Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Dach

  1. #11

    Domyślnie

    Szybciej, taniej i o wiele prościej jest zrobić tę fotkę jeszcze raz. Tak sądzę.
    NIKON - podobno profesjonalny

  2. #12

    Domyślnie

    Jak widać niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem
    Również jak widać niektórzy nawet nie zauważyli że jest link do pobrania oryginalnej foty.
    Również niektórzy nie przeczytali co zamieściłem w swoim poście, przypomnę " cudów nie osiągniesz, trzeba pod tym kątem robić fotę jeszcze przed składaniem".

    Mimo to jak widać jako jedyny zadałem sobie trud pobrania zdjęcia, obrobienia go i zamieszczenia tego co się z nim dało zrobić zamiast komentowania.

    Dla tych co nie doczytali wyjaśnię
    Moja wersja najpierw była obrabiana pod kątem geometrii, więc pisanie w komentarzach że nie o to prosił autor jest bezcelowe.
    Owszem pokusiłem się również o inne modyfikacje kolorystyczne zdjęcia ale to już jako dodatek.

    Jakoś nie widzę innych propozycji o które prosił autor.

    Tak jak pisałem, z takiej fotki niewiele da się zrobić na etapie obróbki i prostowania, ale wstawiłem przykład, o co jak widać nie pokusił się żaden z komentujących, za to wolą pisać bezsensowne komentarze.
    No cóż, taka to specyfika tego forum i trzeba do tego najwyraźniej przywyknąć
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Moja wersja najpierw była obrabiana pod kątem geometrii, więc pisanie w komentarzach że nie o to prosił autor jest bezcelowe. Owszem pokusiłem się również o inne modyfikacje kolorystyczne zdjęcia ale to już jako dodatek.
    Jakoś nie widzę innych propozycji o które prosił autor.
    Grubo!!!
    po pierwsze primo - skąd wiesz że tylko TY..... Spojrzałem ściągnąłem i skalkulowałem. Praca jest całkowicie BEZSENSOWNA. W mojej ocenia ok. 3h na zabawę (tak to zabawa) by wybrnąć z geometrycznych i innych przekłamań plus ok. 0,5h na poprawienie barwne. Efekt będzie zapewne mało ciekawy. Trudno zwłaszcza będzie ustawić krzywizny okien i deformację prawego skrzydła itd.
    tu wersja oryginalna tylko samego frontonu.



    po drugie primo - od razu widać (dla tych którzy ściągneli plik, nawet po nazwie pliku), że to montaż źle zrobiony w PSie. Czekałem może ktoś poprosi o wsadowe pliki, by od nowa zrobić panoramę. Pytano o RAWy - choć w tym przypadku,ani rawy czy nefy nic nie pomogą. Autor wątku sam przyznał że niestety nie ma...

    No i po trzecie primo - żeby komuś pomagać trzeba to robić porządnie. Proszę spójrz krytycznie na swoją pracę.



    Zostały ruszone "suwaki kolorów", bezsensownie podbita saturacja, co się stało ze śniegiem (?!), ale nic w tytułowym problemie.
    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    ale koledze chyba nie chodziło o obróbkę kolorystyczną .... tylko o poprostowanie obiektu , żeby jako tako wyglądał
    Więc proszę nie utyskiwać na forum. Uwaga, i to całkiem na poważnie, że łatwiej jest zrobić to jeszce raz chyba w tej sytuacji jest sensowna.
    NIKON - podobno profesjonalny

  4. #14

    Domyślnie

    Tak gwoli historycznej prawdzie. To tak wygląda:

    NIKON - podobno profesjonalny

  5. #15

    Domyślnie

    Faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić jeszcze raz zdjęcia. Jak aura będzie sprzyjająca i podobna do tej jak na zdjęciu to podjadę do tego pałacu. Dzięki wszystkim za wasze opinie i za chęci. Nie sądziłem, że "wyprostowanie" tego fragmentu zdjęcia będzie aż takie skomplikowane, ba, byłem raczej przekonany, że zajmie Wam to 5min. Jestem tutaj na forum zarejestrowany od niedawana, ale każda wasza wypowiedź jest dla mnie cenna, zawsze czegoś się nauczę. Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    To zdjęcie ( czy też jego fragmenty) możesz jak najbardziej wyprostować w ps i to w kilka minut. Musisz mieć jednak świadomość, że każda taka operacja niesie za sobą konsekwencje i wymaga pójścia na kompromis choćby w gestii kadrowania. Sam uznasz czy warto, na ile warto itp ..

    a samo prostowanie: ( nie pamiętam od której wersji szopa te filtry są dostępne)
    1. ładujesz plik z panoramą do photoshopa -->kopiujesz warstwę --> odpalasz "Filtr" następnie "Adapted wide angle" i punktami zaznaczasz linie, które powinny być proste. Jak wyprostujesz daną linię klikasz na nią prawym przyciskiem i wybierasz w zależności "horizontal" lub "vertical". Jak już poprostujesz co chcesz klikasz ok. Sprawdzasz sobie przed i po. Stwierdzasz czy zabieg Cię satysfakcjonuje i ile stracisz przy przycięciu pustych obszarów po prostowaniu.

    Voila
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •