Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65
  1. #51

    Domyślnie

    9 lat mineło, a nic się nie zmieniło. Żeby zrezygnować z Adobe Stock (lub innych pakietów) wystarczy do nich zadzwonić lub napisać. Warto zaznaczyć, że rozmowa tylko w języku angielskim

  2. #52

    Domyślnie

    Hmm, jak naliczyłeś 9 lat? Plany chmurowe są od 3 czy 4.
    Wątek nie dotyczy Adobe Stock.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #53

    Domyślnie

    Mam plan dla fotografów już chyba trzeci rok. Zawsze kiedy zbliża się koniec umowy dostaję maila. Mogę wtedy zakończyć subskrypcję. Jak nic nie robię przedłuża się na następny rok. Zakończyć mogę logując się na swoje konto w adobe. Uważam, że wszystko jest jak najbardziej ok.
    Pozdrawiam Marek.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mosiek88 Zobacz posta
    Z łaską da się załatwić anulowanie wszystkiego co tylko dostępne w adobe tylko trzeba troszkę się popłaszczyć. Jak ktoś nie śpi po nocach bo chce anulować subskrypcję, to mam zapisaną rozmowę z chatu. mogę przesłać na maila jak ktoś potrzebuje. Żeby nie spamować i oszczędzić sobie wstydu z przebiegu rozmowy nie umieszczę tutaj ale mogę przesłać na maila.
    P.S. Skracając całą rozmowę oni chyba też wiedzą,że to średnio legalne i liczą na takich naiwniaków jak ja którzy zapomną anulować darmowego okresu albo nie doczytają warunków.
    Mogę prosić treść rozmowy z Adobe?

  5. #55
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Pruszcz Gdański
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mastitis Zobacz posta
    Mogę prosić treść rozmowy z Adobe?
    cześć
    również poproszę
    z góry dziękuję

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Ten wątek dotyczył planu dla fotografa na programy, a nie Adobe Stock. To zupełnie co innego.
    Zupełnie co innego, ale zasada ta sama. Kupujesz na rok. Jeśli chcesz zrezygnować przed czasem, opłacasz 50% kary

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez newmorning Zobacz posta
    Zupełnie co innego, ale zasada ta sama. Kupujesz na rok. Jeśli chcesz zrezygnować przed czasem, opłacasz 50% kary
    Niekoniecznie. Jeżeli chcesz zrezygnować przed końcem zobowiązania wystarczy zastrzec kartę, ewentualnie temat załatwia wygaśnięcie jej ważności w trakcie. Przetestowane na własnej skórze - przychodzi pierwsze info, że nie mogą ściągnąć płatności, później drugie, bodajże trzecie i po zawodach

    Mi akurat kończyła się ważność karty, jednak i tak byłem już zdecydowany na zakończenie subskrypcyjnej przygody. Oswoiłem się z Affinity Photo a pudełkowego LR 4 zaktualizowałem za dobre pieniądze do ostatniej dostępnej wersji.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mosiek88 Zobacz posta
    Z łaską da się załatwić anulowanie wszystkiego co tylko dostępne w adobe tylko trzeba troszkę się popłaszczyć. Jak ktoś nie śpi po nocach bo chce anulować subskrypcję, to mam zapisaną rozmowę z chatu. mogę przesłać na maila jak ktoś potrzebuje. Żeby nie spamować i oszczędzić sobie wstydu z przebiegu rozmowy nie umieszczę tutaj ale mogę przesłać na maila.
    P.S. Skracając całą rozmowę oni chyba też wiedzą,że to średnio legalne i liczą na takich naiwniaków jak ja którzy zapomną anulować darmowego okresu albo nie doczytają warunków.
    Wiem że wątek już stary ale byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie mi tego na priv.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mosiek88 Zobacz posta
    Z łaską da się załatwić anulowanie wszystkiego co tylko dostępne w adobe tylko trzeba troszkę się popłaszczyć. Jak ktoś nie śpi po nocach bo chce anulować subskrypcję, to mam zapisaną rozmowę z chatu. mogę przesłać na maila jak ktoś potrzebuje. Żeby nie spamować i oszczędzić sobie wstydu z przebiegu rozmowy nie umieszczę tutaj ale mogę przesłać na maila.
    P.S. Skracając całą rozmowę oni chyba też wiedzą,że to średnio legalne i liczą na takich naiwniaków jak ja którzy zapomną anulować darmowego okresu albo nie doczytają warunków.
    Ja bardzo poproszę o treść tej rozmowy gdyż mam problem z anulowaniem od Adobe. Na razie zablokowałam kartę ale to chyba nie rozwiązuje problemu. Będę wdzięczna.

  10. #60

    Domyślnie

    Wielu prosi od roku @mosiek88 o treść jego rozmowy z Adobe ale @mosiek88 przez ponad rok się tutaj nie pokazał, więc szansa na odpowiedź jest chyba marna.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •