Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Witam, ostatnio próbowałem zdjęć nocnych i mam tylko 50/1,8, więc wykonałem kilka zdjęć i chciałem połączyć w panoramę, ale obróbka poszczególnych zdjęć mi nie wyszła, na lewej stronie niebo jako tako wygląda, po prawej jest czarno, próbowałem to jakoś ekspozycja wyciągnąć nakładając filtr tam, ale nic nie daje, czy dało by to rade jakoś poprawić? Cy może zostać tak jak jest? Mam LR do obróbki. Proszę tylko o rady w którą stronę iść z obróbka zdjęcia, żeby nie robić tych samych błędów w przyszłości.


    Panorama Toruń by mati_speed, on Flickr
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 09-03-2015 o 18:47

  2. #2

    Domyślnie

    Rozmiar zdjęć na roku to max 1024pix szerokie i 850 pix wysokie. Tu widzę jedynie fragment narożnika.

    A jeśli niebo różni się mnie prawym i lewym brzegiem, to znaczy że się różni...
    Jak będziesz robić panoramę w dzień i jeden brzeg będzie w słońcu, a drugi w cieniu też będziesz wyrównywał jasność??
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 09-03-2015 o 11:14
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkość! Widzę tylko lewy róg...
    NIKON - podobno profesjonalny

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem, co chcesz poprawiać w tym zdjęciu... To nie jest panorama dookólna, w której trzeba by połączyć prawy i lewy brzeg.

    Niebo wygląda jak było i wg. mnie tak powinno zostać.

    Jedyne co mnie przeszkadza, to że zdjęcie jest za ciemne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz ożywić niebo po prawej stronie kadru to na upartego możesz to zrobić w Lightroomie 5, pobawić się w coś a'la lekki fotomontaż. Pytanie tylko po co?

    Ale jeżeli chcesz to: Krok 1 - wybierasz spot removal i zamaskowujesz jakiś obszar nieba z prawej strony kadru, Krok 2 - ustawiasz obszar nieba z lewej strony kadru jako próbkę, Krok 3- kryciem regulujesz intensywność wedle własnych preferencji.

    Voila
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •