Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obrabianie zdjec - poradnik

    Tak sobie mysle, ze moze przydal by sie taki watek. Czesc z posrod bywalcow forum w programach graficznych czuje sie jak ryba w wodzie. Inni srednio, a jeszcze inni nie bardzo (np. ja - wychowany na fotografii analogowej). Mozna by zatem postarac sie zrobic cos w rodzaju poradnika. Chyba wszyscy by skorzystali bo nie przypuszczam zeby ktos wiedzial wszystko o obrabianiu zdjec. Na swoim przykladzie wiem, ze chociaz zawsze robie NEFy to potem graficznie bawie sie praktycznie tylko balansem bieli i jesli trzeba troche balansem kolorow i innymi prostymi funkcjami. Natomist nie mam bladego pojecia o operacjach na warstwach, "odsuwaniu histogramu" itp. Pomysl mnie naszedl dzis po przeczytaniu watku o "przepalonym" zdjeciu admina a i wczesniej Kaleid pytal o efekty graficzne. Co myslicie na ten temat? Jesli jestescie za to prosba do admina o zalozenie stosownego tematu i przyklejenie go.
    Pozdrawiam Karol

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety obawiam sie ze tamat srednio sie przyjal, rzuc okiem:
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    Mam wrazenie ze trzeba by pisac konkretnie o konkretnym problemie i dokladnie go opisac. Porady natury ogolnej chyba nie ma...

  3. #3

    Domyślnie

    Fakt. Moze wiec sposobem byloby stawianie konkretnych tematow np: wyostrzanie zdjec (uklon dla admina), albo zabawa z krzywymi.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Dokladnie tak sadze

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też na cyfrę wsiadłem dopiero w maju i wtedy też rozpoczęła się przygoda z grafiką.
    Dla początkujących (i nie tylko) jest świetny program pt. Turbo Foto, ja mam ver 3.3
    Ma obsługę dla blondynek, ale można to wyłączyć i jest trochę zaawansowanych funkcji też. Krzywe z wyborem 3, 5 i 7 punktów, wyostrzanie proste i z wyborem promienia i progu, balans i takie tam różne
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •