Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o obiektywy - do znających się na rzeczy nikoniarzy

    Na razie jestem tu nowa, ale z racji nabycia nowego sprzętu, będę raczej stałą bywalczynią forum, tak więc na wstępie witam wszystkich!

    Wcześniej używałam najniższego modelu Canona (do tego adapter+stare obiektywy), ale w końcu dostałam na urodziny Nikona d5200, samo body. Od 4 dni czytam o obiektywach, testy, przeglądam różne strony, i już kręci mi się w głowie.

    Chcę kupić jakiegoś zwykłego, uniwersalnego zooma, i jedną stałkę, ale mam kilka wątpliwości, i chciałabym Was prosić o wyjaśnienie kilku spraw, jeśli jest taka możliwość, niestety nie mam kogo zapytać:

    1. ZOOM
    Dlaczego
    AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR jest droższy
    AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VRII ?
    Chcę kupić właśnie tego zooma, ale nie rozumiem dlaczego ten pierwszy jest droższy? Parametry prawie identyczne.

    2. STAŁKA z autofocusem
    Czy obiektywy bez oznaczenia DX będą dobrze działać z moim aparatem? Z FX jest dość duży wybór, czy wszystkie obiektywy tego typu będą pasowały do mojego aparatu? Zależy mi na autofocusie, ostrzenie ręczne mam w canonie . Już mi się wszystko miesza...

    Mam do wydania 1000zł, więc na stałkę (myślę nad 35mm albo 50mm 1. i zooma wystarczy . Będę wdzięczna za wszystkie rady .

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    1. ZOOM
    Dlaczego
    AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR jest droższy
    AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VRII ?
    Chcę kupić właśnie tego zooma, ale nie rozumiem dlaczego ten pierwszy jest droższy? Parametry prawie identyczne.
    Drugi ma nowszy system VR i żadnego z nich nie warto kupować
    Kup 18-105

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    2. STAŁKA z autofocusem
    Czy obiektywy bez oznaczenia DX będą dobrze działać z moim aparatem? Z FX jest dość duży wybór, czy wszystkie obiektywy tego typu będą pasowały do mojego aparatu? Zależy mi na autofocusie, ostrzenie ręczne mam w canonie . Już mi się wszystko miesza...

    Mam do wydania 1000zł, więc na stałkę (myślę nad 35mm albo 50mm 1. i zooma wystarczy . Będę wdzięczna za wszystkie rady .
    Jaki masz aparat? Jeżeli któryś z serii D3xxx czy D5xxx to obiektyw musi mieć wbudowany silnik aby działał AF. Oznaczenie AF-S w przypadku nikona, USD Tamron i HSM w obiektywach Sigma.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 12-04-2015 o 14:13
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Używanego 18-105 i używanego 351.8g lub 50 1.8 g i w 1000- 1100 powinnaś się zmieścić. FX będą działać, ale po co przepłacać.
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  4. #4

    Domyślnie

    Tak właśnie podejrzewałam, że tylko AF-S będą działały, teraz już wiem na pewno, dzięki!

    A czy korzystacie też z obiektywów innych firm, jak właśnie Tamron i Sigma? Jakościowo są podobne do Nikonowskich szkieł, lepsze, gorsze? Co myślicie? Kurczę, nie sądziłam że przechodzenie na inny system zabiera tyle czasu.

    Co do zoomu, to zobaczę co mi się uda upolować na allegro w sensownej cenie, bo szczerze mówiąc, z zoomu bardzo mało korzystam, to ma być taki obiektyw do "wszystkiego". Raczej będę inwestować w stałki z autofocusem - rozleniwiam się .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    A czy korzystacie też z obiektywów innych firm, jak właśnie Tamron i Sigma? Jakościowo są podobne do Nikonowskich szkieł, lepsze, gorsze? Co myślicie? Kurczę, nie sądziłam że przechodzenie na inny system zabiera tyle czasu.
    Nie można tak uogólnić, że obiektywy jednej firmy są gorsze od innych.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Budżet 1000 PLN na dwa obiektywy AF-S jest dość napięty, więc jeżeli napiszesz co chcesz tym fotografować to porady będą bardziej użyteczne.

  7. #7

    Domyślnie

    Już zdecydowałam, że chyba nie kupuję zoma.

    Kupię nową 50tkę, i spróbuję upolować używaną 28mm. Fotografuję ludzi, zoom właściwie nie jest mi potrzebny. Też z tymi obiektywami nie mam takiego napięcia, bo jak kupię adapter do Nikona, to będę miała jeszcze pasujące 4 obiektywy, tylko bez af. A chcę w końcu poznać radość fotografowania z automatycznym ustawieniem ostrości .

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko pamiętaj, że z podpinaniem obiektywów z innym mocowaniem jest w Nikonie gorzej niż w innych systemach - wymagają adaptera z soczewką (pogarszającą jakość obrazu) lub przeróbki samego obiektywu (tzw. "dupki") - bez tego nie będzie ostrzenia na nieskończoność.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    Już zdecydowałam, że chyba nie kupuję zoma.

    Kupię nową 50tkę, i spróbuję upolować używaną 28mm. Fotografuję ludzi, zoom właściwie nie jest mi potrzebny. Też z tymi obiektywami nie mam takiego napięcia, bo jak kupię adapter do Nikona, to będę miała jeszcze pasujące 4 obiektywy, tylko bez af. A chcę w końcu poznać radość fotografowania z automatycznym ustawieniem ostrości .
    za 1000zł ?
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  10. #10

    Domyślnie

    50 - wg mnie bardzo dobry wybór. (Oczywiście wersja 50 f/1,8 G - ona ma AF-S, więc będzie działała cała automatyka).

    Co do innych szkieł - ja, mimo wszystko, chyba bym poszukał 18-105 czy podobnego szkła, żeby zobaczyć inne ogniskowe przy całkiem przyzwoitej jakości (lepszej niż góry starych szkieł na M42).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •