Close

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 218
  1. #41

    Domyślnie

    Regulamin dotyczący poprawek jest niejasny:

    Zdjęcie można obrobić w programie graficznym w tzw. "wywołarce RAWów" np. Lightroom (kto co posiada) oraz w innym programie graficznym w celu poprawek zdjęcia. [...] Można używać funkcji dostępnych w programie Photoshop, Paint Shop pro, Painta oraz innego oprogramowania w odpowiednich ilościach, czyli nic nie doklejamy, nikogo nie doklejamy itp. Dopuszczalne jest użycie narzędzia spot removal (tudzież podobnych) do ewentualnego niewielkiego retuszu.
    (Wytłuszczenie moje)

    Dla mnie intencją jest, żeby można było robić podstawowe korekty, usuwanie plamek itp, ale nie można wpływać istotnie na zdjęcie.

    I to dla mnie ma sens, bo w zadaniach tematycznych widzę pole do popisu dla umiejętności fotograficznych, wyobraźni, fajnego pomysłu, a nie umiejętności używania programów graficznych.

    Na przykladzie ostatniego zadania - thekrycha jak rozumiem użył filtra który "zrobił" mu symetrie zdjecia. Przepraszam, że tak osobiście, ale to dobrze ilustruje o co mi chodzi. Jakby ktoś wziął zdjęcie i je sobie "odbił" jak w lustrze to czy to by miało sens?

    Jaka jest wasza opinia na ten temat?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Gdzieś w PL
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    Chyba nie ma co przerzucać się argumentami, bo nie ma jednej racji

    Mamy problem/pytanie/propozycję zmiany w zabawie ... robimy ankietę i niech tematyczny lud zadecyduje, każdy głos wtedy jest równy Zaraz zapodam ankietę #1 z następującym pytaniem:

    Czy Twoim zdaniem w zabawach tematycznych dopuszczalne powinno być wykorzystanie technik HDR, Startrails, Timeslice, etc. polegających na 'łączeniu' wielu zdjęć/ekspozycji tego samego kadru?

    Umówmy się, że w bieżącej edycji #21 te techniki nie będą dozwolone a dalej zgodnie z wynikami ankiety.

    Szczegóły formalno-techniczne ankiety

    1. Ankieta potrwa tydzień a wyniki nie będą ukryte.
    2. Głosowanie jest ważne jeśli zagłosuje minimum 15 osób.
    3. Zmiana przechodzi jeśli głosujący za stanowić będą minimum 2/3 wszystkich głosujących.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zapraszam do głosowania

    W sumie od dość dawna wysokiej klasy lustrzanki ANALOGOWE miały funkcję wielokrotnego naświetlania jednej klatki: od biedy można było (ciężko, bo ciężko i z różnymi efektami) osiągnąć multiekspozycję nawet w zenicie.
    A taki "niby" odpowiednik HDRu to sam używałem pracując na Krokusie z maskownicą i papierem światłoczułym, więc ten HDR to nie taka nowość.

    Czyli ja osobiście jestem za HDRem i multiekspozycją/łączeniem wiele razy tego samego kadru. Takie coś stosowano już dawno, to nie jest wymysł cyrfyzacji fotografii, komputery jedynie ułatwiają taką obróbkę.

    A do tego Umówmy się, że w bieżącej edycji #21 te techniki nie będą dozwolone a dalej zgodnie z wynikami ankiety. Kerownyk zabił mi pomysła na moje wypociny, więc (chyba) pasuję w 21.

    Edyszą
    A co w wypadku, gdy zamiast długiej ekspozycji nałożymy kilka zdjęć z krótszym czasem (bo np. mniejsze szumy, obawa przed padnięciem baterii. etc., etc.)
    Ostatnio edytowane przez Witek32 ; 20-02-2016 o 13:11
    Puszki (po piwie), słoiki (po majonezie), frotka (na ramieniu - bo swoje waży), jakieś wafelki pod te puszki i kilka kabelków.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek32 Zobacz posta
    A do tego Umówmy się, że w bieżącej edycji #21 te techniki nie będą dozwolone a dalej zgodnie z wynikami ankiety. Kerownyk zabił mi pomysła na moje wypociny, więc (chyba) pasuję w 21.
    No masz, znowu wina Kierownika
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  4. #44
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Gdzieś w PL
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thekrycha Zobacz posta
    No masz, znowu wina Kierownika
    Ano, na kogoś być musi, przecież nie napiszę, że nie chce mi się wziąć nikosia za rękę i pospacerować...
    Puszki (po piwie), słoiki (po majonezie), frotka (na ramieniu - bo swoje waży), jakieś wafelki pod te puszki i kilka kabelków.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek32 Zobacz posta
    Ano, na kogoś być musi, przecież nie napiszę, że nie chce mi się wziąć nikosia za rękę i pospacerować...
    Haha w sumie tak ...
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  6. #46
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Gdzieś w PL
    Posty
    54

    Domyślnie

    A wczoraj dotarł do mnie wężyk spustowo-interwałowy (hehe, nowe słowo); chciałem sie nim pobawić, a tu zonk...
    A pomysła miałem, ciekawe, jakby to wyszło. Ale świat się nie dowie - multiekspozycja ZAKAZANA
    Puszki (po piwie), słoiki (po majonezie), frotka (na ramieniu - bo swoje waży), jakieś wafelki pod te puszki i kilka kabelków.

  7. #47

    Domyślnie

    Mamy wyniki pierwszego zrywu tematycznego ludu Brawo !!! Zapraszam
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  8. #48

    Domyślnie

    Jak już jesteśmy przy modyfikacjach regulaminu to mam jeszcze jeden postulat dotyczący obu zabaw (RAWków i Tematycznych);
    jeżeli dochodzi do dogrywki to dobrze by było żeby nie ujawniać autorów prac do samego finału; będzie ciekawiej.

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2016
    Miasto
    Gdzieś w PL
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy modyfikacjach regulaminu to mam jeszcze jeden postulat dotyczący obu zabaw (RAWków i Tematycznych);
    jeżeli dochodzi do dogrywki to dobrze by było żeby nie ujawniać autorów prac do samego finału; będzie ciekawiej.
    W sumie rozsądny pomysł. Autorów na miejscach niżej może Kerownyctwo podać, a nicki Dogrywkowiczów pozostawić sobie tylko do wiadomości. Niech do końca pozostanie element tajemniczości i walki Dzieł, a nie Autorów.
    Puszki (po piwie), słoiki (po majonezie), frotka (na ramieniu - bo swoje waży), jakieś wafelki pod te puszki i kilka kabelków.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy modyfikacjach regulaminu to mam jeszcze jeden postulat dotyczący obu zabaw (RAWków i Tematycznych);
    jeżeli dochodzi do dogrywki to dobrze by było żeby nie ujawniać autorów prac do samego finału; będzie ciekawiej.
    Popieram.

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •