Close

Strona 11 z 52 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 520
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RedGuy Zobacz posta
    Pytanie do byłych użytkowników 7100 a teraz nowych 7200 - czy wykastrowany top lcd panel (górny wyświetlacz) robi dla Was różnicę w codziennym użytkowaniu, poprostu czy większość ustawień wykonujecie na głównym ekranie czy na górnym? Jakie jest Wasze zdanie?
    Co prawda nie jestem byłym posiadaczem D7100, ale jestem byłym posiadaczem D90, a w obu tych body górny LCD był taki sam. Obecnie mam D7200. Przyznam, że na początku mocno sceptycznie podchodziłem do tego - dziwnego - zabiegu z LCD. Ale obecnie muszę trochę zwrócić honor Nikonowi, bo jednak nie przeszkadza mi to aż tak bardzo, jak sądziłem pierwotnie. Okazało się (w moim przypadku), że największym problemem było ... przyzwyczajenie Po jego zmianie nowy LCD jest jakby lepszy niż wcześniej się zapowiadał. Dodatkowo muszę podkreślić, że obecnie prawie w ogóle tego LCD nie używam. Tak sobie skonfigurowałem aparat, że wszystko czego potrzebuję widzę w wizjerze (w tym i ISO). Po takim naprawdę porządnym skonfigurowaniu okazuje się, że górny LCD jest mi niemalże zbędny. W D90 tego nie mogłem osiągnąć, ale tam też nie było tylu opcji personalizacji aparatu.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  2. #102

    Domyślnie

    Żartujesz z tym zbędnym drugim LCD? Prawda? Dla większości (i to zdecydowanej) drugi LCD to priorytet w lustrzance. Choć przyznam szczerze, że i ja mogę bez niego spokojnie żyć, czyli... jest już nas dwóch...

  3. #103

    Domyślnie

    Nie priorytet, ale bardzo użyteczne narzędzie. Można bez niego żyć, ba, nawet robić zdjęcia.
    Nie rozumiem tego wyszydzania odmiennej od Twojej opinii.

    Skąd te dane, że dla zdecydowanej większości monochromatyczny LCD to priorytet? Podziel się źródłem.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #104

    Domyślnie

    Źródło? To forum. W wielu miejscach jest o tym mowa. Szczególnie w tematach gdzie porównywane są aparaty pokroju D3xxx czy D5xxx z wyższymi modelami. p.s. I nie robię sobie szyderki.

  5. #105

    Domyślnie

    Skoro porównanie między seriami pokazuję tę różnice to znaczy, że jest pełniejsze bo to prawda. A co do ekraniku D7200 to fakt, że jest z kilku info okrojony może powodować to, że jest odrobinę mniej użyteczny. Stąd m.in opinia kolegi któremu ten sam ekranik (tylko, że inny) w D90 był niezbędny. Dla mnie o dziwo na początku wydawało się nawet, że ekranik D7200 ma więcej informacji niż D7100 (głównie przez drabinkę), ale szkoda, że pozbawili go kilku istotnych dla mnie ikonek. Mimo to nadal jest lepiej niż np w profesjonalnym Pentaxie K-1 gdzie info jest mniej niż na górnej belce w moim smarfonie

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Żartujesz z tym zbędnym drugim LCD? Prawda? Dla większości (i to zdecydowanej) drugi LCD to priorytet w lustrzance. Choć przyznam szczerze, że i ja mogę bez niego spokojnie żyć, czyli... jest już nas dwóch...
    Nie, nie żartuję. Drugi LCD zawsze był dla mnie mega ważną sprawą. Tutaj widziałem, że zmieniając D90 na D7200 będę miał ekranik mniejszy i co gorsza wykastrowany, to mnie bardzo martwiło. Ale jak napisałem wcześniej - największą jego wadą było moje przyzwyczajenie się do poprzedniego! Co potrzebujesz na tym ekraniku obserwować? Ja WB nie zmieniam, bo robię w RAW, wielkości zdjęcia i jakości też nie zmieniam. Raz ustawiłem większość parametrów i ich nie dotykam. Zaprogramowałem sobie wszystkie możliwe kombinacje programowalnych przycisków (sam przycisk, przycisk z kółkiem) i to, co nimi zmieniam widzę w wizjerze. Dzięki temu mogę te parametry zmieniać bez odrywania oka od wizjera, a to oznacza, że nie patrzę na LCD. Czyli LCD w większości przypadków mogłoby w ogóle nie być. W "większości", co nie znaczy, że w ogóle. Inaczej to wyglądało w D90 (nie wiem jak w D7100), tam nie mogłem programować przycisków, więc musiałem używać predefiniowanych, a to wymuszało konieczność patrzenia się na LCD.
    Podsumowując w D7200 w 90% przypadków w ogóle nie patrzę na górny LCD (dzięki możliwości konfiguracji przycisków), w pozostałych 10% patrzę i tutaj jest to kwestia przyzwyczajenia się do nowego ekraniku i tyle. Po przestawieniu się ze starego na nowy stwierdzam, że nowy mi nic a nic nie przeszkadza. Po prostu jest inny. Czegoś nie ma, coś jest, coś jest w wizjerze itp.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Żartujesz z tym zbędnym drugim LCD? Prawda? Dla większości (i to zdecydowanej) drugi LCD to priorytet w lustrzance. Choć przyznam szczerze, że i ja mogę bez niego spokojnie żyć, czyli... jest już nas dwóch...
    Drugi wyświetlacz ma sens gdy używa się przycisków funkcyjnych z poziomu body, wszelkie zmiany są widoczne na wyświetlaczu, w tych modelach nie włącza się samoczynnie główny wyświetlacz więc zmiany trzeba na czymś obserwować.
    Prawda jest taka, D90 zawiera dużą część informacji na dość małym wyświetlaczu i nie są dobrze czytelne dla osób ze słabszym wzrokiem.
    Andrzeju, podobno masz D610, przeszkadza Ci ten wyświetlacz?
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #108

    Domyślnie

    Ja natomiast lubię podczas pracy skontrolować czy jakieś ustawienie się nie zmieniło poprzez przypadkowe wciśnięcie któregoś przycisku, czy w międzyczasie ktoś nie wziął do ręki body i się nie bawił. Jeden rzut oka i wiem praktycznie wszystko. Po drugie, ważne dla mnie informacje - bateria i zapis na kartę / karty.

    Niepotrzebnie robi się offtopic na temat przydatności górnego LCD.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 25-02-2016 o 12:39
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #109

    Domyślnie

    Kłócicie się o wyświetlacz? Serio? Może nawalanka 18-105 vs sigma vs 35? Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Zdjęcia róbcie :P
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    [...] Co potrzebujesz na tym ekraniku obserwować? Ja WB nie zmieniam, bo robię w RAW, wielkości zdjęcia i jakości też nie zmieniam. Raz ustawiłem większość parametrów i ich nie dotykam. Zaprogramowałem sobie wszystkie możliwe kombinacje programowalnych przycisków (sam przycisk, przycisk z kółkiem) i to, co nimi zmieniam widzę w wizjerze. Dzięki temu mogę te parametry zmieniać bez odrywania oka od wizjera, a to oznacza, że nie patrzę na LCD. Czyli LCD w większości przypadków mogłoby w ogóle nie być. [...] Podsumowując w D7200 w 90% przypadków w ogóle nie patrzę na górny LCD [...]
    U mnie jest podobnie.

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    [...] Andrzeju, podobno masz D610, przeszkadza Ci ten wyświetlacz?
    Nie, nie mam D610 choć się do niego przymierzałem. Czy dodatkowy wyświetlacz mi przeszkadza w D610, D7100 czy D7200? Nie, ale gdyby go nie było to i tak nie miałbym problemu z robieniem zdjęć (patrz powyżej). Choć wiem, że dla innych osób ten gadżet to mus w aparacie.
    Nikon

Strona 11 z 52 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •