Close

Strona 49 z 52 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 520
  1. #481
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat przy szerokich obiektywach jasność nie jest tak ważna bo i tak przymykasz do większości ujęć, prędzej statyw może się przydać, a jako jedyny obiektyw każdy ci poleci sigme 17-50 2.8 gdzie będziesz miał świetne 50mm ( nawet lepsze od odpowiednika nikkora ) i można spokojnie tym robić wszystko, brak zakresu powyżej rekompensuje świetna matryca i jest z czego wycinać, a ostatecznie dokupienie używanego nawet nikkor 55-300 też nie jest złym pomysłem.
    Skupiłbym się na twoim miejscu teraz żeby albo kupić zestaw z nikkor 18-105 i dokupić stałke jaką lubisz albo sigma 17-50 co podejrzewam da ci sporo zadowolenia z pstryków.

  2. #482

    Domyślnie

    To na pierwszy ogień Sigma 17-50 f/2,8. Jak Cię nie wystraszy waga, cena i ogniskowa, to Sigma 18-35 f/1,8 - obiektyw dla którego niektórzy zostawali w APS-C, inni wręcz nawet przechodzili z FF, bo drugiego takiego zooma z takim światłem nie ma (ja przynajmniej nie słyszałem). Później nikkor 50 f/1,8, a potem może tamron 70-200 f/2,8, ewentualnie jakiś UWA, ostatnio Nikon nawet wypuścił, do tego wszystkiego dobry plecak, ewentualnie grip i masz system jak się patrzy.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  3. #483

    Domyślnie

    Panowie dzięki za info . Co do plecaka odpada jedynie torba na ramię heh licząc crop tej sigmy to licząc 17x1.5= 25.5mm a przy 50x1.5 = 75mm więc zakres przy matrycy APS-C to od 25.5 do 75mm co jakimś tam zoomem jest.

    Statki na morzu już nieuchwycę ale fale rozbijające o falochron już tak heh

    Zobaczę cenę tej sigmy a jaką mogę prosić o dokładny model tej sigmy bo jak nie będzie kosmicznie droga to do czerwcowego ślubu jak i potem imprezy przydała by mi się bo będę miał swoje 5 min jako fotograf

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #484

    Domyślnie

    na stronie cyfrowe.pl podana sigma 17-50mm ma problem więc komentarz gościa wrzucam. Ciekawe to jest dla mnie bo takie lustro jak D7200 chcę kupić.

    "KOMPATYBILNOŚĆ
    Jak na tak niską cenę to obiektyw dobry optycznie i mechanicznie. Niestety nie jest kompatybilny z Nikonem D7200 w zakresie pracy zegarów. Sigma ma własne czasy wyłączania pomiaru, wyświetlacza itp. Niestety żaden sprzedawca o tym nie informuje! Serwis umywa ręce i zwala na sprzedającego. No cóż to nasza Polska specjalność - niekompetencja zawodowa. Smutne. "

  5. #485

    Domyślnie

    O rany... Jak się tymi zegarami przejmują... Normalnie jakby to jakiś zegar w bombie albo maszynie podtrzymującej życie był...

    "Problem" jest taki. Sigma 17-50 ma soczewkę OS stabilizowaną magnetycznie. Działa to nawet jak przełącznik OS jest na Off.
    Skutkuje to przedłużeniem czasów pomiaru o 1 minutę, bo tyle od puszczenia spustu magnes działa. Ot i tyle.
    Oczywiście skutkuje to ciut większą zużywalnością akumulatora, ale bez przesady.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #486
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta niedogodność jest znana i opisywana od dawna, nie wpływa to jakoś negatywnie na zestaw.

  7. #487

    Domyślnie

    Mimo wszystko ciężko nazwać to pozytywną czy też neutralną cechą...

  8. #488

    Domyślnie

    Mam ten zestaw (7200 + Sigma 17-50) i u mnie cała "operacja" od skończenia focenia do uśpienia trwa około 40 sekund. Kompletnie nie ma się co przejmować.

  9. #489

    Domyślnie

    ok tylko na ślubie Urzędzie stanu cywilnego czy w Kościele już te 40 sekund może być problematyczne. A właśnie takie dwa śluby plus chrzciny mnie czekają za nie długo już więc chce mieć obiektyw w miarę jasny i szybki

    Chyba że coś nie tak zrozumiałem to poprawcie mnie.. Bo sesje robiłem na warsztatach D7100 i był problem z trafieniem AF co mnie dobijało ... oraz czas jaki był czasem nie był zadowalający bo inni już po a ja jeszcze czekałem ...

  10. #490

    Domyślnie

    Nie chcesz problemów - poszukaj Nikkora 17-55/2.8 Tylko że to inna półka wagowa i cenowa. Ale szkło na wieki. Osobiście polecam Sigmę 18-35/1.8 Zakres zooma może niewielki ale jakość zdjęć - rewelacja. Jestem przykładem tego co dla tej Sigmy został w APSC. Mam do tego Nikkora 50/1.8 i stare, pancerne 80-200/2.8 i mogę obskoczyć każdą rodzinną imprezę. Tylko że to prawie 3kilo sprzętu do tachania plus jeszcze lampa...
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 49 z 52 PierwszyPierwszy ... 394748495051 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •