Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D7100, ale jakie szkło?

    Witam.
    Po kilkuletniej przerwie, w trakcie której na dobrą sprawę jedynym urządzeniem fotograficznym jakie trzymałam w ręku był mój smartfon, przymierzam się (i to już od dłuższego czasu...) do zakupu sprzętu. Jestem raczej amatorem-entuzjastą, choć mam o tym jakieś (blade prawdopodobnie w porównaniu do starych wyjadaczy) pojęcie.
    Najprawdopodobniej będę kupować body d7100. Zastanawiałam się nad d5200 ze względu na cenę, jednak mam przeczucie, że w miarę rozwoju zacznę żałować poskąpienia na "bardziej przyszłościowe" body, więc prawdopodobnie zainwestuję teraz w d7100.
    Ze względu na ograniczone jednak na początek fundusze nie jestem w stanie z marszu zbudować imponującej kolekcji obiektywów i dodatków. Chcę zacząć bardziej uniwersalnie - jak wspomniałam, "długo mnie nie było" w branży i potrzebuję czegoś, z czym będę mogła przez dłuższy czas poeksperymentować, zobaczyć co mnie kręci, do czego może mam większe a do czego mniejsze predyspozycje i póżniej inwestować w jakieś stałki.
    Za "dzieciaka" bawiłam się namiętnie cudem - jak mi się wtedy wydawało - techniki jakim był importowany Sony Digital Mavica MVC (na dyskietki!) i bardzo ciągnęło mnie w stronę makro. Dziś nie umiem się już tak sprecyzować, chcę spróbować swoich sił na innych polach i ewentualnie za jakiś czas wybrać konkretniejszy kierunek rozwoju.

    I właśnie dlatego stanęłam przed okropieństwem wyboru, z czym zacząć swoje ekperymenty. Będzie to albo pojedynczy Nikkor 18-105 mm, albo dwa Nikkory 18-55mm i 55-200mm. Yay czy nay? Za, przeciw, opinie, porady?

  2. #2

    Domyślnie

    Na górze masz wyszukiwarkę. Takich samych tematów jest na pęczki.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  3. #3

    Domyślnie

    Przeglądałam co najmniej kilka, ale nie znalazłam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi - szczególnie, że w większości wątków albo były konkretniej sprecyzowane cele (przykładowo: portretówki), albo proponowane były zupełnie inne obiektywy (na przykład Sigmy). W moim przypadku to jest nieco mniej konkretne i tylko chodzi w zasadzie o wybór pomiędzy kilkoma zarysowanymi już propozycjami (N18-105, N18-55+N55-200 lub ewentualnie Tamron 18-200).
    Ostatnio edytowane przez Raisslin ; 01-05-2015 o 22:06

  4. #4

    Domyślnie

    Bierz N18-105. Czas sprecyzuje Twoje potrzeby odnośnie ogniskowych i później będziesz już mieć "namiary" w co inwestować.

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę cię. Lenistwo to grzech Jak mogłaś się nie natknąć na milion postów, które początkującym polecają 18-105? Jest to niemożliwe żeby tego nie zauważyć Z tych szkieł to brałbym chyba ... wolałbym dołożyć do sigmy :P ale jeśli koniecznie kit to wolałbym jeden 18-105. Szybciej można go odsprzedać i to chyba bardziej praktyczne rozwiązanie.
    Co do puszki - jest fajna, ale najważniejsze jest to co się do niej podepnie. Choć jeszcze ważniejszy jest operator. Nie wiem czy nie lepiej jest zacząć od prostszej i tańszej puszki. Na zdjęciach i tak nie będzie widać żadnej różnicy.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Jak mogłaś się nie natknąć na milion postów, które początkującym polecają 18-105? Jest to niemożliwe żeby tego nie zauważyć Z tych szkieł to brałbym chyba ... wolałbym dołożyć do sigmy
    Domniemam, że mowa o 17-50/2.8? Jeśli tak, to fajne szkło w fajnej cenie. Pod warunkiem, że komuś odpowiada taki zakres. Ja bym w życiu nie kupił.

  7. #7

    Domyślnie

    to dziwne ze do dx 17-50 nie pasi, a wac pan poleca niemal to w kazdym watku szko 24-70 do FX...
    o co chodzi?
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez knopers1 Zobacz posta
    to dziwne ze do dx 17-50 nie pasi, a wac pan poleca niemal to w kazdym watku szko 24-70 do FX...
    o co chodzi?
    Może warto czytać z większym zrozumieniem kiedy polecam 24-70 pod FX'a... Poza tym 17-50 na DX nie pasi MNIE, co podkreśliłem. Zdecydowanie wolę na DX dłuższy zakres. Podkreśliłem też, że jeśli komuś pasuje zakres 17-50 to fajne szkło. Ale widzę, że jak ktoś szuka "problemu" to zawsze coś znajdzie...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 02-05-2015 o 08:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •