Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie router LTE/WiFI do samochodu :)

    No wiec problem mam nietypowy, szukam jakiegos małego router LTE/WiFi z tych mobilnych, przy czym wymaganie miałbym jedno. Podłączam gnojka do gniazda USB do samochodu i chciałbym żeby on się załączal w momencie jak dostnie prąd z USB (odpalam auto) i gasł jak prad z USB mu się kończy (gaszę auto). Modeli widzę mnóstwo pytanie czy ktoryś tak bedzie chcodził, zeby nie trzeba było go za każdym razem załączać wyłączać.

    Z góry dziekuje

  2. #2

    Domyślnie

    A swojego tel. nie możesz użyć jako hot spota?
    D7k, VR 18-105

  3. #3

    Domyślnie

    Mogę ale nie chce mi się za kazdym razem właczać go lub wyłączać wiec rozważam routerek 3g/wifi w schowku podpiety na usb i karte prepaid na rok z play za 50 zl (po 1gb na miesiac) i świety spokoj. I navi w aucie bedzie sobie mogla korzystac z powiadomien o korkach i takich tam pierdół - o to tak naprawde chodzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupiłem taki do służbowego busa. Specjalny do auta zasilany 12-24V
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-04-2015 o 08:39 Powód: nie tapamy.
    Zenit ET, Nikon F 60, Nikon N80, Nikon D80, Nikon D7100 + Sigma 17-50 2,8

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam taki malutki routerek wifi Tplink, co to można go zasilać z USB. Nie ma swojego zasilania bateryjnego, więc będzie włączał się i wyłączał razem z zapłonem w samochodzie.
    O, TAKI.
    Od bidy by się nadał. Od bidy, bo nie ma wbudowanego modemu GSM, trzeba w niego wtyknąć dongla z modemem (chociaż ma to swoje zalety, bo można modem na przedłużaczu USB gdzieś indziej umieścić w sytuacji, gdy z zasięgiem słabo). Musiałbym jeszcze sprawdzić, jaki pobór ma taki zestaw router+modem i czy USB w samochodzie da radę to uciągnąć. Bo o ile np. telefon mi się z takiego gniazdka ładuje, tak tablet już niekoniecznie. Tam jest chyba 1,2A w takim gniazdku. Jak jesteś zainteresowany takim zestawem, daj znać, obadam sprawę. W samochodzie nigdy z tego nie korzystałem.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 03-04-2015 o 14:12

  6. #6

    Domyślnie

    używałem go kiedyś w aucie i działał, mam taki sam.

    Trzeba tylko porządną ładowarkę mieć, do telefonu mam taką 3,1 A - starcza
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ja wziąłem ruter jaki daje op i podłączyłem w bagażniku do zasilania które pojawią się po kluczyku poprzez zasilacz z12 na 5 V bo takim napięciem jest zasilany ruter. Do niego podłączyłem antenę zewnętrzna i umieściłem ja przy tylnej bocznej szybie (kombi) oczywiście wewnątrz auta. Sieć WiFi pojawia się po około minucie od przekrecenia stacyjki. Wszystko gra i buczy
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  9. #9

    Domyślnie

    Z ciekawości sprawdziłem... Router z modemem działa zasilany z gniazdka USB (tego od całego systemu multimedialnego, gdzie można gwizdek z muzyką wtyknąć itd). Nie działa natomiast, jak podłączony zostanie do gniazdka zapalniczki poprzez ten taki mini zasilaczyk, co to na Allegro za 5 złotych można nabyć. Jak Robert napisał, w takiej sytuacji, gdyby chcieć zasilać układ z gniazdka zapalniczki, potrzeba jakiejś konkretnej ładowarki z gniazdkiem USB. Z tego wychodzi, że jednak fabryczne gniazdko USB w samochodzie daje zdecydowanie więcej, niż 1,2A.

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie koło 2A.
    Mi nie wystarczało, bo włączony ekran z GPSem i internetem pobiera między 2.5 a 3
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •