Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    To zdecydowanie najlepsze! Podoba się

  2. #12

    Domyślnie

    na 3 stawione kadry obróbka różni się miedzy nimi dość znacząco... nawet balans bieli chyba ze zdjęcia na zdjęcie inny
    używałeś różnych technik przy obróbce tego setu?

    najbardziej podchodzi mi nr 1

  3. #13

    Domyślnie takie wprawki pokustrowe;)

    jak napisalem w tytule to sa wprawki, czesto zdjecia sa poruszone (ostatnie), nieostre, dopracowuje kwestie koloru i metody szybszej obrobki i generalnie workflow, stad niespojnosc, dlatego kazda opinia sie liczy, czego mi brakuje to notatek przy pracy, ale to dodatkowy czas, jak bedzie zainteresowanie to powrzucam tu wiecej materialu, dziekuje za komentarze, krytyke i spostrzezenia


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #14

    Domyślnie

    w studyjnych warunkach warto sobie na sztywno wprowadzić jakikolwiek balans bieli z marszu (błysk często pasuje), bo później ma się chociaż spójny materiał wyjściowy

    co do workflow to dużo osób zaczyna wywołania rawa na "czysto", żeby był poprawny kolor skóry, jak najwięcej informacji w cieniach i brak przepaleń i potem idą do PSa, gdzie zarzynają od ustawień globalnych typu korekcja sylwetki/rys twarzy/objetości włosów i przechodzą do małych rzeczy - skazy na skórze, pojedyncze włosy, żyłki w oczach, itp na końcu przeważnie dokonuje się zabiegów artystycznych z kolorami jak już cały materiał jest ładnie obrobiony

    ale oczywiście każdy ma swoją metodę

  5. #15

    Domyślnie

    tak wlasnie robie, tylko parametrow nie zapisuje a powinienem z komentarzami, bo jestem wzrokowcem


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #16

    Domyślnie

    zrób sobie akcję w PSie wszystkich podstawowych warstw jakich używasz na start
    to pomaga przy zachowaniu spójności w obróbce też

    ja mam standardową np zawierającą kopię warstwy głównej do retuszu skóry, warstwę czarno białą z miękkim mieszaniem na 20% dla podbicia kontrastu, warstwę szarą 50% do dodge i burn i warstwę pustą koloru do wyrównywania na szybko przebarwień nawet kolejność warstw mówi mi jakiego porządku powinienem się trzymać

    takich podstawowych akcji z bazowymi warstwami mam kilka w zależności od stopnia złożenia obróbki
    wiadomo, ze to tylko punkt odniesienia i potem trzeba jeszcze improwizować, ale raz zrobiona akcja starcza na bardzo długo i pomaga za każdym razem

  7. #17

    Domyślnie

    hahhah Carlos - cudnie!!!! Od razu widac ze to TWOJE zdjecia!!!!!

  8. #18

    Domyślnie takie wprawki pokustrowe;)

    Cytat Zamieszczone przez qstra Zobacz posta
    hahhah Carlos - cudnie!!!! Od razu widac ze to TWOJE zdjecia!!!!!

    ale otsohoji? ja wiedzialem ze tak bedzie gdzie diabel nie moze ... dzien dobry Joasiu
    przeciez nie moge robic tak samo jak Ty bo bedzie sie mylic a tak wiadomo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 27-05-2015 o 07:50
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #19

    Domyślnie

    i jeszcze takie


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #20

    Domyślnie

    Hmm, to może tak:
    Zgodnie z prawidłami opisywanymi w literaturze fachowej, ludzki wzrok podczas oglądania zdjęcia najczęściej podąża od lewego dolnego rogu ku górze, ku jaśniejszym elementom kompozycji, raczej zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez owe elementy (linie, kształty). Ja jednak nie docieram płynnie do najmocnieszych akcentów zdjęcia (oczu), gdyż za każdym razem zatrzymuję się na zębie wystającym z leciusieńko rozchylonych ust. Jeśli chodzi o obróbkę, znam wielu ludzi, którym ten rodzaj obróbki bardzo się podoba. Ja osobiście nie przepadam za taką. Może dlatego, że sam tak nie umiem . Poprzednie Twoje zdjęcia podobały mi się dużo bardziej. Szczególnie poprawiona jedynka i trójka.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •