Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Jesli twoim zdaniem 18-35 nie jest na dx do repo to ja wymiękam...
    Ja też wymiękam. Chodziło mi dokładnie o coś przeciwnego. Sam zarzuciłeś innym brak czytania ze zrozumieniem a dalej piszesz, że 18-35 to tylko do repo więc Ci odpowiedziałem, że nie doczytałeś bo kolega właśnie kotletem chce się zajmować a przecież to też repo. Moim zdaniem 18-35 świetnie się nadaje do wesel i ślubów a jako, że zamiast stałego światła f/2.8 ma f/1.8 więc w tej działce jest lepsza od 17-55. Jest też od niego bardziej ostra i dużo tańsza. Do tego można zatem śmiało dokupić 50/1.8 lub 85/1.8 który to zestaw obrazkiem zmiażdży 17-55 a i tak wyjdzie taniej. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-04-2015 o 15:51

  2. #12

    Domyślnie

    W pierwszym poście mamy info o jednym szkle.
    Nie o zestawie.
    17-55 bedzie uniwersalne. Mz i sadze nie tylko moim

    Ps.
    Nie chce mi sie wykazywać różnic. Czasu szkoda.
    Wiosna spacerek po lesie lepiej zaliczyć
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    W pierwszym poście mamy info o jednym szkle...
    W pierwszym poście mamy też pytanie czy do sigmy nie dokupić tele Czytamy kolego, czytamy. Tak jak pisałem wcześniej wszystkiego jednym szkłem nie się nie obskoczy, przynajmniej ja takiego nie znam. A z resztą się zgadzam. Co prawda właśnie wróciłem z dużo cieplejszego klimatu i średnio mi się ta nasza wiosna widzi, ale spacerek też zaliczyłem. Tyle, że niewiele ma to wspólnego z tematem wątku więc i nie ma sensu udzielać rad typu skocz na piwko naprzeciwko.

  4. #14

    Domyślnie

    Witam, do autora wątku powiem tylko że kiedyś miałem dylemat czy kupić nową Sigmę 18-35 1.8 czy Nikkora 17-55 2.8. Sigma wszędzie zbiera świetne opinie no i to światło 1.8, natomiast Nikkor chwalony za pancerne wykonanie i ostrość oraz szkło było już maksymalnie przetestowane( Sigma dopiero trafiła do sprzedaży). Ostatecznie po przeanalizowaniu za i przeciw wybrałem 17-55 właśnie za to że ma większy zakres ogniskowych.
    Za podobne pieniądze możesz mieć albo nową Sigmę, albo używanego Nikkora.
    Dodam jeszcze że ostatnio (Wielkanoc) robiłem chrzciny zestawem N7100+N17.55. Fakt że kościół miał wielkie okna i było dość jasno, ale zestaw spisał się wyśmienicie. ISO miałem 640-800 i max. przysłonę 2.8, zdjęcia ostre, nie można się przyczepić. Rodzice dziecka zadowoleni z fot.
    Więc z czystym sumieniem polecam Nikkora...
    Pozdrawiam.

  5. #15

    Domyślnie

    Teraz już kompletnie mam bałagan w głowie.
    Obecnie zostałem tylko z 35mm i wygrzebałem jeszcze 18-55 który był w kicie z pierwszym aparatem, w sobotę robię urodziny a w niedziele chrzciny i muszę coś kupić.

    Jeżeli chodzi o 17-55 macie na myśli taki obiektyw?

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...-dx-if-ed.html


    Może kupić coś innego tańszego, potem to sprzedać i kupić docelowo jakieś cudo.

    Nie wiem sam.
    Ostatnio edytowane przez Rafalskyy ; 15-04-2015 o 07:30

  6. #16

    Domyślnie

    Zakup powinien być przemyślany. A może dasz radę tylko z 35?
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafalskyy Zobacz posta
    Teraz już kompletnie mam bałagan w głowie.
    Obecnie zostałem tylko z 35mm i wygrzebałem jeszcze 18-55 który był w kicie z pierwszym aparatem, w sobotę robię urodziny a w niedziele chrzciny i muszę coś kupić.

    Jeżeli chodzi o 17-55 macie na myśli taki obiektyw?

    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-...-dx-if-ed.html


    Może kupić coś innego tańszego, potem to sprzedać i kupić docelowo jakieś cudo.

    Nie wiem sam.
    Tak to ten obiektyw, ale używany w dobrym stanie można dorwać za 2500 pln.
    Mało czasu na decyzję...
    Powtórzę, gdyby Sigma miała większy zakres ogniskowych to pewnie miałbym ją zamiast Nikkor'a.
    Może na te uroczystości jeśli masz od kogo to pożycz jakiś obiektyw o podobnych parametrach i zobaczysz co i jak... Chyba nie ma sensu tak pośpiesznie i w ciemno wydawać jednak sporych pieniędzy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafalskyy Zobacz posta
    Może kupić coś innego tańszego, potem to sprzedać i kupić docelowo jakieś cudo.
    Może Sigma 17-50 2.8? Bardzo przyzwoity optycznie, tani, stosunkowo łatwy w odsprzedaży obiektyw.
    ['O]

  9. #19

    Domyślnie

    Jakbyś miał FX i kotleta do zrobienia to 35 styka.
    Moze nudno ale da rade zrobic.
    A jak ma byc do wszystkiego to nie da rady.
    Mz
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  10. #20

    Domyślnie

    Polecam sigme 18-35 , używałem kilka razy do repo, ostrość od 1,8 , dokupić do tego 50 1,8 i jest super zestaw
    http://marekbielecki.pl/
    D610 , N 28 1.8, N 50 1.8 , N 85 1.8, T 16-28 2.8

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •