Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 95
  1. #31

    Domyślnie

    A af w Sony przypadkiem nie "pompuje"? Bo to jest chyba detekcja kontrastu, musi najpierw przylecieć skalę. Fajny AF jest w DAFie Canona

  2. #32

    Domyślnie

    Dzięki Maciek N za podpowiedzi. Zamieniłem głowicę MN 141RC na kulową SIRUI i ruch (w poziomie oczywiście) jest bardziej płynny. Widzę , że w poście 30 ktoś pokazał w co się trzeba zaopatrzyć.
    Jeżeli chodzi o obrazek z filmu to jest super mogę go śmiało porównać np. do wyświetlenia na monitorze ostrego zdjęcia formatu A3 . Nie wiem czy to dobre porównanie, ale jak wcześniej powiedziałem nie miałem jeszcze do czynienia z filmem. Ustawienia mam takie: 1920 X 1080; 1080p/60 Heigt Qality; priorytet przysłony; autoISO; obiektyw N24/2,8D i N16-85DX (ustawiony na 16mm).
    Jak chodzi o to "szarpanie" to przypomina to zdjęcia poklatkowe i dzieje się tylko w VIEW NX2 bo w Windows Media Plaier film leci płynnie.
    Jeżeli chodzi o środkowy przycisk wybieraka , to u mnie po naciśnięciu w czasie nagrywania obraz na LCD powiększa się 50; 100; lub 200% w zależności od wyboru w Menu (funkcja f2 elementy sterujące).
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Maciek, jakiej glowicy uzywasz
    Używam kilku głowic wideo w zależności od urządzenia. Najtańszą jaką mam to Manfrotto 701. Posiada idealny ruch w pionie i poziomie z płynnym startem. Stosuję ją wraz ze slidekamerą ale można ją stosować z powodzeniem na statywie.
    Nie znalazłem tańszej i równie udanej głowicy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zom53 Zobacz posta
    Ustawienia mam takie: 1920 X 1080; 1080p/60
    Pamiętaj że 60 kl/s w sztucznym świetle może powodować migotanie. Rozwiązaniem może być utrzymywanie migawki na poziomie 100 lub zmniejszenie liczby klatek do 50

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Używam kilku głowic wideo w zależności od urządzenia. Najtańszą jaką mam to Manfrotto 701. Posiada idealny ruch w pionie i poziomie z płynnym startem. Stosuję ją wraz ze slidekamerą ale można ją stosować z powodzeniem na statywie.
    Nie znalazłem tańszej i równie udanej głowicy.
    Mam też 701 i jest o klasę niżej niż wspomniana 500. Ble
    W takim razie pozostaje łyknięcie małpeczki przed każdym zleceniem

  5. #35

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie: czy mając podpięty obiektyw z VR-em można go używać do filmowania?. Czy ciągłe załączony VR nie ulegnie awarii?.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  6. #36

    Domyślnie

    Można i nawet pomaga. Tylko niepotrzebne ubarwia też zapis audio.

  7. #37

    Domyślnie

    Macku N. - śledziłem kiedyś watki z Twoja osoba na temat filmowania nikonami. Proszę powiedz mi jak z perspektywy czasu oceniasz pracę D750 pod kątem filmowania ?? Inaczej: czy kupiłbyś po raz drugi D750 czy zainwestował w coś innego typu Panasonic Lumix czy np Sony 7S ? Posiadam sigmę 20mm 1.8 i dwa nikkory starej wersji 35 mm 1,2 D i 50 mm 1,4 D czy i jak sprawdzą się na początek ? Szukam aparatu jedynie do kręcenia krótkich teledysków coś jak twoje podziękowanie dla rodziców, przygotowania i tp.
    20mm 1.8 Sigma + 35mm 1.2D + 50mm 1.4D + D800 /Canon XH A1S/ Sony PXW X70

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalakMariusz Zobacz posta
    Proszę powiedz mi jak z perspektywy czasu oceniasz pracę D750 pod kątem filmowania ??.
    Jeśli zajmował bym się tylko filmem to w tej chwili króluje SONY i tu bym celował. Ponieważ zajmuję się również fotografią to dla mnie najlepszym wyborem jest właśnie Nikon 750.
    Brakuje mi w D750 powiększenia obrazu w trakcie filmowania pod przyciskiem OK. Podobno jest tak w D810 ale nie ma odchylanego monitora co w filmie bardzo się przydaje.
    Przydało by się także niezależne sterowanie kanałami audio. To podobno ma SONY w dodatku z wyjściami XLR (na specjalnym kablu)
    SONY ma także użyteczny AF.
    Podsumowując: Do filmowania zdecydowanie SONY, ale gdyby Nikon w D750 udostępnił opcje powiększenia obrazu w trakcie filmowania to został bym z Nikonem!
    Może następca D750 będzie miał tą funkcję? Niestety trzeba poczekać ze 3 latka.

  9. #39

    Domyślnie

    Niestety D810 też nie pozwala na powiększanie obrazu podczas nagrywania. Najlepszym wyjściem jest monitor podglądowy, ale to kolejny sprzęt do zamontowania, noszenia i zasilania - jak dostanę mój nowy zakup, to zobaczę o ile lepiej się pracuje

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Niestety D810 też nie pozwala na powiększanie obrazu podczas nagrywania. Najlepszym wyjściem jest monitor podglądowy, ale to kolejny sprzęt do zamontowania, noszenia i zasilania - jak dostanę mój nowy zakup, to zobaczę o ile lepiej się pracuje
    W poście 32 Zom53 napisał: "Jeżeli chodzi o środkowy przycisk wybieraka , to u mnie po naciśnięciu w czasie nagrywania obraz na LCD powiększa się 50; 100; lub 200% w zależności od wyboru w Menu (funkcja f2 elementy sterujące)."

    Wypowiedź dotyczyła D810, więc ktoś musi się mylić
    Nie ma się czym chwalić

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •