Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mikrofon rode

  1. #1

    Domyślnie Mikrofon rode

    Witam, niedawno zakupiłam mikrofon RODE VideoMic GO. Na stronie uwzględnione było, że mikrofon działa z aparatem NikonD5100 czyli dokładnie takim jaki posiadam. Jednak jedyne co słychać to szum. Bardzo proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Upewnij się że wszystko dobrze dopięte w odpowiednie gniazdo.
    Sprawdź jaka różnica jest w stosunku do wbudowanego.
    Jeśli to nie pomoże to serwis albo wymiana w ramach gwarancji.
    Dodam jeszcze że szum w tej klasie mikrofonów to norma, ale poza szumem powinno być jeszcze coś słychać.

  3. #3

    Domyślnie

    1. A nie można sprawdzić samego mikrofonu, podpinając go pod komputer?
    2. A nie można sprawdzić gniazdka mikrofonu w aparacie innym najzwyklejszym mikrofonem?
    Ten mikrofon jest chyba pojemnościowy, czyli do działania musi mieć sprawną bateryjkę.
    D 5100 nie mam, ale tak sobie myślę...
    ps. w d7100 zadziałał np. mikrofon za 5 zeta.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 28-05-2015 o 18:37
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    1. A nie można sprawdzić samego mikrofonu, podpinając go pod komputer?
    2. A nie można sprawdzić gniazdka mikrofonu w aparacie innym najzwyklejszym mikrofonem?
    Ten mikrofon jest chyba pojemnościowy, czyli do działania musi mieć sprawną bateryjkę.
    D 5100 nie mam, ale tak sobie myślę...
    ps. w d7100 zadziałał np. mikrofon za 5 zeta.
    Rode VideoMic GO to kierunkowy mikrofon mono i nie jest zasilany żadną dodatkową baterią.
    Warto podpiąć mikrofon do jakiegoś innego urządzenia i sprawdzić czy działa (może być komputer).

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli jest pojemnościowy to zasilanie musi być, w komputerach zasilanie jest także powinien zadziałać.
    Nie wszystko wyglada tak, jak widzi to aparat
    Michalski

  6. #6

    Domyślnie

    Ze strony producenta, czyli Rode:

    "The following cameras unfortunately do not support the VideoMic GO:

    Nikon D7000
    Canon T3/1100D
    Canon C100, C300, C500 [....]"

    Czyli ten mikrofon nie działa z każdym korpusem. Na liście nie ma D5100, ani innych Nikonów, ale to jeszcze nie przesądza jednoznacznie, że będzie działał. Chodzi o zasilanie przez minijacka (lub brak takiego zasilania).
    Piszesz, że na stronie producenta jest napisane, że ten mikrofon jest kompatybilny z D5100. Ja nie znalazłem takiej informacji na stronie producenta, może słabo szukałem, ale znalazłem tylko listę niekompatybilnych korpusów http://www.rode.com/microphones/videomicgo
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 11-01-2016 o 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •