Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Wątek: P900 - jest !

  1. #41

    Domyślnie

    Z tego co widzę po samplach, detale na obrazku szybko degradują się w miarę narastania ISO. Przy ISO 800 już jest ich dużo mniej, a 1600 prawie w ogóle. Za to przy minimalnym ISO - zadziwiająco dużo.
    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  2. #42

    Domyślnie

    Zdecydowanie dobry aparat ale dalej walczę z nastawami, jest tego zbyt dużo i zapamiętuję zależności, momentami zastanawiam się czy nie notować.
    Ilość kombinacji jak w moich puszkach z wymienną optyką. Odkryłem ostatnio, że przy pamięci zoom włączonej mam dostęp do gamy obiektywów w ilości 19 zmiany są skokowe, po chwilowej irytacji okazało się że zmiana ogniskowej może być płynna za pomocą dźwigienki na obiektywie. Przykładowo mam stałą 135 ale mogę o niej odejść płynie w przód i w tył. Wielka sprawa. Długie ogniskowe wymagają szybkich czasów, nie zawsze to możliwe bo ISO..itp. Monopod to minimum, aparat w podlejszym oświetleniu na pewno nie jest lustrzanką ale jest to narzędzie do noszenia ze sobą. Fabryczny pasek do wymiany, obciera szyję bo aparat ma wagę lustrzanki. Dokupiłem filtr uv jako zabezpieczenie obiektywu. Dokupiłem drugi akumulator z ładowarką. Okazuje się że wskażnik naladowania ostrzega że ma malą pojęmnoś a kilka zdjęć i należy wymienić bo tak ma być i już. ładopwarka ładuje ikolo dwóch godzi a w aparacie ponad trzy. Szumi lekko przy ISO 800, 100 jest znakomite.
    Testuję obecnie do fotografii ulicznej, chyba wejdę w programy gdzie mam nieskończoność ale nie wiem jeszcze z jakiej odległości wszystko jest ostre na długich ogniskowych, do obadania będzie. Instrukcja(duża) tego nie mówi albo nie znalazłem. Program do zwierzaków jest świetny, ułatwia życie, dystans 50 metrów przestał być problemem, mam zwierzaka w pełnym kadrze. Makro też jest interesujące ale muszę to przetestować dokładnie
    Brak rawów nie jest irytujący, przynajmniej dla mnie. Jakość zdjęć, dla mnie, jest doskonała, puryści czepiają się ale to kompakt, sporo przerośnięty i mający na celu inne zadania.
    Ktoś kiedyś napisał, najlepszy aparat na świecie to jest ten który właśnie trzymam w ręce i który zrobiłem zdjęcie. Też tak sądzę i nie marudzę, mam zdjęcie lub nie, wolę mieć
    Jak zauważę coś interesującego napiszę. Obecnie robię w formacie 1/1 lepszy do kadrowania.
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Dla mnie: brak rawów to porażka - rezygnuję, nawet dla tych 2000mm.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #44

    Domyślnie

    Oprogramowanie na tyle dobrze koryguje wszelkie wady optyczne, że nie ma potrzeby stosowania RAWów. Tonalnie nic się nie wyciągnie z tej matrycy wielkości łebka od szpilki, jedyną korzyścią mogłaby być chyba korekta WB.

  5. #45

    Domyślnie

    Też trochę obawiałem się braku RAWów ale w użytkowaniu zupełnie tego nie odczuwam.
    Z wad dodałbym jeszcze brak osłony przeciwsłonecznej (nawet jako opcjonalne akcesorium). Nie jest to jakiś wielki problem ale kilka razy zdarzyło mi się złapać blika przy robieniu zdjęć pod słońce.
    flickr dużo gratów

  6. #46

    Domyślnie

    Panowie i Panie może napiszecie gdzie kupiliście tego nikosia. Kurcze szukam już jakieś trzy tygodnie, i wszędzie brak na stanie.

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Jest już dużo zdjęć na Flickr. Nikon pozycja 85

  9. #49

    Domyślnie

    Witam.
    Byłem przejazdem w "Grodzie Kraka" i w chwili bezczynności natrafiłem na p900 w MM w Solvay park w Krakowie.Pierwsze wrażenia- potwór i kobyła w jednym (samą wagą wymusza respekt), lufa po wysunięciu jak w "Rudym 102". Pasek mega niewygodny (piłuje wszyje po 10min, trzeba wymienić na jakiś inny). "Boeningi" zdejmuje na przelotowej bez problemu, jak dotrę do Lbn to cos więcej napiszę.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam serdecznie Nikoniarzy !
    Niestety pierwszy post i pełen żalu. czytałem wiele o P900 i zapragnąłem go mieć. Sprzedał mój SONY żeby nabyć NIKON-a. I tu wyłoniły się przed mną ogromne schody co by nie powiedzieć ogromy mur !!! Aparatu nie ma !!! Firma NIKON nabrała wody w usta. Udają, że nic nie wiedzą odpisują, że aparat ma wielki popyt i nie są wstanie zaspokoić potrzeb. Ja słyszałem od jednego ze sprzedających, iż P900 miał problemy z obiektywem (powiedzmy optyką) i zaprzestano produkcji do czasu poprawienia wad. Nie wiem gdzie leży prawda ale w każdej bajce jest trochę prawdy NIKON mnie strasznie rozczarował, a jeszcze nie zdążyłem użyć ich sprzętu. Obiecywano mi ze strony NIKON-a, że już na początku wakacji trafi do sprzedaży, niestety mamy juz prawie koniec wakacji. I tyle sobie porobiłem zdjęć !! Na domiar złego akurat miałem najwięcej pięknych okazji na wspaniałem foty. I tu dziękuję firmie NIKON za brak możliwości zrobienia zdjęć !! Żałuje, że NIKON nie ma na swojej stronie e-mail bo z chęcią wylałbym żółć na ich skrzynkę. Może japońce by unieśli się trochę honorem i dokonali rytualnego harakiri Może Wy znawcy NIKON-a wiecie coś o ich partyzanckim działaniu w temacie P900 ? Pozdrawiam Wszystkich życząc wielu wspaniałych fotek.

    Oczywiście czytałem przeprosiny NIKON-a ale mnie to nie wystarcza.
    Ostatnio edytowane przez XDX ; 15-08-2015 o 09:31

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •