Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 95
  1. #41

    Domyślnie

    No właśnie, dobrze jakby ktoś w końcu rozwiał tą wątpliwość. Funkcja powiększenia obrazu rozwiązała by problem podglądu. Niepotrzebne były by lupki monitory itp.
    Generalnie jakoś sobie radzę bez tych dodatków ale zdarzają mi się małe nieostrości. Na szczęście rzadko
    Nikon mógł by wprowadzić tą funkcje wraz z nowym uaktualnieniem oprogramowania puszki. Piszę w nadziei że to forum jest czytane przez producenta.

  2. #42

    Domyślnie

    Wczoraj właśnie specjalnie sprawdziłem, czy może przeoczyłem tą możliwość w D810 i niestety można mieć powiększanie kadru w LV, ale podczas nagrywania już nie - czyli jest tak samo jak w D750.

  3. #43

    Domyślnie

    Dziękuję Ketosz. Sprawdź jeszcze czy masz ustawienie powiększenia w przypadku robienia zdjęć. Być może włącza się tą funkcję w menu?

  4. #44

    Domyślnie

    Funkcja powiększania kadru w LV działa tak samo w trybie zdjęciowym i filmowym i powiększa to co widzi matryca, a nie to co będzie rejestrowane (czyli nie powiększa np. 1:1 obrazu 1080p, tylko pełną rozdzielczość matrycy) - dlatego pewnie nie da się tego robić podczas nagrywania.
    Jakby się zastanawiać filmowo nad D810, to w porównaniu z D750 ma kilka minusów - podstawowy, to że tryb filmowy LV obcina to co widzi matryca (pewnie kwestia skalowania rozdzielczości); drugi dla mnie istotny, to brak osobnego menu filmowego i jak w D750 mam osobno do filmowania ustawiony płaski albo neutralny profil, tak w D810 trzeba pamiętać żeby się przestawić z ustawień zdjęciowych (brak jest też tej opcji w menu podręcznym); kolejnym jest brak możliwości sterowania przysłoną tylnym wybierakiem (jedynie klawiszami funkcyjnymi) i oczywiście brak ruchomego ekranu.
    Pod względem filmowania D750 jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż D810, jedynie jakość obrazu jest podobna.
    Ostatnio edytowane przez Ketosz ; 31-12-2015 o 14:53

  5. #45

    Domyślnie

    W kamerach jest taka funkcja np. w Panasonicach nazywa się ,,FOCUS ASSIST" Bardzo przydatne. Myślę że w D750 jak i wyższych modelach też by się dało to zrobić ale Nikon nie wziął takiej funkcji pod uwagę. Nie sądzę aby to był jakiś problem techniczny. Raczej rozwiązanie programowe.

  6. #46

    Domyślnie

    Maćku N jakich obiektywów używasz przy filmowaniu D750, który polecasz na początek, może wstawisz kolejny filmik z D750?

  7. #47

    Domyślnie

    coś tam z czasem wstawię.
    Jeśli chodzi o obiektywy to ja używam takich które mają stabilizację. Do monopodu zakładam Sigmę 70-200 (najnowsze wydanie). Do ujęć z ręki i steady Nikor 16-35. Te dwa to w zasadzie podstawa w moich produkcjach. Używam całej gamy obiektywów do slidekamera. Najczęściej 50mm f1.4, 85mm f1.8.
    Nie wiem który polecić na początek. Ja uznałem że mogę zacząć filmować lustrzanką odkąd użyłem 16-35. Stabilizacja na poziomie kamery. Przymykając przesłonę można nie martwić się ostrość.
    Są różne sposoby filmowania lustrzankami. Niedawno byłem z ekipą w której wszystko filmowali ze statywów naramiennych jasnymi stałkami. Cały czas bawili sie ostrością ze średnim skutkiem. Dla mnie obraz nie do przyjęcia ale może jestem już za stary na twórcze rozwiązania

  8. #48

    Domyślnie

    Jak pojawiły się nowe możliwości (np. filmowanie lustrzankami) to większość zachłysnęła się filmowaniem z przesadnie małą głębią ostrości i niestety niektórym jeszcze tak zostało
    Ja z powodzeniem używam 24-120mm - nie jest może mały i lekki, ale za to bardzo uniwersalny i przede wszystkim ma też stabilizację
    Kupiłem go właśnie pod kątem uniwersalności i stał się w zasadzie najczęściej używanym przeze mnie obiektywem i do zdjęć i do filmowania - jakbym ja miał wybrać jeden uniwersalny na początek, to właśnie ten.

  9. #49

    Domyślnie

    Odkryłem właśnie przykrą rzecz - zauważyłem, że podczas filmowania obraz na ekranie jest jaśniejszy na tyle, że ekspozycja zaczyna być ciemniejsza bardziej niż bym sobie tego życzył.
    Pomyślałem, ściemnię ekran i będzie ok - no i tu się okazało, że korekcja jasności wpływa na wszystko z wyjątkiem LV - można sobie dawać na -5, a i tak będzie dalej jak było
    Trudno mieć histogram cały czas włączony, a zebra tylko częściowo pomaga.
    Mam od niedawna monitor podglądowy i dam sobie radę, ale korzystając z ekranu w aparacie wolałbym żeby dobrze pokazywał ekspozycję.
    Jutro sprawdzę czy D810 ma inaczej, ale pewnie będzie tak samo

  10. #50

    Domyślnie

    Muszę zwrócić honor Nikonowi - nie zauważyłem, że w podręcznym menu w trybie LV jest indywidualna opcja jasności monitora - jest ona niezależna od ustawienia w pozostałych trybach. Jest bardziej skomplikowanie, bo ewentualnie w dwóch miejscach trzeba wprowadzać korekcję, ale za to można mieć inne ustawienie do LV, a inne do menu i podglądu

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •