Close

Strona 50 z 52 PierwszyPierwszy ... 404849505152 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 520
  1. #491

    Domyślnie

    Ale co problematyczne? Na nic nie musisz czekać. Te 40 sekund, czy minutę obiektyw dodatkowo pociągnie trochę prądu bez związku z szybkością, czy jakością wykonywanych zdjęć.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #492

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    ok tylko na ślubie Urzędzie stanu cywilnego czy w Kościele już te 40 sekund może być problematyczne. A właśnie takie dwa śluby plus chrzciny mnie czekają za nie długo już więc chce mieć obiektyw w miarę jasny i szybki
    A w czym to przeszkadza?
    Możesz robić zdjęcia cały czas. I to szybciej, bo soczewka nie będzie się telepała przez czas podtrzymania.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #493

    Domyślnie

    NO co do imprezy to nie rodzinna :P więc nie mogę dać dup... bo mnie mistrz foto zabije Będę fotografował uroczystość ceremonialną Cywilnego Ślubu, potem kilka miesięcy mam Kościelny + zabawa w Restauracji i pod koniec roku Chrzest. Bo startuje z własnym studiem ale mam okazje pod okiem profesjonalisty spróbować sił i pokazac swoje umiejętności dlatego chcę zakupić odpowiedni sprzęt na własny użytek i powoli powiększać go. A nie jechać na pożyczonym :P To tak na wstępie. D7200+ jeden dobry obiektyw ważne aby APS-C minimalnie już po przeliczeniu miał w granicach te 24mm a maksymalnie 140mm i nie był ciemnym obiektywem

  4. #494
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to lepiej się zastanów czy teraz nie lepiej kupić używkę bo prędzej czy później i tak zaczniesz rozglądać się za pełną klatką i lepszymi obiektywami.

  5. #495

    Domyślnie

    body używane nie wchodzi w grę bo nie znam historii i nie wiem czy nie padnie mi po tygodniu użytkowania. A koszty używki to nie grosze a w stówkach już idzie Obiektyw użyje mogę kupić ale jak wcześniej pisałem jaki minimalnie aby było te 18 mm do 70 może 80mm wtedy spokojnie można operować Bo z czasem jakis zoom kupie typowy na wypady w góry czy nad może

  6. #496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    ok tylko na ślubie Urzędzie stanu cywilnego czy w Kościele już te 40 sekund może być problematyczne. A właśnie takie dwa śluby plus chrzciny mnie czekają za nie długo już więc chce mieć obiektyw w miarę jasny i szybki

    Chyba że coś nie tak zrozumiałem to poprawcie mnie.. Bo sesje robiłem na warsztatach D7100 i był problem z trafieniem AF co mnie dobijało ... oraz czas jaki był czasem nie był zadowalający bo inni już po a ja jeszcze czekałem ...
    Ale właśnie w tym sęk - ten aparat + moje szkło wstaje do życia w ciągu sekundy w każdym momencie. Zjawisko o którym pisałem polega na tym, że jeśli już nie chcę focić i nie chce wyłączać aparatu tylko go "uśpić", to po prostu zakładam dekielek i aparat po około 40 sekundach przechodzi w stan uśpienia. Można go wybudzić w każdym momencie i to w sekundę. Chyba, że chodzi Ci o coś innego to daj znać, a postaram się sprostać i przedstawić jak przedstawia się sytuacja Sam posiadam ten zestaw dopiero od tygodnia.

  7. #497

    Domyślnie

    W sumie to podrzucę zdjęcie do "oceny" ostrości i szumu. Ostrość celowana w nosek piesia. JPG FINE. f2.8, ISO1600. Wydaje mi się, że jest ok, zwłaszcza dla mnie, osoby która się przesiadła po 10 latach z Canona EOS400D gdzie ultra szumy już miałem na ISO800.

    https://www.sendspace.com/file/p946hc

  8. #498

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MVA Zobacz posta
    W sumie to podrzucę zdjęcie do "oceny" ostrości i szumu. Ostrość celowana w nosek piesia. JPG FINE. f2.8, ISO1600. Wydaje mi się, że jest ok, zwłaszcza dla mnie, osoby która się przesiadła po 10 latach z Canona EOS400D gdzie ultra szumy już miałem na ISO800.

    https://www.sendspace.com/file/p946hc
    Nos jest ostry ale ostre jest też duże pole wokół nosa spróbuj punktowe ostrzenie masz 51 pół AF wybierz prawą stronę zaznacz krzyżak z 5 pól ustaw na środku nosa wtedy tylko nos i ciut wokół nosa będzie ostre, a reszta ładnie rozmazana będzie Tylko odbież przesłonę na przykład F16 i sprawdź. I jak coś możesz na priv podesłać

    Podaj dokładnie zestaw jaki masz nikon 7200 a obiektyw dokładnie z oznaczeniami jaki masz i ewentualnie jak nie jest tajemnica ile za taki dałeś zestaw

  9. #499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    Tylko odbież przesłonę na przykład F16...
    Po co? No chyba, że potrzebujemy dyfrakcję zobaczyć... No i jeżeli głębia ostrości ma być płytsza, to trzeba otworzyć przysłonę, a nie przymknąć

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    Podaj dokładnie zestaw jaki masz nikon 7200 a obiektyw dokładnie z oznaczeniami jaki masz i ewentualnie jak nie jest tajemnica ile za taki dałeś zestaw
    Sigma 17-50 2.8 OS HSM DG, żadnej innej nie ma. Używane od 800 do 1100, droższe tylko z gwarancją, bo koszt ewentualnej kalibracji w Gdyni to niecałe 300 zł jak nie masz gwarancji.
    Aparat... Nie wiem ile teraz nowe D7200 kosztuje, pewnie ok 3500-4000, wolałbym kupić używanego, czasem poniżej 3000 można trafić. Ja rok temu swojego D7100 sprzedałem za 2000, miał trzy lata i trochę ponad 30k zdjęć.

  10. #500

    Domyślnie

    To już było punktowe ostrzenie. Sprawdziłem teraz.

Strona 50 z 52 PierwszyPierwszy ... 404849505152 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •