kompromisów, dlatego padło na SB-910. Ale... No właśnie, ale... Skoro do wydania jest 1600 zł, to może jest coś, co warto rozważyć zamiast SB-910? Co do priorytetów... Standardowa moc na poziomie YN-568 EX w zupełności wystarczy, aczkolwiek wskazany większy power w Auto FP (najczęściej działam na czasach 1/500 - 1/2000 sek), mile widziany TTL BL, stosunkowo szybka gotowość do kolejnego błysku... I to chyba na tyle...

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ma być używana z krótkimi czasami, to tylko SB-910.
    Drugi jest Metz 64 AF-1, ale jeśli jego moc przy krótkich czasach jest tak samo zgodna z tabelką, co w M50 i M52, to jest przynajmniej 1/2 - 2/3 EV słabszy od SB-910.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma alternatywy dla SB-910, jeśli jest luksus braku kompromisów.
    Choć mnie akurat bardzo kusiłoby: Genesis Reporter 360 - tyle, że nie wiem jak z krótkimi czasami.
    D5100, D7100, N18-105, T11-16, S18-250, S60, SB 910, Metz 52, wyzwalacze, filtry i inne klamoty
    Takie tam pstryki

  4. #4

    Domyślnie

    To będzie najlepszy wybór, wart każdej złotówki. Fakt, że dużo, ale w każdym detalu widać made in Japan, niezawodna, spełnia oczekiwania na 100%

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    niezawodna
    To powinno być oczywiste w przypadku każdej sprawnej lampy. Nie mogę powiedzieć, że obecne które posiadam są zawodne bo nie są. Ich ograniczenia wynikają raczej z samej specyfikacji, a zaczęły być istotne z czasem, gdy podejście do foto zaczęło się u mnie zmieniać w ciut innym kierunku. Dlatego teraz chciałbym wybrać tak, by za pół roku czy rok nie okazało się, że znów czegoś zacznie brakować. Podchodzę do zakupu SB-910 z założeniem, że skoro to jest topowa profesjonalna lampa to raczej będzie przerastać moje potrzeby i nie będę czuć potrzeby zmiany.
    A odnośnie alternatywy- zdaję sobie sprawę, że w jakimś stopniu dopłaca się w przypadku tej lampy do napisu, także założyłem wątek bo być może konkurencja oferuje w tej cenie coś więcej...

  6. #6

    Domyślnie

    jak dużo używasz lampy brak przerw to SB910 bo SB700 nie daje rady ja spaliłem na rajdzie nocnym tu niema kompromisu ja amator i eksplatuje na rajdzie na maksa jak nie idzie to niesmak że byłem i nic

  7. #7

    Domyślnie

    SB-700 absolutnie nie wchodzi w grę.

  8. #8

    Domyślnie

    Jedyna lampa, która mogłaby w pełni konkurować z SB-910 to Metz 64 AF-1. Niestety nie mogłem nim się jeszcze pobawić, więc nie powiem jak rzeczywiście wygląda jego moc przy krótkich czasach.
    Mogę jedynie porównać to co podaje Metz w tabelce (LP=22 @50mm) z mocami jakie oferują M50 (LP=15m) i M52 (LP=17m):
    Oba Metze są słabsze gdzieś 1.3-1.6 EV (w skrajnych przypadkach do 2 EV) od SB-910.
    Wg. tabelki są ~1EV słabsze od M64, czyli wychodzi, że M64 może być ok 0.3-0.5 EV słabszy od SB-910.
    Ale to tylko teoretyczne wyliczenia. Metz niestety milczy dla jakiego czasu migawki podają moc lampy przy krótkich czasach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Metz niestety milczy dla jakiego czasu migawki podają moc lampy przy krótkich czasach.
    Być może nie ma się czym pochwalić...

    Tak czy siak wychodzi na to, że względem 568EX zyskam około 2 EV co powinno wystarczyć w większości sytuacji (a możliwe, że we wszystkich gdzie do tej pory brakowało mocy). A w sumie to nawet jest szansa, że będzie około 1 EV zapasu...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 03-06-2015 o 23:38

  10. #10

    Domyślnie

    SB-910 zakupiona. Zobaczymy czy warta swojej ceny...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •