Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D80 i nikkor 50mm 1.8

    Hej! Dzisiaj mijają dwa lata jak używam tego zestawu. Niedawno zaczął się problem- obiektyw ostrzy jak chce.. nie daje nic zmiana przysłony, no czasem mu się uda wybrać czasem nie. Jestem amatorem, nie znam się na ustawieniach, więc czasem się nimi bawię nie czytając zbytnio o co chodzi. Zauważyłam mój błąd dot. ostrzenia i znów pozmieniałam ustawienia i jest lepiej, ale nie zawsze. Myślicie, że nagle się rozkalibrował? Przesyłam poglądowe zdjęcia.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5415a518f.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3cafa9d2e.html
    Ostatnio edytowane przez CAROLAJN ; 01-06-2015 o 11:20

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CAROLAJN Zobacz posta
    Hej! Dzisiaj mijają dwa lata jak używam tego zestawu. Niedawno zaczął się problem- obiektyw ostrzy jak chce.. nie daje nic zmiana przysłony, no czasem mu się uda wybrać czasem nie. Jestem amatorem, nie znam się na ustawieniach, więc czasem się nimi bawię nie czytając zbytnio o co chodzi. Zauważyłam mój błąd dot. ostrzenia i znów pozmieniałam ustawienia i jest lepiej, ale nie zawsze. Myślicie, że nagle się rozkalibrował? Przesyłam poglądowe zdjęcia.

    Co mu się uda czasem wybrać?
    Nie daje nic zmiana przysłony, tzn nie zmienia się jak kręcisz pokrętłem?
    Jakie pozmieniałeś ustawienia po których jest lepiej?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Co mu się uda czasem wybrać?
    Nie daje nic zmiana przysłony, tzn nie zmienia się jak kręcisz pokrętłem?
    Jakie pozmieniałeś ustawienia po których jest lepiej?

    Czasem mu się uda trafić w ostrość, ale sporadycznie. Nie pamietam już co pozmieniałam. Tak jak pisałam jestem amatorką i nie znam się na tym zbytnio. Podać jakie teraz są ustawienia?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CAROLAJN Zobacz posta
    Czasem mu się uda trafić w ostrość, ale sporadycznie. Nie pamietam już co pozmieniałam. Tak jak pisałam jestem amatorką i nie znam się na tym zbytnio. Podać jakie teraz są ustawienia?
    Tzn potwierdza ostrość, ale jej tam nie ma?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Moim zdaniem tak. Powiem tak. Robię zdjęcia ludziom. Ostrość celuję zawsze w oczy. A tu d*pa wołowa. Kiedyś tak nie miałam, więc może coś z ustawieniami mi się poknociło albo czas wymienić sprzęt.

  6. #6

    Domyślnie

    Korzystasz z trybu automatycznego(zielonego) czy ustawiasz coś sama? Czy też dwa lata ustawienia były nie zmieniane, teraz coś poprzestawiałaś i jest źle? Podaj aktualne ustawienia.
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek88 Zobacz posta
    Korzystasz z trybu automatycznego(zielonego) czy ustawiasz coś sama? Czy też dwa lata ustawienia były nie zmieniane, teraz coś poprzestawiałaś i jest źle? Podaj aktualne ustawienia.

    Używam od zawsze manuala. Ustawienia co jakiś czas zmieniam, ale nie pamiętam już co..Teraz mam:

    *automatyczny wybór pola AF
    * zmiana pól ostrości wyłączona
    *Blokada AE włączona
    *Pole pomiaru centralnego (*)8
    *Krok EV 1/3

    I to chyba te najważniejsze

  8. #8

    Domyślnie

    Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem instrukcję obsługi.
    Ostatnio edytowane przez kattebush ; 01-06-2015 o 14:21
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CAROLAJN Zobacz posta
    Używam od zawsze manuala. Ustawienia co jakiś czas zmieniam, ale nie pamiętam już co..Teraz mam:

    *automatyczny wybór pola AF
    * zmiana pól ostrości wyłączona
    *Blokada AE włączona
    *Pole pomiaru centralnego (*)8
    *Krok EV 1/3

    I to chyba te najważniejsze
    Jaki jest sens używania automatycznego wyboru pola AF z jasnym szkłem, skąd wiesz na co aparat wyostrzy, tylko AF-S i pojedyncze pole środkowe w tym modelu ma sens, szczególnie z jasnym szkłem.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #10

    Domyślnie

    Tak jak napisał Zgera- chcesz mieć jak największą kontrolę nad AF to używaj AF-S na środkowym polu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •