Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    Pewnie, ze cztery stówy trzeba by dać, w dobry stanie jest warty koło 1200 zł więc to całkiem rozsądne znalezisko, niestety uszkodzony (w tym konkretnym miejscu) jest warty pewnie ze 200 zł bo nie wiadomo czy samo łatanie wystarczy, jeśli jest w takim stanie może to wskazywać, że coś mocno w środku jest spsute.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #12

    Domyślnie

    To jest zupełnie współczesny dalmierz. Można powiedzieć, że od Leiki M7 produkowanej i sprzedawanej obecnie niewiele się różni. Ma nawet automatykę ekspozycji. To nie jest stary aparat, tylko inny aparat (od SLR).

    Co do naprawy to nikt bez oględzin nie wypowie się, bo nie wiadomo czy sama migawka wymaga naprawy czy wymiany. Niemnie ten sprzęt po wyregulowaniu będzie działał latami.

    Edyta mówi, że stara Minolta to wygląda tak:

    Ostatnio edytowane przez doktor ; 19-02-2015 o 23:24
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #13

    Domyślnie

    O rany! Ale masz farta, żeby tak w domu, przypadkiem taki super aparat znaleźć! Ja po moją CLE musiałem aż nad Bałtyk jechać i pizzę kupić przyjacielowi, żeby chciał mi sprzedac. Szkoda, że u mnie sie takie rzeczy nie walają, przypadkiem po szafach. Zwłaszcza ten Rokkor 40 mm by mnie ucieszył.

    Naprawiaj za wszelką cenę - (no dobra przesadziłem)
    Nowy, w stanie bardzo dobrym wart jest około 2.000 złotych. Robert trochę zaniżył wartość, chyba że chodziło mu o stan średni.
    Obiektyw podobnie.
    bateryjki srebrowe kupisz do niego na ebaju za 3,5 dolara za 50 sztuk. Jeden ładunek baterii starcza na co najmniej rok więc tego.

    Szukałbym tej lampy, bo ona równiez jest rarytasem i niełatwo ją zdobyć. Ja szukam od pół roku okazji.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Ok, teraz rozumiem co to za aparat ) Znacie może jakieś serwisy, które zajmują się takimi rzeczami? Nie wiem nawet co wpisać w google żeby taki serwis znaleźć.
    Jeszcze jedno pytanie, wpisałem w allegro frazę w celu wyszukania samego obiektywu (bo całego aparatu nie widzę aby był na sprzedaż), nie chcę podawać linków ale jest jedna aukcja po wpisaniu "rokkor 40mm", gdzie cena wynosi 1250zł. Raczej wątpię że jest to tyle warte, skoro mówicie że cały, sprawny aparat jest wart koło 1200zł. Co myślicie o tej aukcji?
    D3100 + 18-55 VR KIT + Sigma 70-300 APO DG MACRO

  5. #15

    Domyślnie

    Ten obiektyw w stanie mientowym z Japonii chodzi po około 500 dolarów. Na dzisiejsze pieniądze to około 1800 PLN.
    Body chodzi podobnie.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Ooo jejku, to rzeczywiście mi się trafiło.. Poszukam serwisu, który by mi wycenił naprawę. Sentyment stanowi chyba większą wartość ale kto wie, może jednak zdecyduje się sprzedać. Dzięki chłopaki za pomoc!
    D3100 + 18-55 VR KIT + Sigma 70-300 APO DG MACRO

  7. #17

    Domyślnie

    Napisz do tych ludzi:
    http://www.angelfire.com/biz/Leica/
    http://www.dagcamera.com/index.html
    http://justinlow.com/articles/repair-minolta-cle

    Powinni móc pomóc w naprawie. Niestety, w Polsce nie wiem, kto to naprawia.
    Moze na forum KKM znajdziesz jakiegoś starego, oblatanego minoltowca.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Jak parę stów - opłaca się naprawiać. Jak więcej - lepiej kupić drugą Minoltę na ebayu, a tą w razie czego na części zostawić.

  9. #19

    Domyślnie

    Patrzę po cenach za te Minolty... 300$ i w górę to chyba jednak nie na moją kieszeń. Może uda mi się sprzedać sam obiektyw? Widzę że ceny też niezłe.. Mam jednak trochę dylemat, takie znalezisko i sprzedawać... :P
    D3100 + 18-55 VR KIT + Sigma 70-300 APO DG MACRO

  10. #20

    Domyślnie

    Nagov z Bydgoszczy może naprawi, do niego jeszcze napisz.

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Nowy, w stanie bardzo dobrym wart jest około 2.000 złotych. Robert trochę zaniżył wartość, chyba że chodziło mu o stan średni.
    To nie jest usterka od używania, raczej coś złego się z nim stało, dlatego zakładam, że nie jest miętowy.
    W każdym razie 1200 za body samo oczywiście obiektyw drugie tyle
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •