Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    mialem taka Sigme wpieta w korpusik. potwierdzam wrazenia organoleptyczne - kawal przyjemnego szkla, solidnego w konstrukcji. AF szybciutki i trafny a zdjecia bardzo plastyczne.

    tylko za ciezkie to bydle dla mnie. razem z korpusem robi 2kB masy - zdecydowanie za duzo, zeby biegac z zabawka w rece, albo zeby targac przez caly dzien w plecaku w gorach. przy takiej masie to sie wrecz czlek (irracjonalnie w sumie) boi, ze szklo wyrwie sie z mocowania.

  2. #12
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    nooo 2kB to na prawde ciężko ;]
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cahe
    nooo 2kB to na prawde ciężko ;]
    jakbys mial nosic caly dzien na plecach, albo nie daj bios-ie w rece... oj ciezko

  4. #14
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    nie wiem... moja neostrada by te 2kB przeniosła w dowolne miejsce na świecie w 1/30 sek.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cahe
    nie wiem... moja neostrada by te 2kB przeniosła w dowolne miejsce na świecie w 1/30 sek.
    ech.. moje e-wro w 1/30 sekundy to do 300kB w DC tnie

  6. #16

    Domyślnie

    eee...tam...mój zestawik z sigmą i metzem waży ponad 3kg, a cały plecak na wycieczki ponad 11kg
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    irekka - jakie odczucia na 200mm, warty kasy? w sumie tylko 2x tyle trzeba do vr dolozyc
    Andrzej

  8. #18

    Domyślnie

    Uważam, że to bardzo dobry obiektyw. Profesjonalisci pewnie będą krzywić się, że nie jest tak pancerny jak nikkor, i być może nie wytrzyma tyle co on, ale ja nie jestem zawodowym fotografem. Podobnie zresztą tamron 28-75 - profesjonalista pewnie szybko go zajeździ, a mi pewnie wystarczy na wiele lat, chyba że mi się szybciej znudzi . Plastyka, bokeh jest z sigmy po prostu świetny. Fioletu nie widać. Ostrość łapie błyskawicznie. Przysłona z 9 listków układa się w bardzo ładne kółko. Obiektyw jak napisałem wcześnie nie zmienia swoich rozmiarów. Dokładna waga to 1170 gram a z korpusem d70 1926 gram. Pierscień od ogniskowania chodzi z pewnym oporem, ale jest to opór stały w zakresie regulacji. Sigma 24-70 miała coś takiego, ze opór był różny w zależności od ogniskowej. Ręczne ostrzenie jest oczywisćie możliwe, nie ma tego szlachetnego oporu jak przy obiektywach manualnych, ale to chyba nikogo nie dziwi. Pierścień ostrości nie kręci się w trakcie ostrzenia, nie ma tez na obiektywie przełacznika AF/MF. Ale nie jest on potrzebny. W ciemny wizjerze d70 ostrzyć się recznie nie da więc to rozważanie może dotyczyć tylko jasniejszych lustrzanek (sigma ta obsługuje pełną klatkę). Po wpięciu do analoga nie widzę winietowania. Filtr rozmiar 77 - cena np marumi uv mc jeszcze akceptowalna (sigma 24-70 to było 82 mm). Muszę teraz zmienic torbę na sprzęt - przestałem się mieścić
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie Re: Sigma 70-200 2,8 APO DG HSM

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    W końcu u mnie.
    Irekka a ile za to cudo dałeś i gdzie? Na allegro jest po 3150 ale to tylko z 400PLN mniej niż za nikkora
    A zresztą co się będę chwalił...

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •