Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie CP5400 - niepozadany fiolet

    Witam,

    Niedawno kupilem CP5400.
    Ma niesamowite mozliwosci w porownaniu do mojego dotychczasowego kompaktu [Oly C990Z].
    Jednak jest cos, co zburzylo moje dobre samopoczucie odnosnie nowego nabytku - a mianowicie "cuda" z kolorami na niektorych zdjeciach.

    Na tym zdjeciu widac fioletowa prege wzdluz ramy okna (na granicy nieba i ramy). Przeslona otwarta na max, niebo popoludniowe w 100% zachmurzeniu.


    Drugi przyklad to chmury nad dachem z wyraznym IMO fioletowo-rozowym zafarbem.

    Co Waszym zdaniem moze powodowac te niepozadane efekty?
    WB, F2.8 czy moze inne ustawienia aparetu? A moze "ten typ tak ma"? A moze cos nie tak z moim aparatem?
    Bardzo prosze o Wasze opinie...

    PS. Fotki wrzucone na fotosik sa bez post-procesingu (jedynie mocniej scisniete), dane fotek sa w exifach.

    Pozdrawiam
    Xeper

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xeper Zobacz posta
    Witam,

    Niedawno kupilem CP5400.
    Ma niesamowite mozliwosci w porownaniu do mojego dotychczasowego kompaktu [Oly C990Z].
    Jednak jest cos, co zburzylo moje dobre samopoczucie odnosnie nowego nabytku - a mianowicie "cuda" z kolorami na niektorych zdjeciach.

    Na tym zdjeciu widac fioletowa prege wzdluz ramy okna (na granicy nieba i ramy). Przeslona otwarta na max, niebo popoludniowe w 100% zachmurzeniu.


    Drugi przyklad to chmury nad dachem z wyraznym IMO fioletowo-rozowym zafarbem.

    Co Waszym zdaniem moze powodowac te niepozadane efekty?
    WB, F2.8 czy moze inne ustawienia aparetu? A moze "ten typ tak ma"? A moze cos nie tak z moim aparatem?
    Bardzo prosze o Wasze opinie...

    PS. Fotki wrzucone na fotosik sa bez post-procesingu (jedynie mocniej scisniete), dane fotek sa w exifach.

    Pozdrawiam
    Xeper
    Aberracja chromatyczna. Podobno w Coolpixie 5400 i tak mniejsza niż we wcześniejszych modelach.
    Poczytaj (po angielsku) na dpreview:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp5400/page14.asp

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JerzyCP Zobacz posta
    Aberracja chromatyczna. Podobno w Coolpixie 5400 i tak mniejsza niż we wcześniejszych modelach.
    Poczytaj (po angielsku) na dpreview:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp5400/page14.asp

    Dzieki!
    Faktycznie fioletowa poswiata wzdluz ramy okna jest praktycznie identyczna z efektem ze standartowego zdjecia testowego na dpreview. Cale szczescie, ze zmniejszajac otwarcie przeslony mozna minimalizowac ten problem...

    A co z fioletowym zabarwieniem chmur? Czy to tez wina CA?

    Pozdrawiam
    Xeper

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xeper Zobacz posta
    Dzieki!
    Faktycznie fioletowa poswiata wzdluz ramy okna jest praktycznie identyczna z efektem ze standartowego zdjecia testowego na dpreview. Cale szczescie, ze zmniejszajac otwarcie przeslony mozna minimalizowac ten problem...

    A co z fioletowym zabarwieniem chmur? Czy to tez wina CA?

    Pozdrawiam
    Xeper
    Sprawdzę w domu na starych zdjęciach robionych Coolpixem 5700. Ale nie przypominam sobie takiego efektu. Wręcz przeciwnie, kolory oddawał bardzo wiernie, zwłaszcza w dobrych warunkach zdjęciowych. Ze zdjęć byłem bardzo zadowolony, mniej z pracy autofocusa (wolno ostrzył) - ciężko było zrobić zdjęcie w ruchu (dziecka, psa itd).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •