Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Coolscan nie chce się włączyć !!!

    Mm problem zakupiłem Coolscana V, skaner przeskanował 5 filmów i dzisiaj pojawił sie problem(niestety przywieziony z USA wiec nie mam naprawy gwarancyjnej). wczoraj skanowałem 5 film po zakończeniu grzecznie wyłączylem skaner ....wszystko super skany swietne. Dzisiaj probuje wlaczyc i zdechl tzn nic a nic nie reaguje wszystko probowalem kabel gniazdka i niestety jest martwy Nie chcial sie wcale wlaczyc. Blagam o pomoc co moze byc przyczyna?????

  2. #2

    Domyślnie

    Nieznam sie na skanerach ,ale przypuszczam ze jest jakos zasilany najprawdopodobniej z gniazdka ?Piszerz ze sprowadzony z USA sprawdz jakim pradem powinien byc zasilany w ameryce jest 110V w Polsce 220V jezeli niebyl przystosowany do europejsiego pradu to przypuszczam ze sie spalil Jak jest tak jak pisze to dziwne ze sie niespalil odrazu po wlaczeniu .
    D700,D300,N12-24 f4,N24-70 2.8,N28-70 2.8 ,N70-200 VR,AFS N50 1.4,N35 1.8 ,Sb800,sb900 ,manfrotto055d+486RC2

  3. #3

    Domyślnie

    Z tylu na obudowie jest napisane 100-240V~ 0.3-0.2A 50/60Hz wiec chyba nie ma problemu z europejskim pradem

  4. #4

    Domyślnie

    A świeci cokolwiek? Sprawdzałeś kabel zasilający? Może transformator zdechł od europejskiego prądu, bo nie był przyzwyczajony?

  5. #5

    Domyślnie

    Nic nie swieci przycisk wlacz wylacz cisza Jezeli to transformator to da sie to jakos wymienic czy to drogi interes? Pytanie czy jest to wina polskiego zasilania .... chodzil przez kilka dni skanowalem, probowalem rozne ustawienia i wszystko ok. Zakonczona praca ladne go wylaczylem......bez jakichkolwiek niepokojacych objawow i probuje wlaczyc zero reakcji

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Tyy... a może sprawdź gniazdko?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wpadałbym w panikę - jeżeli po prostu nie działa, to prawdopodobnie jest to jakaś pierdoła. Skaner zwiedził kawał świata, mógł być narażony na wstrząsy i skoki temperatur, jakiś kabelek, wtyczka, czy drucik mogły się odłączyć, bezpiecznik mógł strzelić, transformator też mógł szlag trafić, ale prawdopodobnie by wtedy śmierdziało. Zanieś sprzęt do jakiegoś serwismena od sprzętu komputerowego/RTV, niech rzuci okiem. Dopiero jak to nie pomoże, to serwis Nikona.

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmm wlasnie go rozebralem i wyciagnalem bezpiecznik od tego zaczne dochodzenie. Moze uda mi sie znalezc podobny.
    Pozdrawiam i bede informowal na biezaco co i jak.

  9. #9

    Domyślnie

    O widzisz - i to jest słuszna koncepcja. W końcu nie jest to reaktor atomowy

  10. #10

    Domyślnie

    Hmmm i teraz moim drodzy mam zagwozdke wyciagnalem bezpiecznik poczytalem co tam na nim wypisane T1AH 250V ...jako ze biegly to ja w elektronice nie jestem to opisze jest to taki bezpiecznik rurkowy tylko w przeciwienstwie do tych ktore widzialem na oczy a szklana rurka byla pusta to tutaj w srodeczku jest jakas sypka substancja cos w postaci soli cukru i teraz pytanie wkladac jakis polski nasz bezpiecznik czy lepiej poradzic sie elektronika zeby cos nie wypierniczylo w kosmos i zebym nie zalatwil sprzetu na amen?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •