Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 16GB - jakie?

  1. #1

    Domyślnie 16GB - jakie?

    Witam,
    planuję w najbliższym czasie kupić 16GB RAMu.
    Obecnie posiadam Patriot Sector 5 - 8GB. Działają dobrze i takiej pracy oczekuję po nowych
    Chciałbym się zamknąć w 600pln. Co w tej kwocie jest warte uwagi?
    Znalazłem kilka pozycji
    http://www.x-kom.pl/p/208538-pamiec-...l9-2x8192.html
    Cena bardzo przyzwoita jak na te parametry. Crucial robi podobno fajne dyski a jak wygląda sprawa RAM?

    http://www.x-kom.pl/p/224724-pamiec-...8-2x8192.html#
    Tu CL8.

    http://www.x-kom.pl/p/228686-pamiec-...l9-2x8192.html
    Dawno temu miałem żelki ale to było łaaadnych parę lat temu. Jak teraz z jakością itd.?

    http://www.x-kom.pl/p/119935-pamiec-...l9-2x8192.html
    Są jeszcze takie, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy...

    Linki specjalnie podałem do tego sklepu. Nie mam u nich prowizji ani nie robię reklamy, ale mam do nich 5min. spacerkiem, a i ceny chyba dość ciekawe?
    Oczywiście jeśli ktoś może polecić coś innego to chętnie się zapoznam.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym brał Kingston'y - nigdy nie miałem z nimi problemów a trochę kompów w życiu złożyłem i serwisowałem.

    Jeśli nie masz przekonania, atakuj Crucial'e. Firma robi najlepsze* SSD, stosuje własne kontrolery pamięci więc pewnie ich RAM też daje radę.

    * łeb w łeb z SanDisk...

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Mam Cruciale 16 GB 1600 MHz w MBP od dwóch lat - zero problemów, przyjemność pracy aż nadto widoczna
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Jimbeam77
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Bielsko - Biała
    Posty
    56

    Domyślnie

    Z tymi najlepszymi ssd od crucial i SanDisk to się trochę zagalopowałeś. Moim (i nie tylko moim zdaniem) SanDisk robi badziewne ssd crucial co najwyżej przeciętne.
    D610|N24-70 2,8|N50/1,8D|S14mm 2,8|SB900

  5. #5

    Domyślnie

    tak się składa że Twoja opinia jest odosobniona
    poczytaj wątek o dyskach SSD na naszym forum
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Ja bym brał Kingston'y - nigdy nie miałem z nimi problemów a trochę kompów w życiu złożyłem i serwisowałem.

    Jeśli nie masz przekonania, atakuj Crucial'e. Firma robi najlepsze* SSD, stosuje własne kontrolery pamięci więc pewnie ich RAM też daje radę.

    * łeb w łeb z SanDisk...
    Widac malo wiesz o SSD i kosciach pamieci Crucial przepakowuje kogos produkty tak samo jak Kingston czy SanDisk W SSD maja kontrolery SandForce'a albo Marvella. Kosci pamieci kupuja od Samsunga, SK Hynixa i paru innych. Nawet Toshiba nie ma wlasnych kontrolerow a przebrandowane Sandforce'y, co prawda z innym softem. Blizej tego co sam produkuje i sam pakuje jest tandem Intel/Micron oraz Samsung.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co wiem, lepiej trzymać się z daleka od kontrolerów SandForce... których nie widuję ani w produktach SanDisk ani Crucial.

    A wszystkiego nie wie nikt, Ty też, hehe. Intel przemawia do mnie jako firma, szajsung już nie (choć należy im się szacun za innowacyjność).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Z tego co wiem, lepiej trzymać się z daleka od kontrolerów SandForce...
    Tak, tych z OCZ Vertex 3 Nawiasem mówiąc mam taki dysk i - o zgrozo - pracuje bez problemów w lapku.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  9. #9

    Domyślnie

    Też kupiłem kiedyś rodzince (ze 4 lata temu) małego OCZ i żyje do dziś... Wyjątki się zdarzają, hehehe...

  10. #10

    Domyślnie

    W sumie co do producentow chipow RAM nie ma za wielkiego wyboru, sa one produkowane przez Samsunga, SK Hynixa, Microna, Toshibe, Nanye oraz pare mniejszych firm. Wiele firm jak Kingston ma swoje oznaczenia na kosciach ale nie oznacza to, ze maja FAB i sami robia cokolwiek. Kingston znany jest jako firma przepakowujaca kogos produkty.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 18-03-2015 o 23:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •