Close

Strona 5 z 106 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1054
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    ....przy d7100 tak często użytkownicy narzekają na ucieczkę AF na tło które jest bardziej kontrastowe niż obiekt fotografowany......
    I MZ to jest największą bolączką D7100, która co raz bardziej mnie irytuje... i właśnie zmiany w pracy AF powinny być pierwszą poprawioną rzeczą. Wystarczył by sprawdzony AF z D300s/D700.
    Dlatego u mnie prędzej zagości D750 wykorzystywany w trybie DX właśnie z uwagi na AF niż kolejny następca d7100 z marketingowymi zmianami.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  2. #42

    Domyślnie

    Napisał Pawel Pawlak
    ....przy d7100 tak często użytkownicy narzekają na ucieczkę AF na tło które jest bardziej kontrastowe niż obiekt fotografowany......


    No patrz, a niby nie miałem racji i diagnozą było to, że po prostu nie potrafię robić zdjęć ze względu na 24mpix.
    BTW. Jak jest dobra pogoda, to biorę ze sobą D300, a nie D7100 ("dobra pogoda" = ISO poniżej 3200). Już przy pierwszej serii mowię sobie pod nosem, że trzeba wypierd... D7100, bo się człowiek tylko denerwuje. Niestety, szybki rzut oka na zachodzące słońce oraz pierd... pragmatyzm (zysk/Dx) skutecznie studzą moje emocje.

  3. #43

    Domyślnie

    nie chciałbym być źle zrozumiany; d7200 za sprawą sensora AF cam3500DX II (pewnie bliźniaczego z d750), oraz algorytmów pracy dostosowanych do wydajności expeed4 zapewne będzie lepszy niż poprzednie wersje AF. Tyle że zanosi się na to że wykastrowano go z dość istotnego trybu pracy "group area af"
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #44

    Domyślnie

    A odnośnie tego Group Area AF, wszędzie powielany jest ten fragment:

    In terms of autofocus performance, the D7200 offers several improvements over its predecessor. The new camera features the Advanced Multi-CAM 3500 II DX AF sensor which allows for operation down to -3 EV; an increase in sensitivity of one whole stop from the D7100. This enables the use of Group Area AF, in addition to the other Dynamic AF modes, and the ability to select separate focus points and AF-area modes for landscape and portrait orientation. The camera also retains the impressive 2,016k-dot RGB 3D Color Matrix Metering II sensor, Scene Recognition System, Spot White Balance in live view, and a center focus point that functions down to f/8.
    który nie wiadomo skąd się wziął.

  5. #45

    Domyślnie

    Generalnie, jeśli ten tryb rzeczywiście jest w D7200 to body może być nawet sensowne. Konieczność korzystania z 12bitowych RAWów dla uzyskania długiej serii mnie specjalnie nie przeraża, ale kompromisów w zakresie AF nie strawię. Nie żeby body bez Group Area AF nie nadawało się do pracy, tylko raczej nie zachęci mnie do wydania na niego kasy.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Dużo ostatnio myślałem nad zmianą body DX do sportu i dziś finalnie doszedłem do następujących wniosków:

    1/ dopóki nie będzie ono miało tak pewnego i skutecznego AF jaki ma moje obecne d300
    2/ dopóki nie będzie miało użytecznego ISO podobnego do tego jakie jest w d750
    3/ dopóki nie będzie miało gibanego ekraniku

    to Nikon nie otrzyma ode mnie kasy w zamian za swój wyrób ......

    A przy takim tempie zmian jakie są obecnie wprowadzane - może się okazać , że już nie starczy mi życia na zmianę puchy ..................


    z wczoraj , ze starego dziadka d300 , spore croopy , bez obróbki - wywołane z RAWa "na sucho" jpegi;
    życzyłbym wszystkim zainteresowanym aby tak działało nowe d7200 ......
    I nie piszę tego złośliwie ..... po prostu wku....ia mnie ten ten chory marketing Nikona.
    (kliknięcie powiększa do przyzwoitego rozmiaru)







    i żeby to nowe body tak potrafiło śledzić piłę jak na ostatnim kadrze pośledził dziadek.....



    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 02-03-2015 o 14:22

  7. #47

    Domyślnie

    Już miałem odłożoną kasę na nową puszkę. Już zacierałem ręce na 120fps i gibany ekranik, a tutaj proszę lipa na całej linii. Także nikon na moje dolary sobie jeszcze trochę poczeka. Naprawdę poraża mnie prędkość zmian. Nad czym oni pracowali przez te ostatnie dwa lata ?
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  8. #48

    Domyślnie

    Nad rynkową analizą opłacalności dodawania nowych funkcji aby zadowolić pełną grupę klientów a tych bardziej wymagających zmusić do wydania więcej dutków

    Chociaż sam czuję niedosyt ale może okazać się mimo wszystko dobre body. Na d750 też leciała lawina hejtów a wyszło body z bardzo dobrym af i obrazem.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Dużo ostatnio myślałem nad zmianą body DX do sportu i dziś finalnie doszedłem do następujących wniosków:

    1/ dopóki nie będzie ono miało tak pewnego i skutecznego AF jaki ma moje obecne d300
    2/ dopóki nie będzie miało użytecznego ISO podobnego do tego jakie jest w d750
    3/ dopóki nie będzie miało gibanego ekraniku

    to Nikon nie otrzyma ode mnie kasy w zamian za swój wyrób ......
    To się nie doczekasz, bo na skokową zmianę czułości o ponad 1EV nie ma raczej szans.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #50

    Domyślnie

    Nadal nigdzie nie mogę się doczytać czy w trakcie filmowania można bawić się przesłoną. Jeżeli i na tym przyzgredzili to niestety chyba będę musiał dozbierać kasy na 750 bo to była jedna z kilku rzeczy które wkurzały mnie w 7100.

Strona 5 z 106 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •