Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przepust na przewody/maskownica

    To ja jeszcze raz ze z tyłka wziętym problemem.

    Mam w kartongipsowym suficie wywaloną okrągłą dziurę, czyli otwór o średnicy tak pi*drzwi 150-180mm (największy wycinak trepanacyjny, jaki miał w walizce szefunio z ekipy remontowej). Przez ten otwór ma wyłazić z sufitu pęczek kabli sieciowych, zwykłych UTP. Tak od 25-40 sztuk. Czyli pęczek taki dosyć konkretny. Kable sobie biegną w korytach nad podwieszanym sufitem. Bezpośrednio pod otworem stoi szafa serwerowa, do której ten pęczek ma wleźć.
    Pytanie. Istnieje w przyrodzie jakaś maskownica, przepust, cokolwiek, co sprawi, że przewody nie będą wyziewac tak paskudnie z wychetanego w suficie otworu, tylko będą jakoś w cywilizowany sposób z niego wypuszczone?
    Prawdę mówiąc, najbardziej by mi odpowiadało coś takiego, co stosuje się w biurkach, ooo, TAKIEGO, tylko o odpowiedniej średnicy.
    Ktoś coś podobnego widział? Nawet nie wiem, jak dobrze Googla o to zapytać...

  2. #2

    Domyślnie

    W peszle włóż. Kilka sztuk i rozłóż je płasko na ścianie. Albo płaskie koryta kablowe z tworzywa.
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  3. #3
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  4. #4

    Domyślnie

    Ty, to niegłupie! Bo chodzi w zasadzie o to, żeby wykończyć jakoś ten otwór, a nie koniecznie robić dławicę. A firma, która produkuje te kratki, które podlinkowałeś, mieści się jaki kilometr od mojej chałupy. W sensie, że w jednej wsi jesteśmy. Aż się do nich przespaceruję któregoś razu. Widzisz, najciemniej pod latarnią.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •