Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Prośba o wycenę aparatu

    Witam.
    Ile wart jest zestaw:
    -Canon F1 New
    -50/1.4
    -AE Power Winder FN

    Poza szkłem resztę dość rzadko można spotkać na allegro.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy w jakim stanie i z jakim pryzmatem. Na allegro był jeden za 400 chyba, ale się nei sprzedał przez pół roku i zniknął - może się pojawi znowu. Teraz są dwa - za 500 i 580, ale jak znam życie też się nei sprzedadzą. Co do ebaya - jest ich całkiem sporo, od góry poczynając od powiedzmy okolicy 500 USD z Japonii (to jakiś wariat chyba), a kończąc na okolicy 70 USD w sprzedanych.

    Ale wartość takich aparatów bywa myląca - ja na przykład kupiłem całkiem ładnego A1 (samo body, bez tego malutkiego dokręcanego gripa i bez klapki na baterię, ale w pełni sprawny) za 0.99 funta, czyli na dzisiejsze pieniądze za jakieś 4 złote 60 groszy. Ktoś mógłby się oburzać, jakbym mu powiedział, że wartość takiego sprzętu to ponizej piątki - a jednak mnie się udało.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ja na przykład kupiłem całkiem ładnego A1 (samo body, bez tego malutkiego dokręcanego gripa i bez klapki na baterię, ale w pełni sprawny) za 0.99 funta, czyli na dzisiejsze pieniądze za jakieś 4 złote 60 groszy...
    To był pierwszy mój zachodni aparat. Kupiłem nowy, w Berlinie Zachodnim. Kosztował 2-letnią naszą pensję. To nie pomyłka - taki był przelicznik marki do złotówki.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się. Sam pojechałem autokarem w 1990 roku do Berlina specjalnie po Minoltę X-700, nówkę nieśmiganą za kupę kasy. No cóż. Dzisiaj...
    Dzisiaj taki F1n, który jest doskonałym sprzętem, chodzi na Ebayu za około 150 dolarów. Czyli jeśli dasz za świetnie utrzymany egzemplarz równowartość nie więcej jak 200 dolców, powinieneś być happy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •