Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie odklejająca się listwa boczna drzwi autka...

    Witam serdecznie,

    że problem mnie dopadł, to mądrych/ oświadczonych pytam:

    * jakiej taśmy, tudzież jakiego kleju użyć, by skutecznie dokleić odchodzącą listwę boczną (drzwi -Sharan)?
    * jak "step by step" to wykonać, żeby nie sp@#$%@# sprawy na amen?

    Za pomoc wszelaką pokornir dziękuję...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekM Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    że problem mnie dopadł, to mądrych/ oświadczonych pytam:

    * jakiej taśmy, tudzież jakiego kleju użyć, by skutecznie dokleić odchodzącą listwę boczną (drzwi -Sharan)?
    * jak "step by step" to wykonać, żeby nie sp@#$%@# sprawy na amen?

    Za pomoc wszelaką pokornir dziękuję...
    To zależy ile Ci się odkleiło. Ja u siebie pierw zdjąłem całą listwę, oczyściłem i odtłuściłem wszytko dokładnie - zarówno na karoserii jak i na listwie, założyłem nową taśmę (kupiłem w mieszalni lakierów) i przykleiłem Niestety po jakimś czasie znowu zaczęło delikatnie się odklejać, wtedy ten mały kawałek potraktowałem klejem do szyb Wurth i na czas schnięcia zakleiłem taśmą malarską - od tego czasu mam spokój
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Użyj taśmy klejącej dwustronnej, dostępna w sklepach motoryzacyjnych.
    Aby taśma dobrze trzymała podłoże musi być czyste i suche, następnie podgrzewany listwę choćby suszarką do włosów lub czymś podobnym, przyklejamy taśmę do listwy zrywając osłonę z jednej strony, podgrzewamy drzwi, odklejamy taśmę ochronną i przyklejamy.
    Aby taśma dobrze trzymała kleimy na ciepłe podłoże.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Listwę musisz ODCIĄĆ, jeżeli jeszcze sie trzyma w części. Inaczej ulegnie deformacji.
    Koledzy napisali. Taśma dedykowana dwustronna ale nie do wykładzin, tylko lakiernicza. Jest grubsza, przypomina sztywniejszą piankę, i dzięki tym właściwościom dopasowuje się do nierówności blachy/listwy.
    O odtłuszczaniu nie będę powtarzał.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 18-05-2015 o 12:35 Powód: int.
    D7k, VR 18-105

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mehmet efendi Zobacz posta
    Listwę musisz ODCIĄĆ, jeżeli jeszcze sie trzyma w części. Inaczej ulegnie deformacji.
    Koledzy napisali. Taśma dedykowana dwustronna ale nie do wykładzin, tylko lakiernicza. Jest grubsza, przypomina sztywniejszą piankę, i dzięki tym właściwościom, dopasowuje się do nierówności blachy/listwy.
    O odtłuszczaniu nie będę powtarzał.
    Czasem ciężko jest odciąć. Ja u siebie użyłem żyłki, co jakiś czas tylko jest bolec i trzeba uważać. Listwę faktycznie łatwo zdeformować, a szczególnie chrom - o ile go masz - na listwie.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Benzyna ekstrakcyjna i klej do szyb (taki w kartuszu, np boll, 20zł) - taśma wg mnie to kiepski pomysł, bo ciężko dostać naprawdę dobrą i grubą.
    Odkleić (odciąć żyłką jak się mocno trzyma), zmyć pozostałości kleju/taśmy benzynką, nałożyć klej na listwę (ja nakładałem dwa paski o średnicy 3mm), docisnąć i zabezpieczyć przed odłażeniem na kilka godzin.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Jak wyżej - klej do szyb, prędzej je pózniej z zawiasami wyrwiesz, niż odkleisz.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki Wam...zawsze ma Was można liczyć Faktycznie, chyba lepszym wyjściem będzie klej do szyb, bo nagrzewanie listwy ...potem drzwi... jakoś mi to nie podchodzi ...

  9. #9

    Domyślnie

    A ta listwa nie jest wsuwana na spinki


    wymienić spinki wsunąć listwę i nówka nieśmigana

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •