Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Wsadź bezpiecznik 1A/250 V i po sprawie. Czy z 'piaskiem' czy bez nie ma to większego znaczenia (o ile nie jest on gdzieś blisko jakichś elementów, których dzialanie zależy od temperatury).

  2. #12

    Domyślnie

    Przepraszam ze pytam tak lopatologicznie, ale jezeli jak napisalem kilka postwo wyzej na obudowie mam 100-240V~ 0.3-0.2A 50/60Hz i wyjalem bezpiecznik o takim oznaczeniu T1AH 250V to jak podmienie na ten ktory wymieniles wyzej to wiekszej szkody nie zrobie?
    Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze za cenne rady

  3. #13
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś, to wynika, że ten bezpiecznik, który wyjąłeś to właśnie 1A 250V. Na obudowie masz napisane, że skaner pobiera ok 0.2 A przy 240 V.
    Jeśli włożysz bezpiecznik, załączysz skaner i bezpiecznik znowu 'poleci', to już następnego nie wkładaj - wtedy na 99% jest jeszcze jakieś uszkodzenie (powodujące odpalenie bezpiecznika).

  4. #14

    Domyślnie

    Wymienilem bezpiecznik i nic cisza cholera chyba czeka mnie serwis teraz tylko pytanie wysylac to do nikona czy podac zeby obejrzeli w serwisie "no name" ale podobno robia wszystko i sa naprawde niezli w elektronice w rodzimym miescie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baqs Zobacz posta
    Wymienilem bezpiecznik i nic cisza cholera chyba czeka mnie serwis teraz tylko pytanie wysylac to do nikona czy podac zeby obejrzeli w serwisie "no name" ale podobno robia wszystko i sa naprawde niezli w elektronice w rodzimym miescie
    Ja bym traktował serwis Nikona jako ostateczność. Pospolicie mówią, że słynie z demonicznej szybkości swych usług...

  6. #16
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Baqs Zobacz posta
    Wymienilem bezpiecznik i nic cisza cholera chyba czeka mnie serwis teraz tylko pytanie wysylac to do nikona czy podac zeby obejrzeli w serwisie "no name" ale podobno robia wszystko i sa naprawde niezli w elektronice w rodzimym miescie
    Nie zaszkodzi temu skanerowi, jeśli obejrzy go jakiś elektronik. Z tego co mówisz to jakaś pierdoła raczej, gdzies w obrębie zasilacza. Do serwisu Nikona zawsze zdążysz wysłać.

  7. #17

    Domyślnie

    Ten proszek to prawdopodobnie piasek kwarcowy idz do sklepu ze sprzetem elektronicznym i niech ci dobierze odpowiednik z katalogu i po wszystkim jak nie zadziala po wymianie tozanies do kompetentnej osoby bo szkoda sprzetu. a mogla poleciec jakas dioda zabespieczajaca gdzie naprawa wyniesie 10 zl jak nie to wysylaj do nikona
    Ostatnio edytowane przez SZAKALLO ; 10-05-2007 o 22:02

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •