Close

Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 218
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek32 Zobacz posta
    W końcu nie każdy ma dostęp do LR czy PSa, ja dysponuję tylko Capturem, więc na dzień dobry jestem w plecy.
    Ale w czym jesteś "w plecy"? W szansach na wygraną w konkursie? Bo nie masz PSa? A gdybyś miał, robiłbyś lepsze zdjęcia? Zdarzyło mi się raz czy dwa tutaj wygrać i wierz mi, akurat te prace wymagały tylko odpowiedniego wywołania RAWa, bez jakiejś specjalnej czy wydumanej obróbki

  2. #132

    Domyślnie

    Moim zdaniem celem tematycznych (tych tutaj) powinna być kreatywność, ale związana z procesem robienia zdjęcia, a nie jego późniejszego edytowania w programach graficznych.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Moim zdaniem celem tematycznych (tych tutaj) powinna być kreatywność, ale związana z procesem robienia zdjęcia, a nie jego późniejszego edytowania w programach graficznych.
    I pełna zgoda, ale jak to zapisać precyzyjnie w regulaminie, żeby nie było wątpliwości? Ja bym nie zakazywał używania jakichkolwiek narzędzi, bo przecież może być tak, że samo zdjęcie i przygotowanie do niego zjedzą masę czasu, zaś w programie graficznym chcielibyśmy tylko takie zdjęcie "doprawić". Dlaczego tego zabraniać? Ja bym zabronił "tworzenia" zdjęcia w programie graficznym - że niby robisz szybką fotkę byle czego, a potem szlifujesz to i malujesz w Photoshopie, osiągając może i efektowną, ale grafikę. Tylko jak rozgraniczyć te dwie sprawy - że dodajesz jakiś jeden efekt (jak te nieszczęsne tekstury ostatnio) albo prawie rysujesz pracę w programie graficznym? Dla mnie taka tekstura to tylko "smaczek", nie sprawiający, że fotka jest super i zaraz na nią zagłosuję, tylko będąca pewnym efektem, jak winieta lub szum. Dlaczego zabraniać jej dodawania? Ale jak ktoś ze zdjęcia krzesła zrobi w PSie wahadłowiec lądujący na Marsie, to takich prac oglądać tutaj bym nie chciał...

    Bo chodzi tak naprawdę tylko o to, żeby programu graficznego użyć z umiarem. Żeby podkreślić czy uwypuklić to, co już na zdjęciu jest, bo zdjęcie jest dobre samo w sobie. Czasem wystarczy dać to, co wypluje aparat, czasem chcemy odszumić czy zwiększyć kontrast, czasem usunąć paproch czy papier, który się zawieruszył niezauważony. Chcemy po prostu trochę poprawić to, co z różnych względów nie wyszło przy robieniu zdjęcia. Ale to ma być korekta czy "przyprawa", a nie "rzeźbienie" sensu pracy w programie graficznym.

    Myślę, że większość (jeśli nie wszyscy) uczestników to czuje - to w końcu zabawa fotograficzna. Pojawia się tylko wymóg, że coś trzeba do regulaminu wpisać. A żeby było dobrze i precyzyjnie, to chyba trzeba by napisać kilkanaście stron różnych warunków i obostrzeń - kto to będzie czytał? Kto tego będzie przestrzegał? Nawet dotychczasowe zapisy budzą wątpliwości.

    Ja bym pozwolił na wszystko, licząc po prostu na zdrowy rozsądek uczestników. Jak się pojawi jakaś praca ewidentnie "ukręcona" w PS, to można na nią zwyczajnie nie głosować. A jeśli nie będzie widać, czy PS, czy żywa fotografia, to co za różnica dla kogokolwiek? W końcu to zabawa dla nas, no nie? I my głosujemy, tak?

  4. #134
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    525

    Domyślnie

    @kkokosz, pod Twoimi słowami wystarczy się podpisać i regulamin jest

    Tak poważnie, to tylko rozsądek głosujących i mam nadzieje wstawiających zdjęcia do zabawy, nada jej sens. Moja fotografia w <Zabawie nr22>, nie ma nic, do czego bym potrzebował, Bóg wie jakich programów graficznych. Wołana była w LR, podniesiony kontrast, kontrast lokalny, ogarnąłem przepalenie w jednym miejscu i dodałem ziarno. Kolory poprzesuwałem tak, żeby było "na staro" i...już

    Przychylam się więc do głosów, że zezwolić na wszystko, a to głosujący będą mieli wybór i zdrowy rozsądek. Z drugiej jednak strony, jak sobie pomyśle o różnego rodzaju doklejkach, wklejkach i przeklejkach, to jestem przerażony, że trzeba będzie na to patrzeć, w ogóle. Baaa...nie jedna taka poczwara, wygra
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra.ulik Zobacz posta
    @kkokosz, pod Twoimi słowami wystarczy się podpisać i regulamin jest
    O, nie, nie, drugi raz się nie dam wrobić

  6. #136

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za dyskusję i wszelkie sugestie. Wnioskuję zatem, że regulamin nie powinien niczego zabraniać i to do głosujących należeć będzie decyzja czy pracę 'dopuszczają' i czy chcą oddać na nią głos. A zatem, czy poniższa treść regulaminu byłaby okej (usunąłem punkt o HDRach bo się chyba zdezaktualizował i dodałem punkty I.5 i I.6 zgodnie z wynikami ankiety) ...

    I Opis zabawy

    1. Zabawa polega na wykonaniu zdjęcia na podany temat. Zdjęcie powinno jak najbardziej odwzorowywać temat bądź być z nim związane. Ocenie podlega podejście do tematu oraz jego wykonanie.
    2. Można przesłać tylko jedną pracę w danej edycji zabawy.
    3. Zwycięzcą zostaje uczestnik, którego praca otrzymała najwięcej głosów w ankiecie podsumowującej każdą edycję zabawy.
    4. Zwycięzca zabawy rozpoczyna kolejną edycję podając temat nowego zadania. Jeśli zwycięzca nie dostarczy nowego tematu, robi to osoba z kolejną największą liczbą głosów.
    5. W zadaniach tematycznych prowadzona jest klasyfikacja generalna, obejmująca wszystkie edycje zabawy, poczynając od edycji #1. W każdej edycji uczestnicy na podium otrzymują odpowiednio 3-2-1 punkty. Suma punktów z dotychczasowych edycji decyduje o pozycji rankingowej uczestnika.
    6. Co 10 edycji publikowany jest dodatkowy ranking, obejmujący wyłącznie ostatnie 10 edycji.


    II Zasady

    1. Zdjęcie/a można edytować w dowolnym programie. Zakres edycji leży w gestii uczestnika zabawy.
    2. Wysyłamy tylko wygenerowany plik *.jpg
    3. Wymiary pracy muszą być zgodne z regulaminem forum, tj. maksymalnie 1024px szerokości i 850px wysokości.
    4. Adres do wysyłki: zad.tematyczne@gmail.com
    5. Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila numer edycji oraz jej temat.
    6. Nazwa pliku powinna być nadawana wg klucza Nick_<hasło>.jpg
    7. Głosowanie podstawowe trwa 3 dni. Dogrywka trwa 1 dzień i w razie potrzeby powtarza się ją aż do wyłonienia zwycięzcy.
    8. W przypadku tzw. edycji specjalnych i po uprzednim uzgodnieniu możliwe jest zastosowanie zasad innych niż opisane w punktach I i II.
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  7. #137

    Domyślnie

    ANKIETA, ANKIETA, ANKIETA

    GŁOSUJEMY

    Dajcie spokój z nazywaniem pliku nazwą tematu. Nazwa pliku powinna się składać z:
    Nazwa użytkownika_tematyczne nr.xxx.jpg
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #138

    Domyślnie

    Kuurde, z kryśki ostatnio się ankieter robi
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Kuurde, z kryśki ostatnio się ankieter robi
    No właśnie jak raz myślałem, że obędzie się bez ankiety ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Dajcie spokój z nazywaniem pliku nazwą tematu. Nazwa pliku powinna się składać z:
    Nazwa użytkownika_tematyczne nr.xxx.jpg
    Słusznie
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    Słusznie
    I ankieta i głosujemy



    I Spirytowi w RAWkach proponuję to samo względem nazewnictwa plików
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 14-03-2016 o 20:31
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •