Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pentacon 500mm f/5,6 MC - Problem z założeniem Adaptera od Pentacon Six do Nikona

    Mam tutaj problem...
    Kupiłem sobie Adapter do Pentacona (Myślałem że to jest w pełni Pentacon Six...)
    A tu się okazało że z M42 ma taka wielką tubę jak z http://www.ebay.pl/itm/ADAPTER-PENTA...item2c87d74508 (Minolta)
    I mam do was prośbę... Czy to jest Kiev 88 (chyba większy) czy raczej jest inny bagnet?
    Nie chciałbym wyrzucić pieniądze w błoto bo ten Adapter kosztował 73,50zł a Ten obiektyw z 420zł (Dosyć dobry stan.)
    A więc musiałbym jeszcze jeden adapter założyć czy w końcu musiałbym wymienić...?

  2. #2

    Domyślnie

    Ten obiektyw ma wymienne "dupki", dokręcane do niego takim wielkim pierścieniem. W Twoim egzemplarzu też powinno dać się odręcić i wymienić na to co kupiłeś. Być może istnieje też wersja tego Pentacona z niewymiennym mocowaniem i masz akurat taką. W każdym razie to co kupiłeś, to własnie taka "dupka", którą nalezy przykręcić w miejsce obecnej, o ile dany egzemplarz ma to akurat w taki sposób rozwiązane
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 19-03-2015 o 15:18

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie mam taki egzemplarz co daje odkręcić Tubę (Nie pełne M42 bo Pełne M42 jest w egzemplarzu wyłącznie na 300mm [A jak mój ma na 500mm to już nie jest już M42 bo daje się praktycznie wymienić] a Jak przy wymianach tuby jest tylko na 400/500) tylko że To co kupiłem (Pentacon Six -> Nikkor) i Jest właściwie za małe do obiektwu (Nie mieści się...)

  4. #4

    Domyślnie

    Pokaż to co kupiłeś i co aktualnie ma założone obiektyw, bo się trochę pogubiłem
    Obiektyw z założoną dupką do Sixa wygląda tak:
    http://digichar.com/imgs/a/d/h/f/j/p...lent_3_lgw.jpg

    Aha, stara wersja Pentacona 135 też zdaje się miała wymienne mocowanie, tylko mniejsze. Może właśnie to kupiłeś?
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 19-03-2015 o 15:48

  5. #5

    Domyślnie

    Oto zdjęcie który przy swoim fabrycznym tubie nie mieściła się Mniejsza tuba (PSix)... [Przeważnie jak się nie mieści to zawsze jest zakładana Fabryczna tuba (M42)]

    "Może właśnie to kupiłeś?"
    Ten większy... Oczywiście że ten większy... (Napisane jest że 500)
    Ostatnio edytowane przez Illutorium ; 19-03-2015 o 16:19

  6. #6

    Domyślnie

    Za wiele to tu nie widać....

    Pisząc "Może właśnie to kupiłeś?" miałem na myśli, że może zamiast przejściówki Nikon -> Pentacon Six, kupiłeś np. dupkę z bagnetem Nikona przeznaczoną do Pentacona 135/2,8.

  7. #7

    Domyślnie

    "może zamiast przejściówki Nikon -> Pentacon Six, kupiłeś np. dupkę z bagnetem Nikona przeznaczoną do Pentacona 135/2,8."
    Nie. Ten obiektyw przecież waży z 3kg (bo to 500mm a nie 300mm) a Fabrycznie ma z tubą od M42... Więc to nie możliwe żeby nie było umocowane np. dodatkowymi śrubkami... (Jak w przypadku większośći Zenitów)
    Przecież próbowałem ze fabrycznego otworu (duże,od M42) przenikać przez tubę od "Pentacon Six -> Nikkor" - skończyło się flaskiem... (Nie udaje się wogóle zakładać...)

    Podobno była wzmianka że to Pentax 6x7 (~300zł) ale z tego co ja wiem pewnie tak było że "Made in G.D.R. z Wersją MC" był taki obiektyw...:
    photo.net/medium-format-photography-forum/001we0
    photo.net/medium-format-photography-forum/00PB0S
    Ostatnio edytowane przez Illutorium ; 19-03-2015 o 16:34

  8. #8

    Domyślnie

    Wybacz, ale piszesz tak chaotycznie, że dalej nic z tego nie wynika, co dokładnie masz, co kupiłeś i co chciałeś kupić.
    Więc może tak:

    Ten obektyw fabrycznie może mieć dokręconą tubę z gwintem M42. Chcąc to podpiąć do Nikona, musisz po prostu nakręcić przejściówkę Nikon->M42. Z soczewką lub bez, zależnie czy chcesz, by ostrzył na nieskończoność, czy nie.

    Fakbrycznie również, zamiast tuby z M42, może być dokręcona tuba z bagnetem PSix. Wtedy powinieneś dokupić przejściówkę Nikon->PSix, którą powinno dać się bez problemu założyć na bagnet i to byłoby najlepsze rozwiązanie (nieskończoność).

    Tymczasem kupiłeś przejściówkę Nikon->Pentacon (coś tam), myśląc że to do Pentacona 500 i problem w tym, że z drugiej strony zamiast bagnetu PSix (albo mocowanie takiego, jak ma obecna tuba) jest jakieś bliżej nie określone mocowania do czegoś, co sprzedawca określił jako Pentacon, ale nie napisał, że to PSix, tylko jakiś, bliżej nie określony obiektyw marki Pentacon, do którego to być może pasuje jako dupka. Zgadza się?
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 19-03-2015 o 16:33

  9. #9

    Domyślnie

    "Ten obektyw fabrycznie może mieć dokręconą tubę z gwintem M42."
    Dokręconą znaczy się zmienną tak - Mój egzemplarz tak ma. - Ale przecież powiedziałem że nie jest fabrycznie nieodkręcone więc każdę tubę możemy zmiennić (Pentacon Six/Nikkor etc.)
    "Chcąc to podpiąć do Nikona, musisz po prostu nakręcić przejściówkę Nikon->M42"
    Wiem. Bo mam do dzisiaj adapter. I dlatego to wiadomo że wymaga (z Soczewką pomijam bo już wiem że się zamydli więc lepiej żebym skorzystał bez soczewki bo jakbym miał np. Odkręconego Heliosa 44M-4 to bym nie musiałbym skorzystać z dodatkowych soczewek pogarszających jakość...)
    "Fabrycznie również, zamiast tuby z M42, może być dokręcona tuba z bagnetem PSix."
    Mój egzemplarz tego nie ma ale wiem że Posiada odkręconą tubę. (żeby nie przepisać już trzeci raz...)
    "Tymczasem kupiłeś przejściówkę Nikon->Pentacon (coś tam)"
    Na Pierwszym zdjęciu był normalna przejściówka Pentacon Six -> Nikkor - http://forum.nikoniarze.pl/showpost....96&postcount=5
    "jest jakieś bliżej nie określone mocowania do czegoś, co sprzedawca określił jako Pentacon, ale nie napisał, że to PSix, tylko jakiś, bliżej nie określony obiektyw marki Pentacon, do którego to być może pasuje jako dupka. Zgadza się?"

    Znalazłem ostatnio coś konkretniejszego bo temat do tubki napewno by pasował (Zaoszczędziłoby masowych wyszukiwań związane z brakiem możliwośći zmiany):

    adrianololli.com/articolo.asp?ID=2617 (Tylko szkoda że za wysyłkę trzeba trochę dopłacić ale z tym że mniej...) - Mam nadzieje że to pasuje bo to nie jest "Pentacon Six" a Już sama tuba (500mm)

    Ostatnio na ebayu przeglądałem tą tubę za 300zł -> http://www.ebay.pl/itm/Pentacon-500m...-/400780262747 (z Brytanii,Takie same wejście więc omijam żeby nie stracić jeszcze więcej...)

    Zdjęcia uświadczajace wiarygodność już mojego egzemplarza (To nie 135 a 500 jak w Opisie):

    - Tu jest fabryczna tuba (M42 -> Pentacon 500mm)
    - A tu mój egzemplarz już kupiony - a wczoraj już odebrany. (Widoczny napis [Pentacon 500mm f/5,6 MC],Helios 44M-4 z odkręconą soczewką)
    Ostatnio edytowane przez Illutorium ; 19-03-2015 o 17:09

  10. #10

    Domyślnie

    Na jaką jasność masz ustawiony monitor, że te zdjęcia u Ciebie wyglądają OK?
    20/28/85/1.8 + 35/50/1.4. I puszki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •