Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że TUTAJ znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    D7200 pozwala na zmianę przysłony w trakcie filmowania. Seria D5xxx i D3xxx nie. Nie pamiętam już jak to było w D7100.
    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Czyli D7200 jest pierwszą lustrzanką DX, która na to pozwala.
    Niestety muszę odwołać swoje rewelacje. To nie D7200 zmienia przysłonę, tylko Nikkor 16-80/2.8-4/8E. To E jest istotne, bo oznacza przysłonę elektromagnetyczną. Z tym obiektywem D7000 też pozwala na zmianę przysłony bez wychodzenia z LV.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Myślę, że TUTAJ znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
    A d5500 ogarnia autoiso w trakcie filmowania?

  4. #14

    Domyślnie

    Chyba każda lustrzanka Nikona która pozwala na sterowanie przysłoną za pomocą pierscienia przysłon pozwala też zmieniać wartość przysłony podczas filmowania. Tyle że trzeba też mieć obiektywy z tym pierscieniem.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Chyba każda lustrzanka Nikona która pozwala na sterowanie przysłoną za pomocą pierscienia przysłon pozwala też zmieniać wartość przysłony podczas filmowania. Tyle że trzeba też mieć obiektywy z tym pierscieniem.
    Chyba to nie jest odpowiedź na moje pytanie. W cytowanym linku widać jak działa autoiso podczas filmowania w d7200, pytam, jaki lub czy inny nikon z niższej półki ogarnia coś takiego podczas filmowania?

  6. #16

    Domyślnie

    Nie wiem, jak jest w innych, ale w posiadanym przeze mnie D5500 w czasie rejestracji wideo działa auto ISO.
    Czyli np. włączam tryb A, uruchamiam LV, startuję zapis wideo i panoramuję z ciemniejszego obiektu na jaśniejszy. W czasie zapisu przesłona i czas pozostają bez zmian. Za to automatyczna ekspozycja jest realizowana przez zmieniające się ISO. Aktualną i zmieniającą się wartość ISO widać na ekraniku.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Nie wiem, jak jest w innych, ale w posiadanym przeze mnie D5500 w czasie rejestracji wideo działa auto ISO.
    Czyli np. włączam tryb A, uruchamiam LV, startuję zapis wideo i panoramuję z ciemniejszego obiektu na jaśniejszy. W czasie zapisu przesłona i czas pozostają bez zmian. Za to automatyczna ekspozycja jest realizowana przez zmieniające się ISO. Aktualną i zmieniającą się wartość ISO widać na ekraniku.
    o, o to chodziło, dzięki.
    Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się tak samo ma nikon d5300? specyfikacja ta sama, ale w danych technicznych nie można znaleźć o tym informacji, również przy d5500, tylko przy d7200 nikon wspomina o autoiso podczas filmowania.

  8. #18

    Domyślnie

    Ze współczesnych korspusów mam tylko tego D5500, więc nie mam bezpośredniego realnego porównania z innymi współczesnymi korpusami, ale w różnych testach, recenzjach D5500 jest chwalony za wideo - np. za brak zauważalnego rolling shutter, który jest zauważalny w D5300 i chyba też w innych. Jak już wspomniano 60 kl/sek. nagrywa bez cropowania matrycy.
    Tak, czy inaczej przebadaj jeszcze temat, czy napewno lustrzanka będzie najlepszym wyjściem do filmowania w warsztacie. Z lustrzanki wychodzą piękne ujęcia, jeżeli jest to filmowanie typu "semi-pro". Czyli wszystko zaplanowane, statyw/steadycam, follow focus, mikrofon/rejestrator. Natomiast nie nadaje się do spontanicznych ujęć, bo 1. głębia ostrości jest mała, 2. autofocus jest praktycznie nieużywalny podczas nagrywania, 3. wbudowany mikrofon łapie mocno odgłosy manipulowania obiektywem (praca VR, zmiany ostrości). Kamerka typu Canon HV30 kosztuje dziś grosze, a znacznie lepiej nadaje się do nagrań, które nie mają budżetu. Do tego dochodzi kwestia montażu materiału - pliki zrzucone na komputer z kamery wideo w rodzaju HV30 nadają się od razu do montowania na średniej klasy komputerze. Natomiast pliki .MOV z Nikona powodują, że mój Core i7 8GB RAM nie wyrabia się kompletnie przy prostych czynnościach montażowych.

  9. #19

    Domyślnie

    ja chce aparat do zdjęć, o filmy i te bzdety pytam przy okazji

  10. #20

    Domyślnie

    Auto ISO przy filmowaniu chyba działa przy większości nikonów.
    Akurat bawie się nowym nabytkiem d600, no tak jak pisaliście, pokazuje w czasie filmowania jak zmienia się ISO.
    Przy okazji sprawdziłem jak to działa w d90.
    No więc, nie pokazuje ale chyba działa, bo obraz się dopasowuje do natężenia światła, tak samo jak w d600.
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 10-12-2015 o 23:32
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •