Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    z Nikonem 5200 nie bedzie pomiaru swiatla. To takze kolezanka powinna wiedziec....
    Do tego szklo z manualnym AF ktory nie ostrzy na nieskonczonosc to wiele jak na poczatek.
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    za 1000zł ?
    Nowa 50tka kosztuje 719zł, czyli zostają jeszcze trzy stówki na polowanie, nie śmiej się, może się uda , ja tam jestem dobrej myśli.

    Cytat Zamieszczone przez knopers1 Zobacz posta
    z Nikonem 5200 nie bedzie pomiaru swiatla. To takze kolezanka powinna wiedziec....
    Do tego szklo z manualnym AF ktory nie ostrzy na nieskonczonosc to wiele jak na poczatek.
    Przy fotografii ludzi i zwierząt jeszcze nie zdarzyło mi się ostrzyć na nieskończoność, nie było takiej potrzeby . Ale wiadomo, z czasem człowiekowi do głowy przychodzą nowe pomysły i chęci. Póki co planuję pożegnać się na jakiś czas ze starszym sprzętem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-04-2015 o 20:55

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    Nowa 50tka kosztuje 719zł, czyli zostają jeszcze trzy stówki na polowanie, nie śmiej się, może się uda , ja tam jestem dobrej myśli.
    ale 28 nawet w wersji 2.8 za tyle nie kupisz 28mm 1.8G uzywane to wydatek ok 1700-1800zł
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    ale 28 nawet w wersji 2.8 za tyle nie kupisz 28mm 1.8G uzywane to wydatek ok 1700-1800zł
    Więc polowanie czas zacząć . Eh, kosztowna będzie wymiana szklarni...

  5. #15

    Domyślnie

    a ja zaproponuję coś wręcz odwrotnego, nie wydawaj kasy w ciemno! to największy błąd! kupisz coś co nie będzie Ci pasować na 90% , bo skąd wiesz co lubisz?

    jeśli dopiero zaczynasz przygodę z fotografią, proponuję zooma, najtańszego czyli AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G, wbrew pozorom to bardzo dobre szkło, nie ma żadnych wad które by Ci przeszkadzały, jest bardzo tani 350zł, to nigdy nie będą stracone pieniądze bo zooma zawsze opłaca się mieć, nie przejmuj się że ludzie piszą że to obiektyw kitowy (sprzedawany w zestawach) albo że wygląda niepozornie (dla Ciebie jedyną niedużą wadą jest wartość przesłony która nie rozmyje Ci za bardzo tła) - pomagam kilku osobom które mają takie szkła, jak się wie co się robi efekty są fantastyczne, i wcale nie trzeba wydawać góry kasy
    dzięki temu zoomwi będziesz mogła fotografować na różnych rodzajach ogniskowych od szerokich (reporterskich) do praktycznie portretowych, uwierz mi najpierw musisz stwierdzić co lubisz fotografować, czy jakieś eventy, czy kwiatki i pszczółki, czy ludzi, czy zwierzęta, czy architekturę, czy street photo, czy wszystko po trochu, do tego, żeby to wypróbować musisz mieć zooma, pobaw się miesiąc, dwa, nie kupuj na razie nic więcej, po miesiącu intensywnego pstrykania będziesz wiedzieć jaką stałkę kupić, jeśli do portretów to raczej 50ke albo 85ke, jeśli do zdjęć na ulicy lub reporterki 35kę (najbezpieczniejsza ogniskowa wg mnie) lub nawet szerzej. jak zdecydujesz, wtedy kupujesz na allegro używaną stałkę i sie cieszysz wartościa F 1.8 i rozmytym tłem i tym że możesz robić zdjęcia w ciemniejszych warunkach i innymi rzeczami, a te 350 zł wydane na zooma nie bedzie straconymi pieniędzmi, bo nigdy nie wiadomo kiedy zoom sie przyda

    aha i jeszcze jedno,co do stałek zarówno nowy Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G, jak i NIKKOR AF-S 50 mm F/1.8 - nowe to koszt około 750zł (używane oczywiście taniej), Nikon 85 mm f/1,8G AF-S nówka to 1700zł, (używane oczywiście zdarzają się dużo taniej) ale jego będziesz potrzebować do zdjęć portretowych, gdzie dobrze da sobie również radę dużo tansza 50ka, nawet nie rozważaj kupna droższych, za które zapłacisz 2 albo 3 razy więcej, a nie zyskasz nic co dla Ciebie miało by jakąkolwiek zaletę, wymienione przeze mnie nikkory to bardzo dobre konstrukcje, na których wychowały się rzesze fotografów, i nadal są wykorzystywane przez profesjonalnych fotografów, są dobre, tanie i nie do zdarcia, i to od nich przede wszystkim zaczynałbym kompletowanie szklarni stałek

    różnica w obrazku pomiędzy ogniskową 35 za którą dasz 700zł, a 28 za która dasz 1700 zł, jest dla Ciebie praktycznie ŻADNA, a pieniądze diametralnie różne , ale żeby to wiedzieć, musisz mieć albo chociaż pożyczyć zooma na jakiś czas i popstrykać,
    Ostatnio edytowane przez krokoo ; 20-04-2015 o 16:47

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •