Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    I dodatkowe pytanie, jeśli nie ma sensu kupowanie mikrofownu za 200 pln to może gdzieś pożyczyć??
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  2. #22

    Domyślnie

    To ja proponuję jeszcze sprawdzić konkretnie ile aparat jest w stanie czasu kręcić na jednym akumulatorze, żeby w miarę rozplanować ile można sobie pozwolić na kręcenie w danej lokalizacji zanim będzie dostęp do ładowarki.
    Z zakupów proponuję wspomniany wcześniej monopod, bo on się przyda jeszcze do zdjęć, a reszta zależy od tego ile chce się wydać - można kupić porządną głowicę (do zdjęć też będzie ok, choć nie będzie wygodnego obracania do pionu), a na mikrofon chyba bym dużo nie inwestował nie mając zamiaru więcej kręcić (choć polecam kupić, bo jak nawet jakość nie będzie kosmiczna, to będzie mniej słychać stuków i szurania po aparacie).

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiscie, że sprawdze, pokręce filmy aby miec wprawę,

    Ale teraz jako kompletny laik potrzebuję wskazania który mikrofon nabyć,
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  4. #24

    Domyślnie

    Ja sądzę, że ten co podałem wcześniej byłby wystarczający przy cenie 250zł.
    Możesz kupić wysyłkowo - sprawdzić i oddać jak nie będzie odpowiadał
    On ma przydatną funkcję zwiększenia czułości o 10db - wtedy unika się silnego wzmocnienia sygnału w aparacie, które generuje wyraźny szum.

  5. #25

    Domyślnie

    Ketosz, teraz ten mikrofon jest już za 215
    Brać czy jest się w stanie znaleść coś lepszego w tej(podobnej) cenie?
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  6. #26

    Domyślnie

    Rozpętam wojnę - "parę" razy zostałem poproszony o "uwiecznienie" ślubnej imprezki, nie masz skompletowanego sprzętu, nie masz doświadczenia, więc powinieneś mieć pomysł na realizację tego projektu i koniecznie uświadomić o tym "młodych".
    Ja robię teledysk ze ślubu, czyli max 15-17 minut, są to zdjęcia zmieszane z fragmentami filmów, dźwięk z mikrofonu (wbudowanego) wykorzystuję tylko z dwóch fragmentów, czyli "TAK - TAK" i ewentualnie błogosławieństwo, reszta to już różne podkłady, mimo że do tego celu wykorzystuję malutką kamerkę digital 8 , zawsze młodzi byli zadowoleni, ze względu na pomysł .
    Z całego zamieszania mam max 1 godzinę materiały filmowego na kasecie.
    Co do sprzętu, drugie aku to podstawa, reszty bym nie ruszał, jedynie choć troszkę poćwiczył i poznał go pod względem filmowania i już myślał nad tym - jak to zrobić, aby było ciekawe
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    a na mikrofon chyba bym dużo nie inwestował nie mając zamiaru więcej kręcić
    Jak nie będzie więcej kręcić i dobry kupi sprzęcik to będzie mógł oferować swoje usługi w przyszłości w restauracjach

    A tak na poważnie już. Maciek N jak napisał rok prawie zajęło mu skompletowanie sprzętu. Sam jestem na etapie "zbierania" i widzę, że będzie to dość ciernista finansowo droga Póki co latam z samą puszką na monopodzie z "ugiętymi" nogami i ćwiczę. Wyrabiam pewien nawyk Dziwnie to wygląda ale...

    Druga sprawa nadgarstek. Jak nie jest "wytrenowany" to pierwszy raz po 20 minutach biegania mało mi nie odpadł, później kolejne próby i tak skończyło się, że nadgarstek musiał odpocząć 3 dni

    Kupno sprzętu typu statyw, stabilizator, czy follow focus bez wcześniejszej praktyki może dać efekty daleko odległe od spodziewanych.

    Kupisz "super" mikrofon i co on Tobie da jak obrazem będzie gibało jak na łajbie?

    Odważny jesteś, naprawdę. Nie ma tu grama sarkazmu. Ja bym nie mając sprzętu odpowiedniego i przetestowanego bym się nie podjął takiego wyzwania jakim jest ślub. Ja na początek kiedy już wykręcę godziny kwiatków, psów, kotów i swojej panny będę chciał gdzieś wbić się przed kościół jak będzie ślub aby potrenować na "żywo".

    Odpowiadając jednak po części na Twoje pytanie chcąc jednocześnie zasiać ziarnko zwątpienia...

    Ja bym dodatkowo wziął:
    - wizjer GGS bo bez monitora i praktyki bym się bał raczej liczyć na ostrość z LV
    - wspomniany wcześniej follow focus do płynnej zmiany ostrości bo zakładam, że na AutoFocus nie będziesz się zdawał


    Podobno do odważnych Świat należy więc życzę powodzenia!

    BTW: Przegapiłem chyba - kiedy ta uroczystość?
    D7100 + S16-35 1.8

  8. #28

    Domyślnie

    Maj tego roku.

    Cwiczę oczywiście ile mogę
    Sprawdziłem już nawet kościół w którym bedzie ślub, jest super, wysoki, białe ściany mege duże okna z malą ilością witraży, światło w kościele jest rewelacyjne, popsrtkałem troche 35 i bez żadnej lampy wyszły przyzwoite zdjęcia, uprzedziłem Młodych, że nie mam w tym temacie doświadczenia,

    nie przewiduję problemów z filmem z kościoła, wesele to już inna bajka.

    Kasy a follow Focus nie mam, nie zamierzam inwestować.

    Na pewno musze kupić mikrofon bo dzwięk z puszki nie należy do przyjemnych, na pewno monopod i głowica.
    polecony wyżej mikrofon jest jak najbardziej w zasięgu cenowym, pytanie czy spełni swoją role czy w tej cenie/podobnej szukać czegoś innego.

    Jaka głowica i monopod?
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  9. #29

    Domyślnie

    W tej cenie trudno o jakieś super mikrofon - możesz faktycznie kupić wysyłkowo i przetestować - jak stwierdzisz że jakość wystarczająca, to masz sprawę załatwioną, a jak nie, to oddasz. Możesz nawet kupić przed samym ślubem i po nim oddać, ale to zawsze ryzyko, że coś się może stać i już nie zwrócisz. Nie pochwalam takich zagrań, ale czasem może nie być innej możliwości.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    Jaka głowica i monopod?
    Jeden z tańszych to
    np. Benro A38TDS2

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •